Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 87

Temat: Brera 1.8 TBi vs Giulietta 1.4 MA Turbo

  1. #1
    CorsoComo
    Gość

    Domyślnie Brera 1.8 TBi vs Giulietta 1.4 MA Turbo

    Witam Alfaholicy,
    chciałbym zapytać Was o to jakiego dokonalibyście wyboru ( jutro muszę podjąć decyzję) Brera 1.8 Tbi czy Giulietta 1.4 170 KM? Oczywiście oba samochody nowe....Dzięki za odpowiedz

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    To są dwie różne klasy. Samochody z innych epok. Również stylistycznych. Giulietta jest ładna! Ale Brera jest śliczna. Więc wybrałbym Brerę. Czarną na ładnej feldze.

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    147
    Postów
    170

    Domyślnie

    Ja raczej bym nie określił Brery śliczną... Ona mi się w żadnym stopniu nie kojarzy ze "ślicznością". Ja osobiście brałbym Brerę, natomiast dla wielu, dla których liczy się świeżość a nie przede wszystkim wygląd to pewnie będą brali głową Giulię, bo jest nowszym autem (technicznie).

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Cytat Napisał turtil Zobacz post
    Ja raczej bym nie określił Brery śliczną... Ona mi się w żadnym stopniu nie kojarzy ze "ślicznością". Ja osobiście brałbym Brerę, natomiast dla wielu, dla których liczy się świeżość a nie przede wszystkim wygląd to pewnie będą brali głową Giulię, bo jest nowszym autem (technicznie).
    Piękno jest subiektywne

  5. #5
    CorsoComo
    Gość

    Domyślnie

    145Q, zgodzę się z Tobą, Brera jest sliczna, a Giulietta ładna ale piękno nie jest to pojęciem subiektywnym . Turtil, faktycznie samochód z innych epok ale tak naprawdę po co w samochodach te wszystkie diody i takie tam? Może epoka z której pochodzi Brera to zmierzch kolejnej epoki motoryzacyjnej ?

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    147
    Postów
    170

    Domyślnie

    Koledzy, nie zrozumieliście mnie. Nie nazwałbym Brery śliczną, gdyż wg mnie jest zbyt agresywna, ale piękna. O wiele ładniejsza od Giulli. Jedyna Alfa, która podoba mi się bardziej od mojej No może jeszcze 159, ale jest trochę przestarzałe. Pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał turtil Zobacz post
    No może jeszcze 159, ale jest trochę przestarzałe. Pozdrawiam.
    Buahahahaha
    159 jest trochę przestarzałe?!
    W porównaniu z Giuliettą na pewno tak, ale przecież piszesz że Brerę byś wziął, a to przecież to samo co 159! Więc Brera jest tak samo "przestarzała".

    Aha, nie mówię tego jako użytkownik 159, ale po prostu rozbawiła mnie ta wypowiedź (bez urazy oczywiście)

    A w temacie - IMO wybór dość trudny.
    Za Brerą przemawia jej uroda i rzadkość na drodze.
    Giulietta za to jest nowszą konstrukcją, ma 5 furtek, ale za to jest częściej spotykana na drodze i szczerze mówiąc wnętrze jest takie... "fiatowskie" (jednego dnia jeździłem Bravo i Giuliettą i wnętrza jak dla mnie są "na jedno kopyto"). To nie jest żaden przytyk do designu Fiata, ale AR w tym modelu trochę straciła na indywidualności (dla mnie wzorem jest konsola środkowa z AR 147 sprzed fl).
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.
    Postów
    719

    Domyślnie

    Jak dla mnie ze względu na wnętrze, w którym się spędza najwięcej czasu Giulietta odpada. Przednie lampy też do mnie nie przemawiają. Ale to tylko kwestia gustu! Nowsza konstrukcja od Brery może na plus, aczkolwiek branie aut z pierwszego rocznika modelu nie zawsze jest dobrym pomysłem. Ja bym kupił Brerę.

  9. #9
    CorsoComo
    Gość

    Domyślnie

    Co to wypowiedzi Franka ....Tak, żona ma 147 sprzed fl, samochód bajka.....Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, jadę kupić Brerę Czekam jeszcze na dalsze wasze opinię pomimo dokonanego wyboru...

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    147
    Postów
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Strzelba Zobacz post
    159 jest trochę przestarzałe?!
    Jak już cytujesz to nie wyrywaj z kontekstu. A teraz na spokojnie przeczytaj moją całą wypowiedź i zrozum w jakim sensie opisałem jej "przestarzałość". Chodziło mi tylko o jej design. Brera ciągle jest świeża, bo jest rzadka. A 159 - no tak, fajny przód, ale już zadek i bok nie jest aż tak ciekawy. Jakbym miał zmieniać to pewnie nie wziąłbym nowej 159 albo używanej, a skierował się do konkurencji. Natomiast Brerę bez wahania. Giullia i MiTo jak już w innych tematach napisałem - nie podchodzą mi. Są za grzeczne, ten nurt stylizacyjny w Alfach mi się nie podoba. Wolę agresję kojarzącą się ze sportem i współzawodnictwem. Widok "oczu" Brery i 159 w lusterku wstecznym skłania do zjechania, przepuszczenia. A MiTo? Raczej uśmieszku, że - o, jakie fajne autko.
    Także podsumowując - w obecnej sytuacji, kierując się "sercem" a nie rozumem brałbym Brerę, w duuuużej ewentualności 159 choć pewnie wahałbym się między Gulią, bo 159 jest już oklepana i nie przemawia do mnie prócz tego przodu. Teraz rozumiesz?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Giulietta vs Brera
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2015, 00:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory