Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Jaki silnik pod jest najmniej awaryjny?

  1. #11
    ravros
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Colin Zobacz post
    najczestsze usterki 159 - pomijam silnik
    A w silniku jakie usterki występują najczęściej?

    Odnośnie silników to nic praktycznie nie znalazłem poz tym że mniej awaryjne są 1.9jtd od 2.4jtd.

    Obecnie mam a6 2.5tdi 180KM zrobioną na 220KM przez mtm w niemczech. Ale spokojnie nie będę marudził że 1.9 jtd 150km sie nie zbiera. Wole nie wkładać tyle pieniędzy w utrzymanie samochodu i mieć troche mniejszą moc. Ostatnio jechałem 105 konnyp pasatem szwagra 1.9 tdi i nie było tak źle - 150 konna alfa pewnie i tak będzie sie lepiej zbierała

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravros Zobacz post
    A w silniku jakie usterki występują najczęściej?

    Odnośnie silników to nic praktycznie nie znalazłem poz tym że mniej awaryjne są 1.9jtd od 2.4jtd.

    Obecnie mam a6 2.5tdi 180KM zrobioną na 220KM przez mtm w niemczech. Ale spokojnie nie będę marudził że 1.9 jtd 150km sie nie zbiera. Wole nie wkładać tyle pieniędzy w utrzymanie samochodu i mieć troche mniejszą moc. Ostatnio jechałem 105 konnyp pasatem szwagra 1.9 tdi i nie było tak źle - 150 konna alfa pewnie i tak będzie sie lepiej zbierała
    Czemu na sile szukasz usterek w najnowszych 1.9 i 2.4 JTD? To na prawde sprawdzone i udane jednostki, jedne z lepszych w swoich klasach pojemnosciowych. Bez obaw.

    Na Twoim miejscu, jak sugerowal jeden z Kolegów, bralbym jednak 2.4. Inna kultura pracy, z reguly lepszy wypas niz w 1.9, ladny dzwiek/gulgot przy przyspieszaniu, chipowalny na 240 KM, a to juz jedzie, nawet przy 1600 kg. Niestety spalanie to juz nie spalanie poczciwego 2.4 10V...
    Ostatnio edytowane przez Krajcok ; 28-12-2009 o 21:30
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Witam
    Zrobiłem dieslem 1.9 150KM rok 2007 ok. 50tysiecy
    teraz mam diesla 2.0 170KM, ok. 4tysiące.

    W pierwszym samochodzie od nowości skrzypiała deska rozdzielcza, siedzenie, wycieraczki oryginalne i kilka innych pierdół, w okolicach 45 tysięcy padła mi pompa wspomagania, rozwaliłem też na dziurze łożyska w prawym przednim kole (moja wina).

    Generalnie tak jak wszyscy piszą, opony mocno idą, na 50tysiącach zrobiłem 2 komplety letnich i 1 zimówki, ale być może zależy to od techniki jazdy.

    Nie wiem jakie techniczne zmiany były między kolejnymi modelami, ale w wersji 2009 poprawili parę pierdół - maska otwiera się po ludzku a nie jak kiedyś, bagażnik otwiera się w przycisku w znaczku jak w VW, deska nie skrzypi, siedzenia też nie. Poza tym ciężko mi ocenić bo miałem wersje proggression a teraz jest wyższa więc może niektóre rzeczy były wcześniej.
    Generalnie świetne auto ale jak cię stać bierz mocniejszy silnik.
    150KM dało się pojeździć ale tam moc jest dobra w 147. W 170KM nie widać specjalnie różnicy. Pozdrawiam

  4. #14
    ravros
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krajcok Zobacz post
    Czemu na sile szukasz usterek w najnowszych 1.9 i 2.4 JTD? To na prawde sprawdzone i udane jednostki, jedne z lepszych w swoich klasach pojemnosciowych. Bez obaw.
    Kolega tam wcześniej napisał że nie licząc silnika psuje sie (...) Dlatego zapytałem co sie psóje w silnikach.

    Generalnie chciał bym poświęcić maksymalnie 50tyś więc ciężko będzie z tym 2.4jtd

    Fajnie by było żeby zrobić zestawienie rzeczy które sie psują w 159 i koszt ich napraw bo co z tego że audi/wv są mniej awaryjne (choć w moim przypadku - 2lata 15tyś na naprawy) a koszt napraw prawie zawsze zaczyna sie od 2tyś zł i to oczywiście nie w serwisie.

    Rzeczy które sie psóją zostały już praktycznie wymienione - napiszcie ile zapłaciliście za naprawe konkretnych usterek i czy serwis czy poza serwisem. Niestety większość pewnie na gwarancji

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravros Zobacz post
    bo co z tego że audi/wv są mniej awaryjne (choć w moim przypadku - 2lata 15tyś na naprawy) a koszt napraw prawie zawsze zaczyna sie od 2tyś zł i to oczywiście nie w serwisie.
    Chyba Audi 80 i Golfy II... Znajomy w 4-letnie A8 wpakował ponad 20 tys EUR - to jest dopiero fura marzenie... Wystawił je bez książki serwisowej i faktur, bo komu pokazał, to nawet nie chciał dalej gadać

    Nie ma już "bezawaryjnych samochodów". Za dużo elektroniki, żeby to wszystko jeździło latami, a w dodatku na naszych dziurawych drogach wszystkie te sensory dostają po dupie. Jak ktoś szuka bezawaryjnego to niech sobie kupi samochodu z rocznika 199x. Nawet jak coś się zepsuje, to wymieni i starczy na kolejne 15 lat.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Jak ktoś szuka bezawaryjnego to niech sobie kupi samochodu z rocznika 199x. Nawet jak coś się zepsuje, to wymieni i starczy na kolejne 15 lat.
    Sorry za Offtop,ale taka jest rzeczywistość szukasz bezawaryjnego,kup jakiegos MB 124 wyremontuj i będziesz jeździj tym wieki,nowe auta sa dobre dopuki masz gwarancje ,pozniej to studnia bez dna niekture naprawy przerastaja wartosc samochodu,te czasy minely ze szlo jeszcze prawie wszystko naprawic i za male pieniadze bo czesiek i leszek mogli to ogarnac,przy dzisiejszych furach musisz byc min inzynierem zeby to wszystko zrozumiec,zaczyna sie przy glupich klockach z tylu bez odpowiedniego sprzetu nie wymienisz sam ,bo tam masz juz silniczki kture zastapily stara linke, np A6 ,o pnematycznym zawieszeniu juz nie wspomne,i takie pierdoly powalaja niekturych na kolana jak sie dowiedza ile taka przyjemnosc kosztuje ,chyba ze ktos ma gruby portfel to na to leje.

  7. #17
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    Kup bezynę, kup benzynę...

  8. #18
    ravros
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    Kup bezynę, kup benzynę...
    No właśnie też sie nad tym zastanawiałem ale potrzebuje sportwagon i w tym modelu praktycznie są same diesle. dosłownie 3 benzyniaki sportwagon na allegro.

    Jak 2.2jts sprawdza sie w gazie? I jakiej wielkości butla mieści sie w miejsce koła zapasowego?

    W sumie wole więcej wydawać na paliwo niż na naprawy diesla które są bez porównania droższe od napraw benzyniaków. Ten 2.2jts nawet całkiem nieźle brzmi jak na 4 cylindry (słyszałem co prawda tylko na youtubie)

    Zresztą z tego co widze z raportów spalania to 2.2jts spala praktycznie tyle samo co 2.4jtd
    Ostatnio edytowane przez ravros ; 03-01-2010 o 22:11

  9. #19
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravros Zobacz post
    Jak 2.2jts sprawdza sie w gazie? I jakiej wielkości butla mieści sie w miejsce koła zapasowego?
    Przecież to jest wtrysk bezpośredni.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravros Zobacz post
    Zresztą z tego co widze z raportów spalania to 2.2jts spala praktycznie tyle samo co 2.4jtd
    W trasie moze, w miescie nigdy.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

Podobne wątki

  1. [159] Jaka jest najlepsza/najmniej awaryjna jednostka napędowa w AR 159,chodzi o diesle?
    Utworzone przez Wilcenzo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 11:21
  2. [33] jaki ja mam silnik i jaka jest różnica ? + pytanie o wydech
    Utworzone przez punkt w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 18:26
  3. Co najmniej dziwna 166 (FL?)
    Utworzone przez Piotrekx w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 09:39
  4. AR 145 jaki silnik???????
    Utworzone przez syla w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 07:53
  5. [159] Silnik 1,8 MPI w Alfie Romeo 159 jaki jest naprawdę ??
    Utworzone przez Murray w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 16:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory