Strona 20 z 21 PierwszyPierwszy ... 101112131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 205

Temat: Alfa Romeo JTDm 120 czy 150 KM?

  1. #191
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary1808 Zobacz post
    Witam, a ja zadam odrobinę inne pytanie ale związane z tematem Szwagier chce sprzedać swoją 159 1.9 jtd 115 km z 2009 r. - może bez szału jeśli chodzi o wyposażenie ale regularnie serwisowana (na lawecie nie jeździła ), z ładnymi felgami 17 i dobrymi oponami na lato plus zimówki, zainteresowanie małe stąd moje pytanko - z tym silnikiem ciężko ją sprzedać czy ogłoszenie i wyposażenie odstraszają?
    Pozdrawiam
    Ogólnie wydaje mi się że większość celuje w wersje 150km bo 115km to troszkę mało Cena też może robi swoje jeśli bieda wyposażenie.

  2. #192
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    E46 330i
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianos1221 Zobacz post
    Ogólnie wydaje mi się że większość celuje w wersje 150km bo 115km to troszkę mało Cena też może robi swoje jeśli bieda wyposażenie.
    Dzięki za odpowiedź A wydawało mi się, że 20k za ten rocznik i serwisowanie do końca (nowy aku wsadzony już po podjęciu decyzji o sprzedaży, zero kombinacji he he) jednak powinno wpłynąć na to że chętny się znajdzie no i silnik który problemów raczej nie stwarza
    Gdybym nie kupił rok wcześniej autka to pewnie wziąłbym tą Alfę he he
    Pozdrawiam

  3. #193
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Mondeo mk4
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Od kilku dni wertuję Wasze forum, czytam o silnikach i usterkach, fajnie że są wątki które porządkują i pozwalają ogarnąć całą sytuację i zamieszanie z chęcią nabycia Alfy przez nowych- przyszłych posiadaczy.
    Jak wspomniałem chcę kupić 159, obecnie jeżdżę Mondeo mk4 2,0 145 KM z LPG na którym zrobiłem 77 tys i zero problemów.
    Ogólnie jest to najlepsze auto jakie kiedykolwiek miałem ( z pośród 7 aut) a dlaczego PB/LPG ?
    Bo do pracy jeździłem 4 km i nie chciałem katować diesla, a gdy ruszam dalej to jest tanio bo 100 km kosztuje mnie 16 zł (teraz podrożał gaz więc trochę więcej)

    Teraz do pracy mam 12 km i do tego dwupasmówką , a rocznie robię 15-20 tys km, więc chyba na diesla mogę już sobie pozwolić, zresztą w Alfie nie ma silnika Pb nadającego się pod LPG, a na samej Pb to bym zbankrutował.
    Dlatego diesel, a jaki ?
    No właśnie, decyzja juz zapadła (chyba) po przeczytaniu wieli stron tegoż forum.
    Albo 1,9 150 KM albo 2,0 170 KM

    1. Pytanie czy tą 20 KM różnicę się czuje ?
    2. I który jest mniej awaryjny, choć wiem że 2,0 był poprawiony to jednak coś tam się zdarza nie halo.
    3. Jeśli się trafi taki bez PDF i EGR to czy brać i czy nie będzie problemów z przeglądem, a może i zabraniem dowodu rejestracyjnego przez policję ?
    4. W 2,0 nie ma już felernych kolektorów z klapami - no nie ?
    Dodam może że chcę auto z końca produkcji a więc najlepiej 2011-2012 (wiem że produkowano do 2011 , ale zdarza się pierwsza rejestracja w 2012r)
    Dlatego w aucie z 2011 nie znajdę 1,9 tylko 2,0 - zgadza się ?

    Co do nadwozia to nigdy nie miałem kombi, i nie lubię tych aut, ale niestety mam świadomość że będę się musiał przełamać w tym przypadku (zresztą 159 SW patrząc po skosie od przodu ma ładniejsza bryła od sedana.
    Mam trójkę dzieci i nas dwoje , toż to pełne auto, a do tego jakieś bagaże, nie sposób będzie się spakować do sedana, a przywykłem do obszernego Mondeo w każdym miejscu.
    Dlatego będzie SW do tego ma być fajny kolor ( są takie ala kawa z mlekiem, lub wiśnia) bananowa skóra, szyberdach i co się tylko jeszcze da, bo auto kupuję na lata.

    Proszę o wasze sugestie porady

    P.S.
    Ni spieszę się z zakupem, może to być i za rok, ale chcę pomału szukać tej perełki, może ktoś forum będzie chciał sprzedać lub zamienić na Mondeo ?
    Ostatnio edytowane przez OTTO1 ; 12-09-2017 o 21:48

  4. #194
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    1. Nie wiem, nie miałem okazji bezpośrednio porównać.
    2. W 1,9 największym problemem jest ekologia i skrzynia M32, w której po pewnym przebiegu rozlatują się łożyska. 2,0 jest poprawiony pod wieloma względami, ale zdarzają się problemy z przytartymi panewkami, spowodowane przez twardniejącą uszczelkę smoka oleju, przez którą pompa oprócz oleju zasysa powietrze i spada ciśnienia smarowania. Należy tą uszczelkę po prostu co kilkadziesiąt tysięcy wymienić. Co ile dokładniej nie wiem, musiałbyś poszukać.
    3. Odnośnie usuniętych DPF i EGR, to zdecydowana większość stacji kontroli pojazdów nie ma sprzętu pozwalającego sprawdzić, czy te elementy działają poprawnie. Na SKP sprawdzają jedynie zadymienie, którego normy sprawne JTD spełnia też bez DPF, EGR i klap wirowych. Czy ta sytuacja się zmieni, a jeśli tak to kiedy? Tego chyba nikt nie wie na pewno.
    4. W kolektorze od 2,0 też są klapy, ale zdaje się, że problemy z nim jeśli w ogóle występują, to są rzadkością.

    Odnośnie egzemplarzy z końcówki produkcji, to 1,9 tam nie znajdziesz. Ostatnie egzemplarze z 1,9 były do 2009 albo 2010 roku.

    Z pojemnością bagażnika w SW też szału nie ma.

  5. #195
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Mondeo mk4
    Postów
    3

    Domyślnie

    Czyli najlepiej po zakupie auta wymienić uszczelkę pompy oleju - tak ?

    No i kolektor, w Mondeo też są klapki i to w benzynie, dlatego dla pewności zleciłem mechanikowi zrzucenie kolektora, czyszczenie separatora oleju i kanałów w głowicy, bo było to odkryte. Niestety w Mondeu w mk4 wprowadzone dwa rzędy tych klap i do tych dolnych nie ma żadnego dostępu, chyba jedynie specjalna kamera , a i tak ich zdemontować się nie da.
    W mk3 na potęgę je demontowano , albo blokowano przez zaślepienie podciśnienia, dlatego inżynierowie (a raczej ekonomiści) Forda wymyślili drugie klapki, żeby zmusić użytkowników do kupna całego kolektora.

    Dlatego może by po zakupie wymienić rozrząd i zrzucić kolektor w celu sprawdzenia klap ?
    Bo zdaje się żeby zrzucić kolektor trzeba rozpiąć rozrząd ?

    A tak w ogóle to mało jest 159 w ful opcji, której poszukuję, a oferty typu "2012 rok, ful opcja, igła, sprowadzony, opłacony, przygotowany do rejestracji za 25 tys" to nawet nie oglądam, bo nie potrzeba mi problemów i nie chce się wpakować i zrazić do Alfy- własną głupotą.

  6. #196
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    A mondeo z francuskim dieslem ? To chyba nieco mniej wymagająca uwagi konstrukcja.

  7. #197
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Mondeo mk4
    Postów
    3

    Domyślnie

    Tak można, można też Mazdę 6 i Volvo S80, są duże wygodne, ale to nigdy nie będzie [notranslate]Alfa[/notranslate], od dziecka marzyłem o Alfie, a marzenia trzeba spełniać bo potem człowiek ma koszmary
    Ostatnio edytowane przez OTTO1 ; 15-09-2017 o 12:51

  8. #198
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Skoro tak to kupuj koniecznie . Polecam 2.4 . Dużo fajniejszy niz czterocylindrowe.

  9. #199
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał OTTO1 Zobacz post
    Tak można, można też Mazdę 6 i Volvo S80, są duże wygodne, ale to nigdy nie będzie [notranslate]Alfa[/notranslate], od dziecka marzyłem o Alfie, a marzenia trzeba spełniać bo potem człowiek ma koszmary
    Jeżdżę prawie rok 2.0 JTDm 170KM, miałem podobne kryteria wyboru jak Ty, mam rocznik 2011, lipiec produkcja, rejestracja październik. Przebieg w tym momencie 145 000 km. Póki co zero problemów, tylko filtry, płyny, tarcze klocki tył i pióra od wycieraczek. Raz przepalił mi się żarnik ksenonowy, ale to samemu można wymienić i ceny nie są z kosmosu jak kilka lat temu. Auto optymalne do jazdy na co dzień, wiem że 2.4 jest mocniejsze, brzmi świetnie jak na diesla... Ale więcej pali i nieco gorzej się prowadzi co w moim przypadku było nie do przyjęcia. Kupowałem 159-tkę zarówno sercem i rozumem Spalanie to głęboki temat, jeżdżąc do pracy po Warszawie wychodzi zależnie od natężenia ruchu między 7 a 8 litrow. Trasa zależnie od rodzaju dróg od 5,5 do 9 przy prędkościach przelotowych grubo ponad tych maksymalnych w przepisach. Jadąc do 90-100km/h można się zmieścić w 5 litrach ale bardzo ciężko tak jechać długo, nie umie
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  10. #200
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Nie mam
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cześć,

    Poszukuje 9tki z silnikiem JTD w wersji 150konnej. Jednak ogłoszenie blisko mojego miejsca zamieszkania mnie zaciekawilo. Chodzi o ten samochód (https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#f7156db540 ). [notranslate]Alfa[/notranslate] ma jednak 120koni. Czy samochód bardzo się męczy z tak małą mocą a trochę waży. Różnica 30koni to już większy zakres. Zawracać sobie nią głowę czy szukać czegoś z większą mocą silnika ?

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 SW - jaki silnik 1.9 JTDM vs 2.4 JTDM?
    Utworzone przez kamil.lignar w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-08-2015, 14:19
  2. Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 - jedyna Alfa, która dla mnie wchodzi w grę?
    Utworzone przez focus w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-06-2014, 15:46
  3. [159] Alfa Romeo 159,2.4 JTDM
    Utworzone przez BURATINO w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 21:15
  4. Alfa Romeo 156 SW po FL z 1.9 JTDm czy 2.4 JTDm
    Utworzone przez michal87tg w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory