Strona 17 z 22 PierwszyPierwszy ... 78910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 211

Temat: Przekręt na podatku VAT przy sprzedaży auta - PRZECZYTAJ nim kupisz samochód.

  1. #161
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    w trakcie kupna :)
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witajcie,
    Przeczytałem cały wątek (planuję zakup auta), wielkie dzięki za poruszenie tematu, super sprawa!
    Pozwoliłem sobie specjalnie się zarejestrować i dopytać o pewną rzecz - czy jest szansa, żeby w skrócie podsumować jak nie władować się w potencjalne problemy z US? Np. w takiej formie (prosiłbym o poprawienie jeśli coś źle zrozumiałem):

    ZAKUP BEZ RYZYKA:
    - faktura VAT 23%, zero ryzyka
    - faktura VAT marża, jeśli auto kupione za granicą od osoby fizycznej (Jak to sprawdzić? Gdzie powinny być dane właściciela?)
    - .......


    ZAKUP RYZYKOWNY:
    - faktura VAT marża, jeśli auto kupione za granicą od firmy
    - kupno od osoby fizycznej, jeśli ona kupiła sprowadzone z zagranicy auto (?)
    - .......

    Z góry dziękuję jeśli ktoś (...może Tomek_KRK ) mógłby takie podsumowanie stworzyć.
    Pozdrawiam.

  2. #162
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    a159
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam Panowie, czy któryś z forumowiczów jest w stanie wypowiedzieć się w kwestii przekrętu VAT na temat komisu Baja Tuning & Design Iwona Szeląg z Mysłowic?


  3. #163
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie na szybko, jeżeli auto sprzedaje firma w polsce na fakture vat marża, a gość mówi że auto kupił u niemców od osoby prywatnej, auto stoi na niemieckich blachach nie na zjazdówkach to istenieje opcja przekrętu? Czy polska firma kupująca od prywatnej osoby nie ponosi kosztów vatu i czy w dowodzie jak bedzie wpisany wpłasciciel niemiec to wystarczy sprawdzić?

  4. #164
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Poproś o umowę z Niemcem, sprawdź dane z dowodem. Jeśli będą się zgadzać to powinno być ok.

  5. #165
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Powiedział że umowy z niemcem nie pokaże bo tam jest kwota za którą kupił itp, dowód bez problemu. Auto jest od 1 własciciela, 9letnie.

  6. #166
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Może komuś się przyda kto kupił już auto w promocji bez VAT

    http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kied...e-2997749.html

    okres przedawnienia 5 lat, pod warunkiem ze bieg przedawnienia nie zostanie przerwany....

  7. #167
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Fiat seicento
    Postów
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Mam do Panów dużą prośbe. Całkowicie pogubiłem się już w tych wywodach i potrzebuje pomocy. Chciałbym zakupić auto we Francuskim komisie, którego jak wynika z Francuskiego dowodu rejestracyjnego właścicielem jest firma leasingowa Credipar. Komis wystawia na mnie fakturę zakupu z zapisem "TVA non recuperable" i wykazaną kwotą zapłaty "total TTC" 2000E solde 0,00E " a także z zapisem na fakturze " Prix exprime TTC, liveraison effectuee dans le cadre de la 7eme Directive ARTICLE 297 A". Dodam, że jestem osobą fizyczną i auto chce samodzielnie zarejestrować w PL. Czy mogę sie spodziewać, że na aucie może jeszcze zalegać Vat a jeżeli nie to jak to potwierdzić.

  8. #168
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    alfa
    Postów
    36

    Domyślnie

    A czy zagraniczna firma/osoba kupujaca nowe auto z salonu w Polsce ma możliwość odliczenia podatku VAT?

  9. #169
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał stif Zobacz post
    A czy zagraniczna firma/osoba kupujaca nowe auto z salonu w Polsce ma możliwość odliczenia podatku VAT?
    Sprawa jest dość skomplikowana. Niestety ale polskie organy podatkowe potrafią sprawę nieco skomplikować. Z drugiej strony dla wielu firm jest to bardzo korzystna sytuacja tak więc dokonują rejestracji w Polsce chociażby po to aby dokonywać odliczania podatku. Jest wiele firm, które powinny sobie z tym poradzić tak więc polecam się nad tym zastanowić.
    Na stronie masz artykuł na czym to mniej więcej polega:
    http://www.roedl.com/pl/pl/warto_wie...ie_polski.html

  10. #170
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    w trakcie kupna
    Postów
    1

    Domyślnie

    Hej, przeczytałam cały wątek i już zgłupiałam odnośnie sytuacji z VAT 0% lub zw.
    Auto, którym się interesuję zostało przez polskiego handlarza prowadzącego działalność gospodarczą kupione z niemieckiego ASO Mazdy. Tam auto było zostawione w rozliczeniu przez osobę prywatną. Handlarz kupił auto w cenie brutto ze zwolnionym vatem. Nam chce sprzedać na Vat-marżę. W dokumentach auta widnieje podobno tylko osoba prywatna (pierwszy własciciel).Co myślicie o takim przypadku? We wtorek poproszę handlarza o wgląd do dowodu rejestracyjnego i do jego FV. Facet wygląda na normalnego, nie cwaniaka. Wydaje mi się, ze jest naprawdę w porządku. Prowadzi firmę 5 lat, wcześniej sprowadzał prv. Generalnie 10 lat na rynku.
    Pomóżcie..

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory