Strona 14 z 22 PierwszyPierwszy ... 45678910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 211

Temat: Przekręt na podatku VAT przy sprzedaży auta - PRZECZYTAJ nim kupisz samochód.

  1. #131
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Toyota
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam
    Czyli jak kupie samochód od firmy belgijskiej na firme w polsce, to kupuje netto i nie place vatu dopiero jak bede sprzedawal. dobrze rozumiem? niech ktoś potwierdzi lub wyprostuje.

  2. #132
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Dokładnie nie wiem ale takie coś to tylko jeśli twoja firma zajmuje się handlem samochodami.
    Jeśli firma w PL nie zajmuje się handlem samochodami lub jej działalność nie wymaga posiadania samochodu to firma ta ma obowiązek zapłacenia podatku VAT w PL. Obowiązek ten powstaje w momencie zakupu - liczy się data wystawienia faktury.
    Jeśli firma jest płatnikiem VAT to odliczy sobie max. 6000 PLN, jeśli nie, to nic nie odliczy. Wtedy korzystniejsze jest kupienie auta w cenie brutto ale nie na fakturę - nie może to być WNT (Wewnątrzwspólnotowe Nabycie Towarów) bo wtedy znowu podlega obowiązkowi zapłacenia VAT ale tym razem od kwoty brutto (czyli 2x VAT).
    To tyle jeśli dobrze zrozumiałem tłumaczenie mojej księgowej.

    Przekręt polega na tym, że firma kupuje Netto i w PL sprzedaje VAT marża czyli w cenie Netto. W tym przypadku nikt nie zapłacił VAT i pojawia się pytanie kiedy US zacznie ścigać tych co nie zapłacili. Praktycznie winna jest firma bo 'źle' sprzedała (bez VAT) ale logika w PL podpowiada, że łatwiej będzie ścignąć kupującego (zresztą to on powinien ten VAT zapłacić).

  3. #133
    Użytkownik Embrion Avatar czeslaw555
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Banino k.Gdańska
    Auto
    C5 III 2.0HDi 2009r.
    Postów
    9

    Domyślnie

    Jak kupujesz od firmy Belgijskiej w cenie netto to po sprowadzeniu do kraju placisz Vat 23% i możesz potem odliczyć do 6 tys.zł.

  4. #134
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Toyota
    Postów
    2

    Domyślnie

    to widzę, że moja księgowa jest nie doinformowana, ponieważ powiedziała, że owszem będę musiał zapłacić VAT, ale go sobie nie odliczę.
    jest to samochód dostawczy, więc chyba mógłbym odliczyć całość vatu...

  5. #135
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    ALFA 159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Jestem nowy na forum, niedawno kupiłem ALFE Więc przede wszystkim chciałbym się przywitać

    A co do wątku. Mam wątpliwości co do dobroduszności kolegi TOMEK_KRK. Skoro chciałeś ostrzec kupujących przed takim procederem (być może masz w 100 procentach rację ) to czemu nie opisałeś tego na wszystkich forach? dotyczy to wszystkich marek pojazdów przecież. Obserwuję forum już trochę, i wiem (pewnie jak każdy), że kolega Tomek handluje autami. Handluje głównie Alfami i autami z koncernu FIATA, chyba w 100 procentach z Fakturami VAT 23%, i patrząc na alledrogo, jego auta są dosyć drogie porównując podobne roczniki, nie zapominając o takim samym silniku, i podobnym wyposażeniu. I nagle kolega Tomek pisze, napisze w skrócie bo każdy czytał temat, żeby kupować samochody z fakturą VAT 23%, bo inaczej grozi wam dopłata VAT itd. itp.

    Osoba handlująca Alfami, na forum Alfaholicy pisze aby kupować tylko auta z fakturą VAT23% (których na rynku jest naprawdę mało) hmmm... czy ktoś nie próbuję wykosić konkurencji?

    Wiem, że kolega Tomek, jest na forum już długo, i na pewno wiele osób mu ufa i wierzy. Nie chcę żeby ktoś tutaj, czy sam Tomek odebrał to jako atak na niego. Ale wiem też że jest handlarzem, i Polakiem który zawsze robi wszystko pod siebie (może zbyt generalizuję, ale ja tak to czuję).

    Podsumowując: nie wypowiadam się w kwestii czy to co opisał Tomek_KRK jest prawdą czy nie, bo się na tym nie znam. Rozważam opcję, iż jest to prawda i wkrótce i ja dostanę wezwanie do US, w sprawie mojego samochodu, ale też, że cały ten opis nie ma sensu. Z własnego, jakiegoś tam doświadczenia, tego co zasłyszałem od znajomych, większość kupuję auta na fakturę VAT marża (czy jak ta ona się teraz nazywa), i nikt z mojego najbliższego otoczenia jeszcze nie dostał żadnego wezwania do zapłacenia zaległego podatku. A wy słyszeliście o czymś takim? Bo jeśli nie, to może pomyślcie o tym co mi do głowy przyszło... Bo ja myślę, że może to być próba wykoszenia konkurencji, a ja bardzo nie lubię, gdy ktoś wprowadza w błąd osoby które mu ufają, po to żeby wyciągnąć z tego korzyści...

  6. #136
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    alfa 2,0 170km sport plus
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa vat

    Witam.
    Widzę że forum stało się agencją reklamową kolega tomek_krk po winien podać jeszcze swoją nazwę komisu i nr.telefonu .
    Ja też kupiłem alfe na fakturę vat marża i jest wszystko ok.
    Odnośnie pana tomka to tak pisze bo chce zniechęcić klientów do autek od innych sprzedających!!!
    Wyrazie chamska konkurencja, jak zmniejszy ceny które ma z kosmosu to będzie sprzedawał



    Cytat Napisał oonnaa Zobacz post
    jestem nowy na forum, niedawno kupiłem alfe więc przede wszystkim hciałbym się przywitać

    a co do wątku. Mam wątpliwości co do dobroduszności kolegi tomek_krk. Skoro chciałeś ostrzec kupujących przed takim procederem (być może masz w 100 procentach rację ) to czemu nie opisałeś tego na wszystkich forach? Dotyczy to wszystkich marek pojazdów przecież. Obserwuję forum już trochę, i wiem (pewnie jak każdy), że kolega tomek handluje autami. Handluje głównie alfami i autami z koncernu fiata, chyba w 100 procentach z fakturami vat 23%, i patrząc na alledrogo, jego auta są dosyć drogie porównując podobne roczniki, nie zapominając o takim samym silniku, i podobnym wyposażeniu. I nagle kolega tomek pisze, napisze w skrócie bo każdy czytał temat, żeby kupować samochody z fakturą vat 23%, bo inaczej grozi wam dopłata vat itd. Itp.

    Osoba handlująca alfami, na forum alfaholicy pisze aby kupować tylko auta z fakturą vat23% (których na rynku jest naprawdę mało) hmmm... Czy ktoś nie próbuję wykosić konkurencji?

    Wiem, że kolega tomek, jest na forum już długo, i na pewno wiele osób mu ufa i wierzy. Nie chcę żeby ktoś tutaj, czy sam tomek odebrał to jako atak na niego. Ale wiem też że jest handlarzem, i polakiem który zawsze robi wszystko pod siebie :d (może zbyt generalizuję, ale ja tak to czuję).

    Podsumowując: Nie wypowiadam się w kwestii czy to co opisał tomek_krk jest prawdą czy nie, bo się na tym nie znam. Rozważam opcję, iż jest to prawda i wkrótce i ja dostanę wezwanie do us, w sprawie mojego samochodu, ale też, że cały ten opis nie ma sensu. Z własnego, jakiegoś tam doświadczenia, tego co zasłyszałem od znajomych, większość kupuję auta na fakturę vat marża (czy jak ta ona się teraz nazywa), i nikt z mojego najbliższego otoczenia jeszcze nie dostał żadnego wezwania do zapłacenia zaległego podatku. A wy słyszeliście o czymś takim? Bo jeśli nie, to może pomyślcie o tym co mi do głowy przyszło... Bo ja myślę, że może to być próba wykoszenia konkurencji, a ja bardzo nie lubię, gdy ktoś wprowadza w błąd osoby które mu ufają, po to żeby wyciągnąć z tego korzyści...

  7. #137
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Oho widze ze koledzy handlarzyny się obruszyli i przygotowali fatalnie przygotowany atak. Mogliscie pojsc o jakis trud i zalozyc wczesniej konta popisac cos, wymyslic inne auta niz 159 2.0 i dopiero zaczac pisac. Kolega Tomek czytelnie opisal proceder stosowany przez takich kretaczy jak Wy i chwala mu za to. Nigdzie nie jest napisane by kupowac tylko z faktura VAT, więc proponuje nie kompromitowac się bo tu na forum sami debile nie siedza...

    Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  8. #138
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    alfa 2,0 170km sport plus
    Postów
    2

    Domyślnie

    Nie ubliżaj ludziom mądralo może jesteś kolęgą P.Tomka.Nie masz pojecia to nie dyskutuj.


    Cytat Napisał Zmianowy Zobacz post
    Oho widze ze koledzy handlarzyny się obruszyli i przygotowali fatalnie przygotowany atak. Mogliscie pojsc o jakis trud i zalozyc wczesniej konta popisac cos, wymyslic inne auta niz 159 2.0 i dopiero zaczac pisac. Kolega Tomek czytelnie opisal proceder stosowany przez takich kretaczy jak Wy i chwala mu za to. Nigdzie nie jest napisane by kupowac tylko z faktura VAT, więc proponuje nie kompromitowac się bo tu na forum sami debile nie siedza...

    Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

  9. #139
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie Przekręt na podatku VAT przy sprzedaży auta - PRZECZYTAJ nim kupisz samochód.

    Cytat Napisał zadowolony Zobacz post
    Nie ubliżaj ludziom mądralo może jesteś kolęgą P.Tomka.Nie masz pojecia to nie dyskutuj.
    Tak a Macierewicz to moj szwagier, proponuje nie pograzac się dalej...


    Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  10. #140
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    świetne pierwsze posty na forum, gratulacje! (do takiej konkurencji to Tomek się może tylko uśmiechnąć z politowaniem)

    Cytat Napisał oonnaa Zobacz post
    wiem też że jest handlarzem, i Polakiem
    to miała być obelga? (abstrahując, że w oryginale z małej litery i z przecinkiem przed "i")

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory