Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 135

Temat: Alfa Romeo 159 2.2 JTS

  1. #81
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mitsubishi Lancer
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luki_159 Zobacz post
    Wracając do tematu, ja wystawiam jak najbardziej pozytywną opinie silnikowi 2.2 jts. Nie ma w nim elementów, z którymi często są problemy w innych konstrukcjach: turbina, zawór egr, fap czy dwumas. Fajnie wkręca się na obroty i ciągnie do przodu przez ich szeroki zakres. Jak dla mnie fajnie brzmi i jest elastyczny (może to też zasługa dobranych przez AR przełożeń skrzyni). Niebawem jak ktoś chce to, będzie można założyć najnowszy gaz stag do tych silników , więc może być również ekonomicznie. Ja mam wersję selespeed i nie mam żadnych problemów z biegami . Fakt przełożenie między 5 a 6 mogłoby być dłuższe.

    Pozdrawiam
    Moglbys napisac cos wiecej o tej Selespeed?
    Jak jestes w trybie auto, jedziesz sobie spokojnie w trasie i depniesz ostro w pedal gazu, to redukuje bieg nizej, czy tez regujuje na najwyszy mozliwy przy danej predkosci?
    Dajmy na to, jedziesz 100km/h i dajesz gaz w podloge. Zredukuje natychmiast do III, czy przeleci przez jakis bieg posrednio?

    Czy ktos sie orientuje, czy [notranslate]Alfa[/notranslate] 2.2JTS Selespeed ma ta sama skrzynie co wersje z manualem, tylko dodany mechanizm zmieniajacy? Czy to zupelnie inna przekladnia?

    I jeszcze takie pytanko. Jakie hamulce byly wkladane do wersji 2.2? Takie jak do 2.4 z czterotloczkowym Brembo? Czy zwykle jak do slabszych wersji?

    I na koniec pytanko o wydech. Tam sa dwa tlumiki na koncu, czy jeden i tylko rozdzielony na dwie rury?


    PS. Mialem juz 159 w swoim zyciu i byl to 2.4. Od tej pory bronie sie przed dieslami, ale hamulce w tej wersji akurat byly wiecej niz dobre

  2. #82
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drone Zobacz post
    Czy ktos sie orientuje, czy [notranslate]Alfa[/notranslate] 2.2JTS Selespeed ma ta sama skrzynie co wersje z manualem, tylko dodany mechanizm zmieniajacy? Czy to zupelnie inna przekladnia?
    Zrobotyzowana M32.
    Cytat Napisał Drone Zobacz post
    Jakie hamulce byly wkladane do wersji 2.2?
    Przed liftem był jednotłoczkowy Ate z przodu. Chyba że Ti,wtedy było Brembo. Po lifcie małe Brembo.
    Cytat Napisał Drone Zobacz post
    I na koniec pytanko o wydech. Tam sa dwa tlumiki na koncu, czy jeden i tylko rozdzielony na dwie rury?
    Jest tak jak w 2.4, dwa tłumiki końcowe.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #83
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mitsubishi Lancer
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zrobotyzowana M32.
    Wygląda zatem, że takie 2.2 Selespeed to zbiór nieszczęść.
    Silnik który na pewno wygeneruje koszty i skrzynia której automatyka może unieruchomić auto. A nawet jak automatyka nie padnie, to skrzynie i tak trzeba będzie rozebrać i wymienić łożyska po jakimś czasie.
    Dodatkowo silnik jak będzie jeszcze działał, to będzie paliwożerny.

    Jakieś plusy zatem?

  4. #84
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Z tym silnikiem to nie popadajmy w paranoję, ale kolejny raz nie mam ochoty tłumaczyć.
    Skrzynia też nie musi każdemu paść (mam na myśli łożyska), ale Selespeed w 159 nie ma dobrych opinii.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #85
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mitsubishi Lancer
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Z tym silnikiem to nie popadajmy w paranoję, ale kolejny raz nie mam ochoty tłumaczyć.
    Skrzynia też nie musi każdemu paść (mam na myśli łożyska), ale Selespeed w 159 nie ma dobrych opinii.
    Jak ktoś ma pecha to i palec w tyłku złamie

    Ja właśnie takiego pecha mam. Jak coś jest znane z tego że się psuje, to u mnie się zepsuje na pewno.

  6. #86
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drone Zobacz post
    Jak ktoś ma pecha to i palec w tyłku złamie

    Ja właśnie takiego pecha mam. Jak coś jest znane z tego że się psuje, to u mnie się zepsuje na pewno.
    Wychodząc z takiego założenia bałbym się kupować Alfę... Nie zakładaj od razu czarnego scenariusza
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #87
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    AR 159 2.2 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Hej koledzy to moja pierwsza zima z AR 159 ciekaw jestem jak u was ze spalanie w tym okresie. W lato na trasie nad morze przy pełnym obciażeniu samochodu spalanie wyszło 9l, normalna codzienna jazda ale bez korków to 11,5l a listopad z wynikiem 12,5 l.
    Przy minusowej temperaturz -2,5C zaobserwowałem ze pierwsze 3 km na TRIB B na wyswietlaczu ciage było 25l na odcinku 7,6 km wartośc ta spadło na końcu trasy do 12,5l i teraz głupie pytanie czy to oznacza ze ten odcinek przejechałem ze średnim spalaniem 12,5 l ???

  8. #88
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał darko82 Zobacz post
    teraz głupie pytanie czy to oznacza ze ten odcinek przejechałem ze średnim spalaniem 12,5 l ???
    Tak, cały odcinek ze średnią 12.5

    Mój w zimie odpalał zawsze bez zająknięcia. Lałem RON95, olej z najwyższej półki 0W40 - świetnie się spisywał.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #89
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    159 1.9 JTS
    Postów
    35

    Domyślnie

    A słyszeliście takie coś, że w 2.2 JTS wycierają się wałki rozrządu? Takie coś doczytałem chyba na Auto Świecie...
    A jak ze skrzynią? Z tymi silnikami też parowali słynne M32?

  10. #90
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Walki rozrządu wycierały się w 2.0 JTS, a ten artykuł z AŚ pozostawia wiele do życzenia.
    Co do M32 to jak to M32 Chociaż o łożyskach przy JTS rzadko się czyta. Częstszym problemem jest chyba grzechotanie (najmniej niebezpieczne).

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory