Strona 10 z 22 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 211

Temat: Przekręt na podatku VAT przy sprzedaży auta - PRZECZYTAJ nim kupisz samochód.

  1. #91
    RobertoM
    Gość

    Domyślnie

    sprzedaje na umowę nie fakturę.
    Ewentualnie wstawia do komisu i dostajemy f-rę vat marża.

  2. #92
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    a z kim ta umowa ? Z polakiem, niemcem, auto w pl zarejestrowane oryginalnie czy dopiero bedzie zarejestrowane?
    Troche sie pogubilem

  3. #93
    RobertoM
    Gość

    Domyślnie

    z tego co się zorientowałem to cały myk polega na sprawdzeniu oryginalengo dowodu zakupu. Imo jeżeli samochód kupiła osoba prywatna to bedzie to zawsze kwota brutto.
    Druga sprawa to autentyczność takich dokumentów.

  4. #94
    kasia1
    Gość

    Domyślnie kupno samochodu - seat leon od firmy zarejestrowanej na slowacji

    Cześć,

    chce kupic samochod od goscia, ktory sprowadzil je z Hiszpanii. Poprzednim wlascicielem byl bank.
    Gosciu ma firme zarejestrowaną na Słowacji, nie chce wystawic mi faktury z pelnym VATem, tylko twierdzi, ze bedzie to faktur VAT-marza, z podana ceną brutto.
    Auto jest caly czas zarejestrowane na hiszpanskich tablicach, a jest w PL od ok 2 miesiecy.
    W dodatku twierdzi, ze nie ma obowiazku pokazywania mi dowodu zakupu tego auta.
    Jakie jest ryzyko, ze bede musiala zaplacic podatek od tego auta?
    Jestem osoba fizyczna.

    (przeczytalam caly temat od poczatku, ale dalej mam watpliwosci, prosze o wyjasnienie)
    Ostatnio edytowane przez kasia1 ; 14-05-2013 o 19:08

  5. #95
    Polymorphos
    Gość

    Domyślnie

    @Kasia1

    Moim skromnym zdaniem sprawa jest podejrzana. Samochód firmowy zakupiony w kraju UE przez osobę prowadzącą działalność gospodarczą i w Polsce sprzedawany na fakturę VAT-marża... hmm, kto zapłaci VAT od towaru? Ciekawe czy ten sprzedawca posiada unijny NIP?

    Tyle ode mnie, myślę że ktoś lepiej zorientowany w temacie niż ja sprostuje to co napisałem jeżeli przesadzam z podejrzliwością.

  6. #96
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia1 Zobacz post
    Cześć,

    chce kupic samochod od goscia, ktory sprowadzil je z Hiszpanii. Poprzednim wlascicielem byl bank.
    Gosciu ma firme zarejestrowaną na Słowacji, nie chce wystawic mi faktury z pelnym VATem, tylko twierdzi, ze bedzie to faktur VAT-marza, z podana ceną brutto.
    Jeśli ma firmę i jeśli auto kupił od banku w Hiszpanii, to raczej na pewno było to auto leasingowane, zakupione w cenie netto.
    Jeśli nie pokaże Ci dowodu zakupu, w którym czarno na białym będzie, że auto było zakupione tak samo na VAT-marżę, co więcej - ten dokument musisz potwierdzić u sprzedającego - to odpuść temat. Oszczędzisz sobie nerwów. Ilość "przewałowanych" aut na rynku w PL jest wręcz nieprawdopodobna...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #97
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Auto z Hiszpanii od banku.... hmn... oprócz spraw podatkowy warto sprawdzić czy w ogóle sprzedawca jest właścicielem tego samochodu. Swego czasu było trochę takich sytuacji:
    - auto w leasingu w Hiszpanii
    - przez łańcuch lewych umów K-S auto dało się zarejestrować w PL
    - klient kupował auto
    - zgłaszana była kradzież auta w Hiszpanii
    - po kilkunastu miesiącach do nowego właściciela w PL pukała policja, klient oskarżany był o paserstwo, samochód wracał do Hiszpanii.

  8. #98
    kasia1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Auto z Hiszpanii od banku.... hmn... oprócz spraw podatkowy warto sprawdzić czy w ogóle sprzedawca jest właścicielem tego samochodu. Swego czasu było trochę takich sytuacji:
    - auto w leasingu w Hiszpanii
    - przez łańcuch lewych umów K-S auto dało się zarejestrować w PL
    - klient kupował auto
    - zgłaszana była kradzież auta w Hiszpanii
    - po kilkunastu miesiącach do nowego właściciela w PL pukała policja, klient oskarżany był o paserstwo, samochód wracał do Hiszpanii.

    A mogę go jakoś postraszyć policją? (facet wziął zaliczkę, co prawda niewiele, ale ja jej nie chce odpuścić)

  9. #99
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    jezeli to zaliczka to musi Ci ja oddac. Co innego zadatek. Mozesz sprobowac z Policja i z sadem ale jak firma jest zarejestrowana na Slowacji to slabo to widze

  10. #100
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    otóż to
    zaliczka - jeżeli tak jest to nazwane w papierach - jest zwracana zawsze !!!!
    zadatek - to już całkiem inne pojęcie wg prawa
    prawa naszego oczywiście
    bo co tam mają w innych krajach to nie wiem








Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory