Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: Kupno samochodu demonstracyjnego/testowego od dilera

  1. #21
    elpaco
    Gość

    Domyślnie

    Ogólnie co nowe to nowe. Nawet jeśli jest uboższe w wyposażeniu, jeśli jest brzydsze w kolorze, jeśli jest mniej penerskie ale jest nowe. Wsiadasz na fotel na którym jeszcze nikt nie siedział, nic nie jest wytarte, wydeptane, masz przyjemność zdarcia folii, naklejek ochronnych, i co najważniejsze licznik wskazuje 000070 co jest chyba najpiękniejszym obrazkiem. Jeśli kupowałbym auto jako cywil i miał wybór- 2 letni za np 50000 z fajniejszym wypasem, a nowy za 59000 z tym że bez bajerów to wybrałbym nowy. Po co mi szklany dach i jakieś tam inne pierdy...? Mam auto pewne i nowe. I jak stanie na drodze to h.. mnie obchodzi- mają naprawić.

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    ale 2 letnie tez jest na gwarancji i jak stanie to naprawia
    w sumie kazdy by wolal nowe ale malo kogo stac na nowe auto takie jak mu odpowiada
    a jak ktos ma juz wydac ciezko zarobione pieniadze to chce cos z tego miec i miec jako takie wyposazenie itd
    zreszta o to nie ma sie co klucic
    bo kazdy kupi to co mu odpowiada
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  3. #23
    lukasz-m
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pigweed Zobacz post
    Oooops, no to zgłupiałem
    Ale ja w sumie też nie jestem z Łodzi, tylko spod.
    Może oni od niedawna prowadzą AR? Koło jednego z tych salonów dość często przejeżdżam i - o ile kojarzę - to mieli tylko logo Fiata. Jutro zwrócę na to uwagę.
    Kiedyś w Łodzi była sieć sprzedaży i serwisowa Alfy Romeo i Lancii - obecnie żadna z tych marek nie ma swojej sieci sprzedaży w naszym województwie. Autoryzację sieci naprawczej ma chyba jeszcze serwis na Starowej Górze (obecnie salon Kii, ale serwis ma autoryzację od FAP, ponieważ kiedyś był też salon AR i Fiata).

    Co do Lancera z silnikiem diesla 2.0 - musisz wiedzieć, że to jednostka VAG'owska oparta o archaiczne pompowtryskiwacze. Zdecydowanie lepszy jest benzynowy 1.8 - ale ekonomika nie ta

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    Citroen C4
    Postów
    26

    Domyślnie

    No to mnie się problem wyjaśnił.

    Dzisiaj byłem na jeździe testowej (nie AR) i już wiem, że nie kupiłbym samochodu testowego.
    Pracownik salonu sam zachęcał mnie, żebym się nie krępował i katował silnik jak się da oraz żebym wybierał jak największe dziury w jezdni - żeby wypróbować zawieszenie.

    To raczej stanowczo podziękowałbym za taki samochód.

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    nom ale czasem sa tez takie ktore nie jezdza ale staly np.rok w salonie
    i nikt nie chce kupic a wchodzi np.nowy model i musza sie pozbyc
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  6. #26
    lukasz-m
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie.
    Są samochody demonstracyjne, które służyły jako ekspozycja w salonie, więc rejestrowałbyś po raz pierwszy (ma to nawet później swoje plusy).
    Także jeśli ma być taniej, to w takich ofertach upatrywałbym nowego samochodu, ponieważ jak sam wspomniałeś, samochody demo z jazd próbnych mają za sobą różne przeżycia (często niestety negatywne).

    Salony robią zmiany ekspozycji, więc siłą rzeczy taniej sprzedają de facto nowe samochody, które stały np pół roku, może rok, ponieważ importer wymaga, by dilerzy mieli cały czas aktualne ekspozycje.

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Tak sobie czytam Wasze opinie o tych 'nówkach' z salonu aż mi się humor poprawił... Czyli sądzicie, że jak wygracie w totka, pojedziecie do najbliższego salonu
    AR i zamówicie 159 SW ti w full opcji, to to będzie auto, które nigdy nie dostało w du** zanim do niego wsiedliście?
    Tu niestety, ale jest szansa, że Wasza 'nówka' będzie miała porysowany zderzak (zamaskowane oczywiście), poplamioną tapicerkę pepsi i praną w salonie, przypalone sprzęgło, bo gówniarz w SISTEMIE nie wie jak jeździć, wypróbowany ręczny przy prędkości czasem ponad 100km/h, a nawet pourywane zaczepy zderzaka, bo kolejny gówniarz wjechał w poprzeczną dziurę na placu przy prędości naddźwiękowej... etc... Nie wspomnę tu nawet o tym, że na placu odkładczym w Tychach większość aut jest odpalana na chwilkę, szybko przestawiana i gaszona... I tak po miliard razy na zmianie i ciekawe, czy turbinki to lubią. A 'szybko przestawiana' oznacza, że nawet nie wyobrażacie cobie jak można szybko manewrować Waszym wymażonym autkiem bez względu na podłoże. Czasem nawet jak zabraknie ropy to na rozruszniku po kilkaset metrów jadą, bo im się nie chce paliwa przywieźć... Mówię o Tychach, bo tam pracowałem i widziałem dużo, ale wszystkie marki mają to samo... Kiedyś ktoś kazał nam całą zmianę wymieniać urwany zderzak w GT, żeby tylko kierowca następnego ranka zabrał auto na LOHR'ę bez zająknięcia i wziuu do salonu z kolejną 'nówką'. A akurat w Tychach jest odbiór importu (to była moja praca) AR, Lancii, Fiata. Także wszystkie nie produkowane u nas auta idą przez ten plac, na którym pracuje wielu palantów, którzy mają gdzieś to, że ta np.: Croma czy Delta, w której akurat zaraz po odpaleniu dojechali do czerwonego pola na obrotomierzu to będzie czyjeś wymarzone auto, czyjaś 'nówka' prosto z salonu...
    Pisałem już o tym kiedyś, nie chcę znów siać paniki bo tak było i będzie, ale tylko bądźmy tego świadomi i nawet auto odbierane z salonu sprawdźmy z każdej strony, nawet na kanale... Bo plac w Tychach baaardzo dziurawy i kamienisty, a nasze Alfinki niziuuutkie..

    Oczywiście nie twierdzę, że nie warto kupować nowego! Bo przecież każde używane było kiedyś nowe... I sytuacje jak wyżej opisałem są wszędzie, w Oplu, BMW, Mercedesie w całej Europie (takie wnioski mamy z rozmów z kierowcami lawet, z ich filmików z komórek i zdjęć, jak np. nowy Merc. CLS pali gumę po kolei z każdym pracownikiem placu.. kupa śmiechu i frajdy, a nowy nabywca może mieć szybciej niż powinno uszkodzony tylny most, czy elementy zawieszenia.. etc.)

    Pozdrawiam,
    GrzesiuŻar
    Ostatnio edytowane przez GrzesiuŻar ; 15-06-2010 o 14:32
    AR 146ti 2.0 16v '96
    AR 155 1.8 16v '97+ podtlenek LPG
    AR 155 2.0 16v '95
    AR 156 SW 2.4 JTD '01 - biała perła
    AR 156 SW 2.5 V6 192KM '02 + podtlenek LPG

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    na tvn turbo w turbo kamera bylo juz kilka takich przypadkow ze ktos np.kupil nowe auto z salonu i sie okazalo ze bylo juz raz malowane
    niektore drozsze auta maja w opcji "osobisty odbior z fabryki" za doplata
    w tym przypadku co piszesz to moze oni musza tak robic bo liczy sie czas
    no chyba ze to tylko niektorzy dla zabawy to kierownictwo powinno wyciagnac konsekwencje

    kiedys ogladalem program jak ladowali auta na statek to bylo wielkie przedsiewziecie logistyczne ilus tam kierowcow na zmiane wjezdzalo autami
    ale bylo ze musza uwazac zeby nie uszkodzic bo odpowiadaja za kazde auto ktorym jada
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


Podobne wątki

  1. Kupno samochodu - ALFA 147 BENZYNA/GAZ poj.1,6 z 2001
    Utworzone przez paciu06 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-07-2015, 12:27
  2. Kupno samochodu - ALFA 147 BENZYNA/GAZ poj.1,6 z 2001
    Utworzone przez paciu06 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2015, 12:26
  3. Kupno samochodu - podpięcie pod komputer
    Utworzone przez Amadi90 w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 16:04
  4. Kupno samochodu alfa 156
    Utworzone przez jar_ekg w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 19:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory