Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 158

Temat: Brera czy 159

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Ale jak mozna miec taki dylemat? 159 czy Brera? Przeciez to 2 rozne samochody - jeden to rodzinny 4 drzwiowy sedan, drugi to 2 drzwiowe coupe. Prosta sprawa - jesli wystarcza ci dwoje drzwi i praktycznie dwa miejsca, bierzesz Brere, jesli masz rodzine, to bierzesz 159.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Bierz vectrę i wpadaj dziś do Arkadii na spota (http://www.forum.alfaholicy.org/pols...z_20_00_a.html) to na żywo zobaczysz ile miejsca jest z tyłu

    10-latek będzie szybko rosnął? Ok, ale ile lat chcesz mieć tą Brerę? Myślę, że zanim on wyrośnie, to znów zmienicie auto.

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  3. #13
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Piotrków
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 2007/ 187,8 KM - 417 Nm
    Postów
    187

    Domyślnie

    Dla mnie brera to auto dla 2 osób i zakupów. Z tyłu na nogi jest mniej miejsca niż w fiacie 126p, przejedz się do salonu i zobacz, ja się przekonałem i choć siedzę tylko z przodu to nie zrobiłbym tego swoim pasażerom nigdy

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Piotruch88
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Fiat Grande Punto
    Postów
    22

    Domyślnie

    Ta Alfa w tym linku co podałeś posiada moim zdaniem najgorszy z (jedynie słusznych napędzających Alfe, a tym bardziej Brere ) benzynowych silników. Ani to nie jest topowa i pewnie super piękno brzmiąca V6, ani 1,75 który ma lepsze osiągi, mniejszą masę i korzystniejsze spalanie od 2.2. Wybór należy do Ciebie, ale moim zdaniem ta jednostka wypada blado. Jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie, ale wydaję mi się, że 99% alfaholików by się ze mną zgodziło w tej kwestii.

    Dla mnie brera to auto dla 2 osób i zakupów. Z tyłu na nogi jest mniej miejsca niż w fiacie 126p, przejedz się do salonu i zobacz, ja się przekonałem i choć siedzę tylko z przodu to nie zrobiłbym tego swoim pasażerom nigdy
    Brera jest jeszcze dostępna w salonach? Nówki stoją jeszcze?

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotruch88 Zobacz post
    Ta Alfa w tym linku co podałeś posiada moim zdaniem najgorszy z (jedynie słusznych napędzających Alfe, a tym bardziej Brere ) benzynowych silników. Ani to nie jest topowa i pewnie super piękno brzmiąca V6, ani 1,75 który ma lepsze osiągi, mniejszą masę i korzystniejsze spalanie od 2.2. Wybór należy do Ciebie, ale moim zdaniem ta jednostka wypada blado. Jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie, ale wydaję mi się, że 99% alfaholików by się ze mną zgodziło w tej kwestii.



    Brera jest jeszcze dostępna w salonach? Nówki stoją jeszcze?
    No właśnie jak to wygląda z tej perspektywy - uzytkowania, 2,2jts - pomijając brzmienie, jak ten silnik wygląda w eksploatacji - koszty tego konkretego motoru
    ja tutaj patrzę na cene - w moim zasięgu, i auto wygląda ok na foto ale zdaję sobie sprawę z mankamentów, V6 - raczej nie - trodno przekonac zonę zeby zapłaciła 80pln za 100km podczas gdy grzecznie ją proszę o rozsądne korzystanie z prysznica
    podpowiedzcie cos nt kosztów tej maszyny, czy części ze 159 pasują itp

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Witaj,wybór ostatecznie należy do ciebie,lecz ja chce cie uprzedzić ze w tych silnikach rozciągają się łańcuchy ,ta bolączkę miały tez ople z tym samym silnikiem, tylko w przeciwieństwie do alfy opel pokrywał 100 % kosztów.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post
    No właśnie jak to wygląda z tej perspektywy - uzytkowania, 2,2jts - pomijając brzmienie, jak ten silnik wygląda w eksploatacji

    przecież to silnik GM , więc zapytaj u siebie na forum opla ;

    tutaj generalnie większość 159 to diesle
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  8. #18
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Piotrków
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 2007/ 187,8 KM - 417 Nm
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotruch88 Zobacz post

    Brera jest jeszcze dostępna w salonach? Nówki stoją jeszcze?
    Jak najbardziej, niedawno byłem carserwis w Warszawie w salonie alfy to piękna biała stała

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    159 i Brera to bliżniaki , sedan jest bardziej praktyczny a coupe zgrabniejsze . Poznałem młodego człowieka ( studenta) który przeżył trasę Wawa-Budapeszt na tylnym siedzeniu Brery i najgorszemu wrogowi tego nie życzy . W Twoim wypadku powinien zwyciężyć rozsądek albo zrobić tak jak ja zrobiłem przesiadając się do coupe ,wcześniej kupiłem żonie kombi
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  10. #20
    clvegaz
    Gość

    Domyślnie

    no w Brerze miejsca z tylu niestety brak. Ale kogo to obchodzi . Ja wybieram Brere najpiekniejszy samochod pod sloncem

Podobne wątki

  1. [Brera] Alfa Brera z Krakowa
    Utworzone przez wandal007 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-02-2015, 07:29
  2. [Brera]Alfa Romeo Brera 2.2JTS warto kupić?
    Utworzone przez leon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 14:09
  3. [Brera] Alfa Brera 2.0 JTDm w Opolu
    Utworzone przez mateoski w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory