Strona 61 z 62 PierwszyPierwszy ... 11515253545556575859606162 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 614

Temat: Alfa Romeo 159 TBi

  1. #601
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Naście stron o spalaniu ( z czego większość autorstwa teoretyków...) a porad przy zakupie, jak na lekarstwo...

    Jak ktoś będzie chciał wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu to będzie musiał spędzić cały wieczór, żeby coś sensownego znaleźć w tym wątku.

    W tym aucie oprócz typowych usterek, jakie spotyka się w 159/Brerze trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które można dość łatwo sprawdzić podczas oględzin.

    Przede wszystkim silnik po odpaleniu powinien chodzić równo, bez drgań i bez typowego rzężenia/grzechotania. Jeśli silnik wydaje takie odgłosy to może świadczyć albo o zbyt niskim ciśnieniu oleju albo padającym "wariatorem". Wariatory są dwa na obu wałkach a ich wymiana jest banalna i dość tania (do 250 zł za dwa nowe lub nawet do 100 zł za używane po małych przebiegach).

    Drugim powodem drgań może być koło dwumasowe. Jego drgania czuć najbardziej między 1800-1500 obr i nie musi wcale być słyszalne przy zimnym rozruchu (jak to często bywa w innych silnikach). Koszt nowego 1000-1400 zł. Używane niewiele tańsze bo jest ich mało z aut po demontażu. Giulietta ma inny dwumas.
    Częstm problemem w TBi o dużych przebiegach między zmianą oleju jest twarda uszczelka pompy olejowej (pisałem o tym w jednym z moich tematów). Objawy mogą być podobne, jak w 2,0 JTDM a koszt to około 45 zł. Jeśli ona przepuszcza to jest już prosta droga do uszkodzenia wariatorów, które na zimnym silniku chwilę pracują na sucho, co im wcale nie pomaga

    Czasem może wystąpić strzelanie w wydech lub szarpanie sillnikiem. Przeważnie winne są tutaj świece lub cewki. Koszty świec umiarkowane a cewki też są tanie na rynku wtórnym.

    Wypada też zerknąć przez wlew oleju czy nie widać zbytniego nagaru i jak wygląda gładź wałków.
    Podłączając pod komputer mogą się pojawić wraz z głośną i nierówną pracą silnika na jałowym, błędy fazy rozrządu i sondy lambda. Może to świadczyć o:
    - zużytych wariatorach
    - uszkodzonych czujnikach faz rozrządu
    - przestawionym rozrządzie
    Na szybko można to sprawdzić wymieniając te podzespoły między sobą ale to już inna bajka.
    To niektóre z usterek mogących wystąpić w silnikach z większym przebiegiem lub źle użytkowanych.
    Oglądałęm ostatnio kilkanaście TBi i takie niedomagania rzadko występowały ale myślę, że warto o tym jednak wspomnieć.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 31-05-2017 o 23:59

  2. #602
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm Distinctive 2011
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Naście stron o spalaniu ( z czego większość autorstwa teoretyków...) a porad przy zakupie, jak na lekarstwo...

    Jak ktoś będzie chciał wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu to będzie musiał spędzić cały wieczór, żeby coś sensownego znaleźć w tym wątku.

    W tym aucie oprócz typowych usterek, jakie spotyka się w 159/Brerze trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które można dość łatwo sprawdzić podczas oględzin.

    Przede wszystkim silnik po odpaleniu powinien chodzić równo, bez drgań i bez typowego rzężenia/grzechotania. Jeśli silnik wydaje takie odgłosy to może świadczyć albo o zbyt niskim ciśnieniu oleju albo padającym "wariatorem". Wariatory są dwa na obu wałkach a ich wymiana jest banalna i dość tania (do 250 zł za dwa nowe lub nawet do 100 zł za używane po małych przebiegach).

    Drugim powodem drgań może być koło dwumasowe. Jego drgania czuć najbardziej między 1800-1500 obr i nie musi wcale być słyszalne przy zimnym rozruchu (jak to często bywa w innych silnikach). Koszt nowego 1000-1400 zł. Używane niewiele tańsze bo jest ich mało z aut po demontażu. Giulietta ma inny dwumas.
    Częstm problemem w TBi o dużych przebiegach między zmianą oleju jest twarda uszczelka pompy olejowej (pisałem o tym w jednym z moich tematów). Objawy mogą być podobne, jak w 2,0 JTDM a koszt to około 45 zł. Jeśli ona przepuszcza to jest już prosta droga do uszkodzenia wariatorów, które na zimnym silniku chwilę pracują na sucho, co im wcale nie pomaga

    Czasem może wystąpić strzelanie w wydech lub szarpanie sillnikiem. Przeważnie winne są tutaj świece lub cewki. Koszty świec umiarkowane a cewki też są tanie na rynku wtórnym.

    Wypada też zerknąć przez wlew oleju czy nie widać zbytniego nagaru i jak wygląda gładź wałków.
    Podłączając pod komputer mogą się pojawić wraz z głośną i nierówną pracą silnika na jałowym, błędy fazy rozrządu i sondy lambda. Może to świadczyć o:
    - zużytych wariatorach
    - uszkodzonych czujnikach faz rozrządu
    - przestawionym rozrządzie
    Na szybko można to sprawdzić wymieniając te podzespoły między sobą ale to już inna bajka.
    To niektóre z usterek mogących wystąpić w silnikach z większym przebiegiem lub źle użytkowanych.
    Oglądałęm ostatnio kilkanaście TBi takie niedomagania i rzadko występowały ale myślę, że warto o tym jednak wspomnieć.
    Świetne podsumowanie, na pewno wezmę pod uwagę przy zakupie 159.

  3. #603
    Użytkownik Świeżak Avatar Velek3
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była AR 156 03' 1.9+,156 1.9 8v 02',159 2.4 Thesis Sportiva 2.4 159 2.4TI, 166 2.5, jest E55 AMG
    Postów
    195

    Domyślnie

    Dorzucił bym informację o tym że TBI posiada skrzynię m32, czyt. ----> http://www.forum.alfaholicy.org/159_...zynia_m32.html

  4. #604
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Velek3 Zobacz post
    Dorzucił bym informację o tym że TBI posiada skrzynię m32, czyt. ----> http://www.forum.alfaholicy.org/159_...zynia_m32.html
    Ale ona nie tylko w Tbi jest montowana. Ja podałem typowe, choć rzadkie bolączki dotyczące właśnie tej wersji.

  5. #605
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ale ona nie tylko w Tbi jest montowana. Ja podałem typowe, choć rzadkie bolączki dotyczące właśnie tej wersji.
    Posiadasz informację, czy ta skrzynia została zmodyfikowana dla TBi? Mam na myśli inne łożyska itp, co mogłoby wpłynąć na lepszą trwałość.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #606
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Wzbraniam się przed 159 , ale wpadła mi w oko ta https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6yTIhR.html jesteście w stanie coś zauważyć ze zdjęć co odbiega od normy?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  7. #607
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jest z Radomia i wisi już długo. Gdyby była w dobrym stanie to dawno znalazłaby nowego właściciela.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #608
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR 159 SW TI 150 KM
    Postów
    53

    Domyślnie

    Te szwajcarskie 159 tki z Radomia i Zwolenia zawsze wyglądają tak samo w ofertach sprzedaży. Prawie jak nowe egzemplarze z salonu lub kolekcjonerskie.

  9. #609
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm Q4 jest Alfa Romeo 159 1.9 8V 160km była
    Postów
    4

    Domyślnie

    Znalazłem kilka ogłoszeń Alfy 159 TBi z Radomia ale nie wiem czy to są takie okazje. Czy ktoś zna tą firmę albo oglądał tam jakiś samochód? Chcę kupić 159 TBi w tym roku i nie wiem gdzie szukać.

  10. #610
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Mx-5
    Postów
    71

    Domyślnie

    Radom...omijaj z daleka.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory