Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: zakup 159 1.9 jtdm 150 PS / 2.0 jtdm 170 PS

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar cherrybloss
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Piła/Kraków
    Auto
    inna marka
    Postów
    24

    Domyślnie zakup 159 1.9 jtdm 150 PS / 2.0 jtdm 170 PS

    Witajcie,

    pomimo tego, że jestem już na forum od ponad 8 lat, długo nie byłem aktywny z różnych względów, dlatego chciałbym jeszcze raz oficjalnie się przywitać. Mam na imię Łukasz i postanowiłem zrobić coś, o czym zawsze marzyłem będąc nastolatkiem...kupić AR. Celuję w 159 jtdm z silnikiem 150 lub 170 PS i teraz pytanie do Was moi drodzy...Realnie, ile powinna kosztować przyzwoita 159 z takim silnikiem, w wersji Progression Sport lub wyższej (wyłączając Ti), aby dzień zakupu nie był początkiem niekończących się problemów Interesuje mnie rocznik 09-11, wiem, żeby raczej omijać komisy i handlarzy, jednak czy budżet powiedzmy 25 k z lekkim plusem jest realny ? (nie uwzględniając oczywiście pakietu startowego)

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Nie wbijaj juz dalej w ziemie wszystkich czytajach pytania ile powinna kosztowac taka, sraka czy owaka ;-) ludzie troche wlasnej inwencji! Wejdz na autoscout24.com, potem na mobile.de. Potem zerknij na kilka portali z innych krajow. Szwajcaria, Czechy, Belgia, Wlochy. Na kazdej ustaw wlasne filtry i co najwazniejsze tylko OFERTY OD OSOB PRYWATNYCH. I juz zobaczysz jak ksztaltuja sie ceny. Przelicz je na zlotowki i.. Potem wejdz z powrotem na otomoto i zacznij myslec jak to jest? Czary jakies?
    Piszesz, ze szukasz cacuszka zeby nie wkladac hajsu. Jak kazdy, nie ma co sie dziwic ;-)
    Generalnie na szeroko rozumianym zachodzie widac taka tendencje, ze cena najmocniej zalezy od przebiegu. Np. 159 z 11r 2.0 i nalatane ponad 250 kola (powiedzmy realnego przebiegu bo mial od nowosci) to dla niemca juz szrot (trzeba wymieniac wiekszosc rzeczy eksploatacyjnych co tez nie jest niczym dziwnym). Wystawi za 7000€ albo i nizej bo model malochodliwy a nowa fura juz na podjezdzie. Kupi to nasz handlarz bo auto zadbane, zrobi "stowe mniej" i wystawi na placu za 9000€ jako igla. Co wcale nie znaczy, ze nie jest warte zastanowienia nawet w tej cenie. Tutaj podalem przyklad z gornej polskiej polki cenowej. Natomiast na zachodzie te auta (caly czas mowimy o cacuszku bez wiekszego wkladu 2.0) zaczynaja sie sie od 7000€ a koncza nawet na kilkunastu. Mysle, ze nikt z forumowiczow Ci tak nie pomoze jak wlasna analiza tylko trzeba troszke zainteresowania.
    Hitem juz jest np. oferta igly z niemiec (bez najmniejszego wkladu) za 18000 PLN ~4200€. Sprowadzona, po oplatach, 150 000 przebiegu i koncowka prodkucji..
    Sorry, ze tak poplynalem ale juz mnie rozpie(vulg.)la jak po raz n'ty czytam pytania: ile powinno kosztowac cacuszko. Powodzenia w szukaniu, jestesmy w podobnej sytuacji ale ja nigdy bym sie nie odwazyl na taki temat ;-) poszperaj troche w necie a sytuacja sama Ci sie rozjasni i nie dziekuj ;-)

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar cherrybloss
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Piła/Kraków
    Auto
    inna marka
    Postów
    24

    Domyślnie

    Achim jednak podziękuję, zawstydziłeś mnie "Odważyłem" się na ten temat, ponieważ od dawna sprawdzam mobile.de i autoscout.de vs otomoto.pl i zastanawiam się, czy w Polsce w ogóle można kupić niekombinowany samochód... Nigdzie nie pisałem o cacuszku, bo takie są w salonie. Nie skreślałbym również komisów za nasza zachodnią granicą, ponieważ wyłączając turków handlujących z polakami, żaden szanujący się handlarz nie będzie cofał liczników czy kombinował przy 10 letnim samochodzie. Podsumowując, nie napisałeś niczego czego nie wiem, także jedyna wartość dodana naszej wymiany zdań to liczba postów na forum

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Gdybyś chciał kupić fajną 159 2.0 JTDm, to daj znać mam na sprzedaż taką Alfę z 2011r.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał cherrybloss Zobacz post
    Nie skreślałbym również komisów za nasza zachodnią granicą, ponieważ wyłączając turków handlujących z polakami, żaden szanujący się handlarz nie będzie cofał liczników czy kombinował przy 10 letnim samochodzie
    Ja dalej twierdze, ze handlarz to handlarz. Obojetnie czy niemiec, wloch, belg, rus czy polak. Kazde auto jest "kombinowane" chociazby poprzez odpicowanie pod sprzedaz. Kupic taniej sprzedac drozej? Praktyka stara jak swiat. To sie sa czarodzieje. Nie mowie zeby skreslac od razu auta z komisow! Rozmowa byla o "cenie za sensowna sztuke" (skoro okreslenie cacuszko Ci nie pasi ;-). Opis kazdego ogloszenia z komisu jest taki sam (ideal, bez wkladu) a ceny podobnyh modeli wahaja sie o kilkaset procent. Konczac juz zebys zas mnie nie posadzil o nabijanie postow.. Naprawde zadbana sztuke handlarz najszybciej popchnie rodzinie lub znajomemu w rozsadnej cenie albo wyskoczy z cena z kosmosu na otomoto. Jak sam zauwazyles (po 8 latach na forum) takie tematy nie ciesza sie wiekszym entuzjazmem. Nie czepiam sie juz i nie narzucam nikomu moich przemyslen, wyrazam tylko swoja opinie bo po to chyba jest to forum ;-) dzieki za uwage. Juz odpuszczam ;-)

  6. #6
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Jak znajdę fajną 159 210KM Q4 to moje 159 150KM SW będzie do sprzedania. 2008r. 174tys., czarna, w fabrycznym lakierze, przywieziona osobiście od niemca z podwórka. Szukanie pewnie trochę zajmie, bo Q4 jest bardzo, bardzo mało.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Przy budżecie 25 tyś. zł to raczej szukaj w rocznikach 2008. Wówczas masz szansę na trafienie fajnego egzemplarza co nie znaczy że bez wkładu finansowego.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar cherrybloss
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Piła/Kraków
    Auto
    inna marka
    Postów
    24

    Domyślnie

    Trochę zmodyfikowałem swoje oczekiwania i szukam 1,9 8V. Wiem, że przesiadka z Ibizy 130 PS może być bolesna, ale może nowy program poprawi odczucia.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Fiat Stilo Dynamic MW 1.9 JTD 140 KM
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał cherrybloss Zobacz post
    Trochę zmodyfikowałem swoje oczekiwania i szukam 1,9 8V. Wiem, że przesiadka z Ibizy 130 PS może być bolesna, ale może nowy program poprawi odczucia.
    Jechałem tymi 120 konikami, i powiem że czułem jak by to były kucyki. Za duża masa auta i za mało mocy. Nie wiem czy jest sens kupić słabszy silnik i inwestować w program czy jednak od razu mocniejszy 150 KM.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    [MENTION=248]alces1[/MENTION] ta 159 to w SW?

Podobne wątki

  1. Zakup 159 JTDm 8v
    Utworzone przez tymkowy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-08-2018, 07:43
  2. Zakup kontrolowany [159 1.9 JTDM]
    Utworzone przez MichalAnton w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-04-2018, 08:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory