Strona 12 z 22 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 211

Temat: Przekręt na podatku VAT przy sprzedaży auta - PRZECZYTAJ nim kupisz samochód.

  1. #111
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fronteri Zobacz post
    Nie kupiłbyś pod żadnym pozorem samochodu na vat-marża w momencie gdy w dokumentach jako poprzedni właściciel widniałaby firma?

    Żeby nie było wątpliwości ja tutaj nikogo nie atakuje, ale sam mam zamiar kupić samochód za ok 50 tys, a dla mnie to znaczna kwota. Problem w tym, że większość tych samochodów jest poleasingowa i tutaj w Polsce sprzedawana na vat-marża. dlatego pytam i staram się to sobie jakoś poukładać
    Nie, nie kupiłbym, chyba, że od mega zaufanego sprzedającego. Lubię spokojny sen
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #112
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.6 TS 120 KM Distinctive
    Postów
    33

    Domyślnie

    A czy w sytuacji, gdy auto zostało zakupione za granicą od osoby fizycznej przez handlarza (firmę), zaś handlarz wystawia fakturę VAT marża, mogę być spokojny o VAT?

  3. #113
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuba Zobacz post
    A czy w sytuacji, gdy auto zostało zakupione za granicą od osoby fizycznej przez handlarza (firmę), zaś handlarz wystawia fakturę VAT marża, mogę być spokojny o VAT?
    tak, bo od osoby fizycznej handlarz nie mógł odkupić auta w cenie netto (bez vatu)
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #114
    netinbd
    Gość

    Domyślnie

    o matko, co za brednie
    cala europa tak robi i nikt nikogo o nic nie oskarzył

  5. #115
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tradelux
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Brera
    Postów
    217

    Domyślnie

    haha handlarz z przekretami na podatku VAT?
    ---
    Bezwypadkowe auta na zamówienie. | Ogłoszenia: trade-lux.otomoto.pl
    Części eksploatacyjne do grupy FIAT/PSA

  6. #116
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał netinbd Zobacz post
    cala europa tak robi i nikt nikogo o nic nie oskarzył
    jak się stu uda to nie znaczy że 101 też da radę :-)








  7. #117
    White_Raven
    Gość

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie!

    Przeszukałem cały poniższy wątek (jak również inne serwisy), ale niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie:

    Czy jeżeli samochód został sprowadzony z USA przez firmę (jak również zarejestrowany w Polsce) to czy może dotyczyć go opisywany tutaj proceder? A może działa on tylko w przypadku samochodów sprowadzonych z krajów UE?

    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

  8. #118
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał White_Raven Zobacz post
    Witam wszystkich bardzo serdecznie!

    Przeszukałem cały poniższy wątek (jak również inne serwisy), ale niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie:

    Czy jeżeli samochód został sprowadzony z USA przez firmę (jak również zarejestrowany w Polsce) to czy może dotyczyć go opisywany tutaj proceder? A może działa on tylko w przypadku samochodów sprowadzonych z krajów UE?
    Działa tylko we wspólnocie UE.
    TEraz jest jeszcze ciekawiej - bo panowie kombinatorzy wymyślili, że lepiej i mniej podejrzanie jest sprzedawać auto jednak z pełnym VAT-em, za pośrednictwem firmy zarejestrowanej na słupa. Wiadomo, że firma sprzedająca VAT-u nie odprowadzi (bo Heniek, właściciel firmy, jest posiadaczem mieszkania na ulicy "Pod Mostem"), no ale kupujący mniej podejrzliwy jest. Oczywiście nabywca końcowy będzie podejrzany o działalność w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT...
    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 08-07-2013 o 08:12
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  9. #119
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Nie wiem czy bylo czy nie ale od 1 stycznia tego roku nie ma czegos takiego jak faktura vat marza. Jesli ktos ma dokument na ktorym widnieje "fra vat marza" moze spotkac sie z uzasadniona odmowa rejestracji auta. Z poczatku myslalem ze ktos sie wzial za to na powaznie a okalo sie ze teraz to sie nazywa "faktura - procedura marzy towary uzywane..." ;-)

  10. #120
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    może Alfa
    Postów
    6

    Domyślnie

    Odgrzeje trochę temat.
    Proszę o poradę. Czy jak samochód kupiony jest w Holandii od firmy przez osobę prywatną to jest ryzyk przekrętu z vatem?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory