Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 189

Temat: Alfa Romeo 159

  1. #21
    alienek
    Gość

    Domyślnie

    ja na następne wakacje na pewno sprawię sobie 159 podobno 147 też są bardzo awaryjne a jednak mam 147. Polecam Ci zakup 159

  2. #22
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Użytkuję 9-kę od niespełna roku(75 tys.przebiegu) jedyna grubsza sprawa u mnie to pompa wspomagania,padała w trasie ,ale dojechalem ,reszta super,zawieszenie pierwsza liga,przy tym przebiegu w mojej poprzedniczce wymienialbym juz pewne sprawy dwukrotnie,tutaj mam jeszcze oryginały!na jednym gornym wachaczu mechanik wyczuł minimalny luz,ale nic nie stuka,zobaczymy..

    Polecam 159!!

  3. #23
    bujak19
    Gość

    Domyślnie

    No wlasnie o to mi chodzilo zeby uslyszec wypowiedzie urzytkownikow 159.
    Ok czyli widze ze polecacie 159 to fajnie bo mi sie podoba lecz zastanawiam sie rowniez nad Audi A4 lecz wydaje mi sie ze Alfa ladniejsza
    Aha ja bede kupowal bede pewnie z przebiegiem kolo 130-140tys km

    ---------- Post dodany o godzinie 20:29 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:24 ----------

    aha sorry jeszcze jedna Najwazniejsz Jaki SILNIK potrzebuje czegos z kopytem lecz do 2.0l nie wiecej i rocznikowo to tak z 2007
    Ostatnio edytowane przez bujak19 ; 31-05-2010 o 20:27

  4. #24
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał bujak19 Zobacz post
    No wlasnie o to mi chodzilo zeby uslyszec wypowiedzie urzytkownikow 159.
    Ok czyli widze ze polecacie 159 to fajnie bo mi sie podoba lecz zastanawiam sie rowniez nad Audi A4 lecz wydaje mi sie ze Alfa ladniejsza
    Aha ja bede kupowal bede pewnie z przebiegiem kolo 130-140tys km

    ---------- Post dodany o godzinie 20:29 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:24 ----------

    aha sorry jeszcze jedna Najwazniejsz Jaki SILNIK potrzebuje czegos z kopytem lecz do 2.0l nie wiecej i rocznikowo to tak z 2007
    Do 2l to najlepiej 1.75 TBi, ale wprowadzili je w zeszłym roku więc nie wiem, czy zmieści się w Twoim budżecie. Zostaje oczywiście 1.9 JTDm 150KM. Ja osobiście mam 120KM - mi wystarcza, ale nie nazwałbym tej jednostki mianem czegoś z kopytem trochę mało jak na 1.5 tony.

  5. #25
    bujak19
    Gość

    Domyślnie

    No wlasnie 150KM to jeszcze troche malo, troszke lepiej to 1.9JTS 160KM.
    Aha czy jest jakas roznica oprucz mocy i spalania medzy dieslem i benzyna w 159 jak chodzi o awaryjnosc??
    Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz w 159 na kokpicie sa trzy zegary, jeden od poziomy Paliwa drugi od temperatury silnika, a od czego jest ten trzeci??
    Przy galce zmiany biegow wystepuje przycisk o nazwie ASR/VDC co to jest?? czy to nie przypadkiem wylaczanie i wlaczanie Kontroli trakcji?
    Ostatnio edytowane przez bujak19 ; 31-05-2010 o 22:22

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał bujak19 Zobacz post
    No wlasnie o to mi chodzilo zeby uslyszec wypowiedzie urzytkownikow 159.
    Ok czyli widze ze polecacie 159 to fajnie bo mi sie podoba lecz zastanawiam sie rowniez nad Audi A4 lecz wydaje mi sie ze Alfa ladniejsza
    Aha ja bede kupowal bede pewnie z przebiegiem kolo 130-140tys km
    aha sorry jeszcze jedna Najwazniejsz Jaki SILNIK potrzebuje czegos z kopytem lecz do 2.0l nie wiecej i rocznikowo to tak z 2007
    Co do kwestii przebiegu to,raczej możesz mieć takie pobożne życzenia,bardzo różnie z tym przebiegiem bywa,może Ci się wydawać że ma 50 tyś. km. a może mieć 150-200 tyś.to trzeba gruntownie sprawdzić?!
    Z kolei co do mocy,skoro lubisz kopyto to tylko 2.4 200KM!!!

  7. #27
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał bujak19 Zobacz post
    No wlasnie 150KM to jeszcze troche malo, troszke lepiej to 1.9JTS 160KM.
    Aha czy jest jakas roznica oprucz mocy i spalania medzy dieslem i benzyna w 159 jak chodzi o awaryjnosc??
    Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz w 159 na kokpicie sa trzy zegary, jeden od poziomy Paliwa drugi od temperatury silnika, a od czego jest ten trzeci??
    Przy galce zmiany biegow wystepuje przycisk o nazwie ASR/VDC co to jest?? czy to nie przypadkiem wylaczanie i wlaczanie Kontroli trakcji?
    Niektórzy na forum do tych 150KM dodało jeszcze kilkadziesiąt więc da radę wycisnąć coś więcej z tego silnika.
    Trzeci z zegarów to wskaźnik temperatury oleju silnikowego (wersje benzynowe) lub wskaźnik ciśnienia turbosprężarki (wersje diesel).
    Co do przycisku przy dźwigni zmiany biegów to tak jak piszesz.

  8. #28
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Juz pewien czas temu,dowiedzialem sie troszke wiecej o wylaczaniu trakcji,poczatkowo myslalem ze wcisniecie przycisku ASR wylacza tylko ten tryb,natomiast wcisniecie i przytrzymanie dluzsza chwiele,wylacza wszystko,co dba o nasze bezpieczenstwo,mozna w zime na plaskim terenie sie pobawic.W 156 nie mialem takiej opcji,wylaczalo sie tylko ASR.

  9. #29
    tomassobb
    Gość

    Domyślnie

    kolega pingwin od 5 lat zbiera na 159 a od 2 lat zadaje głupie pytania na forum- do tego upiera sie że benzyna jest najlepsza...
    nie zwracaj na niego uwagi-
    bo tu już nikt nie zawraca.
    pozdrawiam
    i polecam 159

  10. #30
    bujak19
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawcio Zobacz post
    Co do kwestii przebiegu to,raczej możesz mieć takie pobożne życzenia,bardzo różnie z tym przebiegiem bywa,może Ci się wydawać że ma 50 tyś. km. a może mieć 150-200 tyś.to trzeba gruntownie sprawdzić?!
    Z kolei co do mocy,skoro lubisz kopyto to tylko 2.4 200KM!!!
    Co to przebiegu przypominam ze Auta nie kupuje w Polsce, wiec raczej nie powinienem sie nadziac na kombinowane autko, co do 2.4L to bardzo chetnie ale ubezpieczyciel bym nie z kasy wygolil.

    maciek13-->"Niektórzy na forum do tych 150KM dodało jeszcze kilkadziesiąt więc da radę wycisnąć coś więcej z tego silnika." pewnie chodzi ci o Chip, a jesli o to chodzi to szczerze niechce mi sie z tym bawic bo nawet niewiem jakie to moze miec puzniej rezultaty, wiec chce kupic np taka 160KM konna wersje i raczej nic juz nie kombinowac. A i dzieki za odpowiedz w sprawie zegarow, tylko niewiem jakie powinny byc ich optumalne wskazania.

    tomassobb--> Dzieki za polecenia 159 coraz bardziej sie do niej przekonuje ze warto. mysle ze za okolo 3 miechy dolacze do Klubu jako Nowy posiadacz 159

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory