Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Temat: Alfa 156 2.0 JTS

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tranceaddict
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 2004
    Postów
    49

    Domyślnie

    10-10,5 wg komputera czy swoich obliczeń? U mnie komputer pokazuje średnie 8.9 , a wg wyliczeń wychodzi kolo 11

  2. #52
    Użytkownik Pasjonat Avatar Proxim@Ar
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    Brera Tbi
    Postów
    3,572

    Domyślnie

    Wg moich obliczeń. Nie ma tragedii, przy takiej mocy i pojemności swoje musi spalić.
    Ja jestem zadowolony z tego silnika. Szkoda tylko, że w 159 na którą się już czaję od jakiegoś czasu JTS jest w postaci 2.2 i ma tylko ok 20KM więcej niż w 156
    147 2001, 1.6 105 KM- była
    156 2003, 2.0 JTS 166 KM- była
    156 2003, 2.5 V6 192 KM- była... ehh..
    156 2005 1.9 JTD~`160 KM była
    159 2006 1.9 JTD- była
    159 2005 1.9 Distinictive- była..
    156 2003 2.0 TS+LPG- była
    156 2003 2,5 V6- była..
    156 FL 2005 1.9 jtd- była
    166 FL 2005 2,4 jtd - była
    Alfa Romeo Crosswagon - był..
    156 FL 3.0 V6 - jest
    Najlepsze auto na świecie - służbowe - jest

  3. #53
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie

    Obecnie jeżdzę JTS Gtv, wcześniej TS i V6, V6 oczywiście na pierwszym miejscu ale palił hmm ile się wlało, JTS na drugim miejscu, nic się nie dzieje żadnych kntrolek check, czy awarji. Jedni mają małe problemy inni natomiast cieszą sie jazdą i jest wszystko ok, z tego co słyszałem to o tych nagarach, wycierających się wałkach, czy panewkach na korbach,awariach cewek zapłonowych, przepływki, i termostatu. Wszystkie te awarie mogą spotkać każdy samochód Japan czy Germany. Zadbany JTS sprawia dużo frajdy, w moim przypadku po modach głowicy wydechu i dolotu, pali od 8 na trasie do 12 po mieście, średnio 10-11l. czasami przykapca na zimnym silniku, może dlatego że mam przelotowy wydech z jednym malutkim katem sportowym a nie jak w oryginale 2 wielkie katy na kolektorze wydechowym, które powinno się wymieniać po 100.000 a mało kto to robi, sprawdzać wtryski po 100.000, dbać o poziom oleju, po mocnym piłowaniu będzie minimalnie brać. te silniki już tak mają i sie nie wyleczy, Alfy mają silniki luźno spasowane, więc powinno się rozgrzać silnik by nabrał odpowiednie ciśnienie oliwy,i można chulać na obrotach aż miło TS to równie fajny silnik, z tym że mniej elastyczny z dołu obrotów, JTS ma bardziej normalną charakterystykę pracy.
    Lukas1020

  4. #54
    Użytkownik Ogier Avatar sagat
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Piaseczno/Warszawa
    Auto
    AR Brera 3.2 v6 Q4 skyview
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas1020 Zobacz post
    Obecnie jeżdzę JTS Gtv, wcześniej TS i V6, V6 oczywiście na pierwszym miejscu ale palił hmm ile się wlało, JTS na drugim miejscu, nic się nie dzieje żadnych kntrolek check, czy awarji. Jedni mają małe problemy inni natomiast cieszą sie jazdą i jest wszystko ok, z tego co słyszałem to o tych nagarach, wycierających się wałkach, czy panewkach na korbach,awariach cewek zapłonowych, przepływki, i termostatu. Wszystkie te awarie mogą spotkać każdy samochód Japan czy Germany. Zadbany JTS sprawia dużo frajdy, w moim przypadku po modach głowicy wydechu i dolotu, pali od 8 na trasie do 12 po mieście, średnio 10-11l. czasami przykapca na zimnym silniku, może dlatego że mam przelotowy wydech z jednym malutkim katem sportowym a nie jak w oryginale 2 wielkie katy na kolektorze wydechowym, które powinno się wymieniać po 100.000 a mało kto to robi, sprawdzać wtryski po 100.000, dbać o poziom oleju, po mocnym piłowaniu będzie minimalnie brać. te silniki już tak mają i sie nie wyleczy, Alfy mają silniki luźno spasowane, więc powinno się rozgrzać silnik by nabrał odpowiednie ciśnienie oliwy,i można chulać na obrotach aż miło TS to równie fajny silnik, z tym że mniej elastyczny z dołu obrotów, JTS ma bardziej normalną charakterystykę pracy.
    A możesz powiedzić jaki kat kupiłeś ja mam zamiar teraz wymienić tłumik środkowy i końcowy i przy okazji chyba dobrze by było wymienić na nowy kat. bo jest już 150tys

  5. #55
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie

    Jak masz kupe kasy na Supersprinta to mogę polecić, ja właśnie mam taki zestawik u siebie, co mogę powiedzieć że ciut głośniej pracuję silnik, jest bardziej luźniejszy, chętnie wkręca sie na obroty, i z dołu jeszcze lepiej się zbiera, troszkę głośniejszy i przykapca na zimnym silniku, kat jest ale malutki w dodatku o bardzo dużej przepustowości, dalej mam dwa tłumiki przelotowe Tuningowej marki Engstler z wylotami na dwie strony, w oryginale jeden tłumik jest komorowy, co też bardziej tłumi i dusi. Ale rozsądniej będzie zakup oryginału ze względu na koszty SS.
    fotka Supersprinta:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss2.jpg
Wyświetleń:	614
Rozmiar:	33.1 KB
ID:	77474Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SS KAT.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	31.8 KB
ID:	77475
    fotka Oryginału: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kat oryginał.jpg
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	39.7 KB
ID:	77473
    Lukas1020

  6. #56
    Użytkownik Ogier Avatar sagat
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Piaseczno/Warszawa
    Auto
    AR Brera 3.2 v6 Q4 skyview
    Postów
    174

    Domyślnie

    hmm no jak dla mnie to kupe kasy trzeba dać za nowy oryginalny ~6k to supersptint ile ? 10k??

  7. #57
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed
    Postów
    18

    Domyślnie

    Ja zdecydowanie polecam, u mnie w polaczeniu z selespeedem smiga b dobrze. Wymienialem termostat a niedlugo czeka mnie olej, swiece i rozrzad. Check nie zapalil mi sie do tej pory, kiedys pokazywal blad podgrzewania sondy ale po kasowaniu zniknal. Nie sypie bledami, jak ktos pisal na poczatku. Odpala z slabego aku bez problemu, na zimnym dymi i jak jest zimno to tez. Polecam dac mu chwile po dluzszym postoju np po nocy, zeby popracowal z min, pilnowac oleju i cieszyc sie z rasowego gulgotu. Ja jestem bardzo zadowolony. U mnie to druga polowa 04r

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar Proboszcz
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 156 2.0 JTS, AR GT 3.2 V6, Giulia Veloce Q4
    Postów
    74

    Domyślnie

    Lukas1020 – zainteresował mnie twój układ wydechowy, podziel się informacja jak poradziłeś sobie z sondami za katalizatorem ? ( chyba, że masz wersję z tylko 3-ma sondami )

    Mam już JTS-a od ponad 3 lata i również należę do grupy tych, którzy problemu z nagarem i mitycznymi „utartymi” walkami nie mieli. Nie jestem niestety pierwszy właścicielem tego samochodu - przytargałem go od niemców - i po tłumaczeniu rachunków z serwisu odwiedziłem się ze silnik przechodził tzw „operacje przy głowicy” , która miała miejsce nie cale 20 tys. km po wyminie rozrządu. Wiec nie mogę być w 100 % pewny, ze nie było któregoś z wymienionych problemów. Cena na rachunku sugeruje, że nie była to raczej wymiana wałków rozrządu a coś drobniejszego – nie wykluczone (choć mało prawdopodobne), że usuwany był nagar.
    Temat ten niestety nie dawał mi spokoju od samego początku i postanowiłem to w końcu sprawdzić – badania na hamowni odpadły bo ceny za pomiar graniczą z absurdem. Kupiłem amatorski baroskop, zagadnąłem do środka i nic niepokojącego nie znalazłem.

    Osobiście zrobiłem już alfą 60 tys. km i zdecydowanie mogę ten silnik polecić.
    Zużycie paliwa, w zależności od stylu jazdy to 8,5 do 11 w mieście, po za miastem to naprawdę dużo zależy od stylu jazdy, moje uzyskane minimum to 7 ( dużo używałem tempomatu ).

    Dal zainteresowanych - oto błędy które międzyczasie wyskoczyły:

    - błąd wypadania zapłonów na jednym z cylindrów – zdarzyło się to raz w całej historii, prawdopodobnie wina paliwa.
    - może ze 3 razy błąd układu podgrzewania 3 lub 4 sondy
    - błąd który pojawiał się najczęściej to błąd czujnika położenia przepustnicy i pedału przyspieszenia – temat i winowajca dobrze znani.

    Poruszę jeszcze temat coraz to popularniejszego ostatnio wynalazku Liqui Moly – Jet Clean Tronic – czy ktoś jeszcze oprócz segat-a to stosował ?

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tranceaddict
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 2004
    Postów
    49

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o czyszczenie wtryskiwaczy to ja wlałem do pełnego baku środek STP do czyszczenia wtryskiwaczy tak profilaktycznie. Silnik chodzi całkiem równo, nie dławi go ani nie rzuca na jałowym, W zimie teraz spalanie mi skoczyło między 11,5 - 12l. I to co pisał ktoś wyżej - lubi podymić Za sobą mam 7000 km i jedynie czasem mi wyskoczy błąd lambdy2 przed katem, ale po skasowaniu jest spokój na jakiś czas.

  10. #60
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cześć,

    Mam 2.0 JTS i błędy: P0420/P0430 (coś z katalizatorem, zdaje się wydajność poniżej progu)
    Czy ktoś z Was się z tym spotkał?
    Byłbym wdzięczny za jakąś wskazówkę

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory