Strona 2 z 43 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 422

Temat: [156] Zakup - Porady

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Jeszcze po nagrzaniu silnika możemy wyjąć bagnet z olejem i jak ''sadzi'' powietrze niczym z kompresora u wulkanizatora to zachodzi podejrzenie ? o przedmuchy (skrzynia korbowa ) i sami wiecie co to oznacza...

  2. #12
    kamikazze
    Gość

    Domyślnie

    Oglądałem dzisiaj tą: http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9-jtd-C22266735.html
    Cały przód był robiony: maska, obydwa błotniki, zderzak, nieudolne spawy. Przebieg 50 000km może i tak ale chyba w 2008 roku taki miał. Auto rozklekotane, koło dwumasowe do wymiany, łożysko oporowe to samo... tragedia.


    Ktoś może polecić DOBRĄ 159 SW?
    pzdr

  3. #13
    lukaszLDZ
    Gość

    Domyślnie Alfa 156 JTD 2000r. - 11-12 tys - warto?

    Jestem tu nowy, zatem witam wszytkich od jakiegoś czasu przeglądam allegro i inne portale z ogłoszeniami, dysponuje kwota ok 10-12 tys, zauwazyłem, że w tej cenie koształtuja sie zazwyczaj modele 156 jtd z 2000r. i nie jest to jakas niska cena, lecz normalna raczej. Prosiłbym na co zwrócic uwage, troche poczytałem na forum i podobno silniki JTD sa dośc udanymi konstrukcjami, ale nie chciałbym wdepnąc na mine.

  4. #14
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    JTD to dobre silniki. Sprawdź dobrze zawieszenie bo to spory koszt wymiany, ogólnie rdzę, podłużnice, czy silnik nie jest usmolony olejem. 156 to "normalny" samochód więc nie ma co wydziwiać. U mnie najbardziej "popalić" mi dało zawieszenie i musiałem wymienić komplet bo stukało. Reszta narazie jest OK.
    Aha sprzęgło zobacz czy nie ślizga się. Gdzieś ktoś na forum pisał jak dwumas sprawdzić w silniku - musisz poszukać. A na tutaj więcej trochę:

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...he_wiedzy.html

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Mam sentyment do tego tematu tutaj jeszcze nie będąc zarejestrowany i byłem smutny,że poszukiwania Rovera/MG zakończyły się katastrofą bo nie spodziewałem się tego po nich. Auta '' nie chodliwe'' ,a te co oglądałem to ...lepszego Forda na złom oddałem,a nie jestem upierdliwcem co chciał nowe auto z salonu za grosze..tak czy inaczej nie żałuję

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Czy ktoś orientuje się, dlaczego niektóre poliftowe 156 mają ramki wokół przeciwmgielnych czarne, a inne w kolorze nadwozia? Przykład na srebrnym:

  7. #17
    Użytkownik Ogier Avatar Rewil
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    BMW 440i M / Alfa 159 / kiedyś 156 SW
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qrvich Zobacz post
    Czy ktoś orientuje się, dlaczego niektóre poliftowe 156 mają ramki wokół przeciwmgielnych czarne, a inne w kolorze nadwozia? Przykład na srebrnym:
    Mnie się wydaje, że ten po prawej był malowany, a ten z lewej nie, Ot cała różnica. Tak samo jak masz z listwami czarnymi lub całymi w kolorze na zderzaku.
    Inteligentna kamera samochodowa, z użyciem sztucznej inteligencji - watchoutai.com


  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Ale mnóstwo jest tych autek ze srebrnymi zaślepkami właśnie... Nawet na google można znaleźć oficjalne zdjęcia alf gdzie ten element jest pomalowany, choćby:




  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Mask
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Lex IS200 SC
    Postów
    678

    Domyślnie

    A czy przypadkiem nie jest tak, że 156 po lifcie wnętrza miało również z zewnątrz: lusterka, listwy na zderzakach i oprawki halogenów malowane w kolorze nadwozia?

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rewil Zobacz post
    Mnie się wydaje, że ten po prawej był malowany, a ten z lewej nie, Ot cała różnica. Tak samo jak masz z listwami czarnymi lub całymi w kolorze na zderzaku.
    Mijasz się z prawdą, kolego.
    Do 2002roku - czarne listwy na zderzaku, czarne ramki halogenów, czarne lusterka. Niezależnie od wersji i wyposażenia.
    Między 2002 a 2003 (lift środka) - lakierowane listwy na zderzaku, lakierowane ramki halogenów i lakierowane lusterka
    Od 2003 (po lifcie) - znikają listwy ze zderzaka, lakierowane ramki halogenów i lusterka tylko w bogatszych wersjach wyposażenia i to też zależnie od rynku przeznaczenia. Generalnie Distinctive będzie miał wszystko w kolorze, a Impression wszystko czarne. Z Progression bywa różnie.

Podobne wątki

  1. porady ;) potrzebne porady ;P
    Utworzone przez chao0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 18:24
  2. zakup 156 JTD- porady? uwagi?
    Utworzone przez erzet w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 18:38
  3. [166] Porady
    Utworzone przez AtomBoy w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-09-2008, 21:54
  4. Zakup alfy 156 proszę o porady
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-11-2007, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory