Strona 1 z 14 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 135

Temat: Alfa Romeo 159 2.2 JTS

  1. #1
    yaro38
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 159 2.2 JTS

    Witam
    nosze się z zamiarem zakupu następczyni mojej 166 2,5 V6 która służyła mi bez zastrzeżeń przez trzy lata.Biorę po uwagę zakup 159 z silnikiem 2.2 JTS.
    Jakie macie zdanie o tym motorze w Belli?

  2. #2

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paweldante
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    323

    Domyślnie

    Ja napiszę swoje obiektywne zdanie na temat silnika 2.2 JTS w Alfie Romeo 159. Przymierzałem się do diesla, ale przebiegi i ogólnie ewentualne naprawy/modernizacje ( EGR, DPF, Dwumas, Sprzęgło itp ) skutecznie mnie od wyboru diesla odrzuciły. Wybór padł na jednostkę 2.2 JTS. Powód prosty - 1.9 JTS jak dla mnie jest za słaby, 1750 TBi nie wchodził w grę ( ceny ze względu na młode roczniki ) , 3.2 V6 JTS - spalanie na poziomie 16 Litrów nie wchodziło w grę. Alfę którą zakupiłem pochodzi z polskiego salonu, ma udokumentowany przebieg 89000 KM. Z sprowadzanymi dieslami jest to niestety ciężko. Auto z 2010 roku ma 130 000 KM przebiegu w ogłoszeniach jak i z 2006...masakra.

    Co do samego silnika :

    - Kultura pracy jest rewelacyjna. Obojętnie czy silnik jest zimny czy nagrzany, jego praca jest na bardzo wysokim poziomie.
    - Dźwięk silnika/układu wydechowego nie jest jakiś specjalny. Jak się wkręci auto na wysokie obroty to ładnie "wyje", ale to nie jest Boxer czy Busso V6...
    - Przed zakupem naczytałem się, że 159 jest ciężką, że "trzeba mieć" 1000 KM żeby udźwignąć takiego "kolosa" i inne tego typu pierdoły...185 KM w tym samochodzie spisuje się SUPER !! Auto jest dynamiczne, szybkie, ma bardzo fajny moment obrotowy. Jazda w mieście 60 KM/H na 6 biegu, lekkie naciśnięcie pedału gazu i auto bez problemu gna do przodu. Katalogowe 8.8 s do "setki" jest bardzo zaniżone...kilkukrotnie wraz z znajomym sprawdzaliśmy i zawsze wychodziło Nam 8 s do 100 KM/H, czasami 8.1-8.2. Myślę że to bardzo dobry wynik. Przynajmniej mnie satysfakcjonuje.
    - Spalanie u mnie w cyklu 80 % miasto ( Zabrze ), 20 % trasa ( jakiś wypad na weekend itp ), średnie spalanie według komputera wynosi 9.3 l. Czy to dużo ? Myślę że nie, ponieważ wcześniejsze benzynowe Alfy jakie miałem - 146 1.6 Boxer spalał równe 10l/100KM, a 147 2.0 TS - 11.5 L/100KM.
    - Silnik nie bierze nic oleju, pracuje równiutko

    Napiszę jeszcze dlaczego też zdecydowałem się na 159 w benzynie...Wracając swoją wcześniejszą Alfą 156 z próby, na skrzyżowaniu zobaczyłem najnowszą TT-ke, piękna, biała, na ogromnych felgach, podwójny wydech - naprawdę robiła wrażenie ( a nie lubię Audi..szczególnie ich stylistyki ). Opuszczam szybę na dół i co słyszę ???? Ter Ter Ter Ter Ter Ter Ter Ter...MASAKRA !! 2.0 TDI 170 KM...i sobie wtedy pomyślałem, że 159 przy TAKIM wyglądzie ( jak dla mnie najładniejsza Alfa Romeo - nie wliczając w to oczywiście Competizione bo ta jest poza Naszymi portfelami a przynajmniej moim hehehe , nie może tak terkotać !! Także mam ogromną satysfakcję jak podjeżdżam do świateł, u mnie cisza, a u gościa obok klekot i mnóstwo hałasu

    Zauważyłem też, że osoby które źle piszą o jednostkach 2.2 JTS po prostu nie miały z nimi do czynienia. I nie ma co się dziwić, 90 % ogłoszeń jest z JTD...Myślę że kto zdecyduje się na ten silnik będzie tak samo, a może nawet bardziej zadowolony ode mnie. Naprawdę polecam i pozdrawiam
    Alfa Romeo 146--->147-->156-->GT-->159--> Brera-->Maserati GranTurismo--> Nie ma to jak mieć plany na przyszłość

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweldante Zobacz post
    Jazda w mieście 60 KM/H na 6 biegu, lekkie naciśnięcie pedału gazu i auto bez problemu gna do przodu.
    60 km/h na 6 biegu, powiadasz ? Ciekaw jestem w jakim stanie w Twojej 159 znajdują się panewki oraz cały układ tłokowo-korbowy...
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  5. #5
    stiv88
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    60 km/h na 6 biegu, powiadasz ? Ciekaw jestem w jakim stanie w Twojej 159 znajdują się panewki oraz cały układ tłokowo-korbowy...
    poszla contra ;p

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paweldante
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    323

    Domyślnie

    Myszkin, auto jest po całkowitym przeglądzie w ASO i jeżeli chodzi o Twoją contre, nie musisz się martwić, wszystko jest w jak najlepszym porządku
    Alfa Romeo 146--->147-->156-->GT-->159--> Brera-->Maserati GranTurismo--> Nie ma to jak mieć plany na przyszłość

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Rewil
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    BMW 440i M / Alfa 159 / kiedyś 156 SW
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweldante Zobacz post
    Jazda w mieście 60 KM/H na 6 biegu, lekkie naciśnięcie pedału gazu i auto bez problemu gna do przodu.
    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    60 km/h na 6 biegu, powiadasz ? Ciekaw jestem w jakim stanie w Twojej 159 znajdują się panewki oraz cały układ tłokowo-korbowy...
    Niektórzy jeszcze 2 nie zmienili, a kolega już doszedł do 6
    Inteligentna kamera samochodowa, z użyciem sztucznej inteligencji - watchoutai.com


  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweldante Zobacz post
    Myszkin, auto jest po całkowitym przeglądzie w ASO i jeżeli chodzi o Twoją contre, nie musisz się martwić, wszystko jest w jak najlepszym porządku
    Dobrze, dobrze...ale napisz chociaż ile masz na obrotomierzu przy 60 km/h na 6 biegu. 900 ?
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweldante Zobacz post
    Ja napiszę swoje obiektywne zdanie na temat silnika 2.2 JTS w Alfie Romeo 159. Przymierzałem się do diesla, ale przebiegi i ogólnie ewentualne naprawy/modernizacje ( EGR, DPF, Dwumas, Sprzęgło itp ) skutecznie mnie od wyboru diesla odrzuciły. Wybór padł na jednostkę 2.2 JTS. Powód prosty - 1.9 JTS jak dla mnie jest za słaby, 1750 TBi nie wchodził w grę ( ceny ze względu na młode roczniki ) , 3.2 V6 JTS - spalanie na poziomie 16 Litrów nie wchodziło w grę. Alfę którą zakupiłem pochodzi z polskiego salonu, ma udokumentowany przebieg 89000 KM. Z sprowadzanymi dieslami jest to niestety ciężko. Auto z 2010 roku ma 130 000 KM przebiegu w ogłoszeniach jak i z 2006...masakra.

    Co do samego silnika :

    - Kultura pracy jest rewelacyjna. Obojętnie czy silnik jest zimny czy nagrzany, jego praca jest na bardzo wysokim poziomie.
    - Dźwięk silnika/układu wydechowego nie jest jakiś specjalny. Jak się wkręci auto na wysokie obroty to ładnie "wyje", ale to nie jest Boxer czy Busso V6...
    - Przed zakupem naczytałem się, że 159 jest ciężką, że "trzeba mieć" 1000 KM żeby udźwignąć takiego "kolosa" i inne tego typu pierdoły...185 KM w tym samochodzie spisuje się SUPER !! Auto jest dynamiczne, szybkie, ma bardzo fajny moment obrotowy. Jazda w mieście 60 KM/H na 6 biegu, lekkie naciśnięcie pedału gazu i auto bez problemu gna do przodu. Katalogowe 8.8 s do "setki" jest bardzo zaniżone...kilkukrotnie wraz z znajomym sprawdzaliśmy i zawsze wychodziło Nam 8 s do 100 KM/H, czasami 8.1-8.2. Myślę że to bardzo dobry wynik. Przynajmniej mnie satysfakcjonuje.
    - Spalanie u mnie w cyklu 80 % miasto ( Zabrze ), 20 % trasa ( jakiś wypad na weekend itp ), średnie spalanie według komputera wynosi 9.3 l. Czy to dużo ? Myślę że nie, ponieważ wcześniejsze benzynowe Alfy jakie miałem - 146 1.6 Boxer spalał równe 10l/100KM, a 147 2.0 TS - 11.5 L/100KM.
    - Silnik nie bierze nic oleju, pracuje równiutko

    Napiszę jeszcze dlaczego też zdecydowałem się na 159 w benzynie...Wracając swoją wcześniejszą Alfą 156 z próby, na skrzyżowaniu zobaczyłem najnowszą TT-ke, piękna, biała, na ogromnych felgach, podwójny wydech - naprawdę robiła wrażenie ( a nie lubię Audi..szczególnie ich stylistyki ). Opuszczam szybę na dół i co słyszę ???? Ter Ter Ter Ter Ter Ter Ter Ter...MASAKRA !! 2.0 TDI 170 KM...i sobie wtedy pomyślałem, że 159 przy TAKIM wyglądzie ( jak dla mnie najładniejsza Alfa Romeo - nie wliczając w to oczywiście Competizione bo ta jest poza Naszymi portfelami a przynajmniej moim hehehe , nie może tak terkotać !! Także mam ogromną satysfakcję jak podjeżdżam do świateł, u mnie cisza, a u gościa obok klekot i mnóstwo hałasu

    Zauważyłem też, że osoby które źle piszą o jednostkach 2.2 JTS po prostu nie miały z nimi do czynienia. I nie ma co się dziwić, 90 % ogłoszeń jest z JTD...Myślę że kto zdecyduje się na ten silnik będzie tak samo, a może nawet bardziej zadowolony ode mnie. Naprawdę polecam i pozdrawiam
    Paweldante: gratuluje auta ! 2.2 to fajna machina potwierdzam, bo mialem okazje sie nia przejechac i spokojnie daje rade.
    Chociaz warto sprostowac kilka informacji. M.in to jak tlumaczysz dlaczego nie kupiles 3.2 z powodu wysokiego spalania...bo tak sie kreuje u ludzi stereotypy...
    Twoje spalanie 9,3 to raczej nie bylo z dynamicznej jazdy - jak podajesz z mieszanej jazdy. Silniki 2.2 jak depniesz potrafia tez swoje spalic i nierzadko wychodzi Ci spalanie na poziomie 14 litrow i wiecej.
    Kazdy pisze ze 3.2 pali krocie, ale prawda jest taka ze pali tylko troche wiecej niz 2.2. Wiele osob podaje wysokie spalanie jak argument zeby nie kupic tego auta, czyli szukaja kompromisu, a to blad wg mnie i takie tlumaczenie dla swojej psychiki, mimo ze podswiadomie chcialoby sie kupic V6...
    To zabrzmi dziwnie bo sam na codzien jezdze dieslem, ale zaczynam dojrzewac do koncepcji dwoch czyli ter ter na codzien + 3.2 JTS (oczywiscie w cabrio zeby bylo lepiej slychac wydech)...z racji ze giulia zapewne bedzie zdziwionym lub mniej zdiwionym muminem czyt. rozczarowaniem.
    Jezdzac spokojnie 3.2 spalisz litr wiecej niz 2.2. Sprawdzone - do tego ten dzwiek....
    Przyklad opuszczonej szyby i ter ter hehe dobry, ale wydech / silnik jest raczej po to chyba by go bylo ladnie slychac Dlatego opcja ter ter, czy cichy silnik wg mnie niczym specjalnym sie nie roznia od siebie.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 05-09-2012 o 12:32

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paweldante
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    323

    Domyślnie

    Myszkin, a więc obrotów mam wtedy 1500.

    Szewi, a myślisz że nie chciałem 3.2 V6 ? Zanim zakupiłem swoją 159 szukałem Brere własnie z tym silnikiem. Ale na każdej jeździe próbnej , nawet z wyzerowanym spalaniem, ZAWSZE przekraczało 14 litrów Czy jeżdżę spokojnie ? Raz spokojnie, a raz do czerwonego pola na obrotomierzu, także podaję spalanie nie emeryckie, a normalne że tak to ujmę. Co do dźwięku, to rozchodziło mi się na jałowym biegu. Jak przyciśniesz to ładnie go słychać, zarówno w wewnątrz jak i zewnątrz. Ale do V6 Busso lub Boxerka mu daleko...Zresztą Brera z 3.2 V6 JTS też jakoś cudownie nie brzmi w porównaniu z starszymi jednostkami V6 produkcji Alfy Romeo.
    Alfa Romeo 146--->147-->156-->GT-->159--> Brera-->Maserati GranTurismo--> Nie ma to jak mieć plany na przyszłość

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory