Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
Wyświetlany wątek znajduje się w dziale Porady przy zakupie - Dział zawiera porady dotyczące zakupu Alfy. Nowe tematy w tym dziale wymagają akceptacji moderatora - zanim zadasz pytanie użyj opcji SZUKAJ.
    Użytkownik Romeo Avatar Czarny_28
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Podziękowania za post / Lubię to
    Czas spędzony na forum
    78 d 11 h 10 m

Domyślnie

ale sie usmialem z Twojego opisuale fakt faktem nie ma sie tu z czego smaiac

Użytkownik Romeo Avatar szerszeń
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 166 2.0TS | Lancia Thesis 2.4JTD | Quattroporte
    Czas spędzony na forum
    97 d 20 h 36 m

Domyślnie

Cytat Napisał Barus91 Zobacz post
    Niestety, ale w Polsce tak już 'musi' być ;/

Dziwny nasz naród ma tok myślenia. Kupię w DE uszkodzone - będzie ok. Kupię w Polsce takie, które było z DE przywiezione jako uszkodzone i miało malowane drzwi, błotnik, zderzak - już BE

Dlatego dzieje się to, co się dzieje - wszystko ukrywane, bo 'może nie wyjdzie' albo 'może ktoś uzna, że przejechał tyle km, to weźmie mimo to, że było coś robione'.
    Ja napisałem w ogłoszeniu swojej 147FL uczciwie: "malowany zderzak, błotnik, lampa" (kupiłem już zrobioną, więc teoretycznie mógłbym przemilczeć, ale dlaczego ?). Niestety mimo rozsądnej - wydaje mi się - ceny, jakoś odzewu nie ma. Ale NIE NAPISZĘ: bezwypadek pomimo, że na 100% nic mocno uderzone nie było.

Ale do sedna -> z moich obserwacji forum wynika, że Tomek gość konkretny i dużo osób chwali. Ceny ma troszkę wyższe niż większość Allegrowych cacuszek, ale myślę, że warto

POWODZENIA

Pozdrawiam,
    Wojtek
    Jest trochę inaczej - kupując osobiście, uszkodzone, wiem jaki jest rozmiar zniszczeń, oceniam czy warto i naprawiam tak, żeby to miało ręce i nogi.
    Kupując już zrobione nie wiem nic poza tym, że było coś robione.

Niedawno sprawdzałem GT (pisałem o nim) - miało średnio 500um, bo podobno właściciel poprawiał każdą ryskę. I gdyby to była cała prawda, to auto naprawdę by było warte tych pieniędzy, bo przecież lepiej mieć 500 niż 100.
    O ile blachy pod spodem nie są ruszone. A to już niestety nie było takie oczywiste.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T
    Sprowadzanie aut na zamówienie. Aktualnie na sprzedaż 166 FL Distinctive i tania 147.
    Naprawa centralek airbag. Elektronika.

Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁY:156 2.0 TS'98,1.8 TS'98,2.0TS'99,147FL 1.9JTD'05,GTV 2.0TS'97,156 2.0TS'99 JEST:156FL '03
    Czas spędzony na forum
    42 d 7 h 24 m

Domyślnie

Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    I najczęściej potem klient, który jedzie do DE, robi taaaakie gały na widok cen w tamtejszych komisach i przy salonach. A jak już kupi auto uszkodzone, myśląc, że to okazja, to po remoncie okazja wychodzi mniej więcej w takich samych pieniądzach, jak cały samochód z oferty w Polsce. (...)
    Właśnie o tym mówię

A tu człowiek ma naprawdę dobre auto (zrobiłem już 13000km i nie musiałem dokładać oprócz wymiany oleju, filtrów - bo to mus) i fakt - ludzie pytają ... Ale 'to uboga wersja i kierownicy nawet skórzanej nie ma, więc tyle nie dam'. TO PO CO DZWONI ? Logiczne chyba , że 3000-4000zł z ceny nie zejdę (jeśli jest za 21000, to 20000 jeszcze bym strawił, ale nie 17000 ...)

---------- Post added at 14:34 ---------- Previous post was at 12:54 ----------

Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Jest trochę inaczej - kupując osobiście, uszkodzone, wiem jaki jest rozmiar zniszczeń, oceniam czy warto i naprawiam tak, żeby to miało ręce i nogi.
    Kupując już zrobione nie wiem nic poza tym, że było coś robione.

Niedawno sprawdzałem GT (pisałem o nim) - miało średnio 500um, bo podobno właściciel poprawiał każdą ryskę. I gdyby to była cała prawda, to auto naprawdę by było warte tych pieniędzy, bo przecież lepiej mieć 500 niż 100.
    O ile blachy pod spodem nie są ruszone. A to już niestety nie było takie oczywiste.
    Z tym też się zgodzę. Ale czasem widzę przesadę - jeśli auto jest proste, a miało robiony błotnik i malowany zderzak + wymienianą lampę (jak moje), nie oznacza to, że 'zmiotło' pół auta

evanduril
    Gość

Domyślnie

Czy mogę poprosić o namiary do owego "Tomka", którego tak chwalicie?

Użytkownik Romeo Avatar Czarny_28
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Czas spędzony na forum
    78 d 11 h 10 m

Domyślnie

albo poszukaj tu na forum Tomek_KRK albo www.autka.pl

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)