Strona 19 z 22 PierwszyPierwszy ... 910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 211

Temat: Przekręt na podatku VAT przy sprzedaży auta - PRZECZYTAJ nim kupisz samochód.

  1. #181
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamOp Zobacz post
    Tak jest.
    Nie odliczałem Vatu a mam go do zapłaty.
    To jakaś bzdura jest. Jeżeli nie odliczałeś VAT-u, to nie możesz drugi raz go zapłacić. Nie ma na razie takiej podstawy prawnej, żeby od kogoś ponownie ten podatek ściągnąć, JEŻELI NIE NASTĄPIŁO ODLICZENIE TEGO PODATKU. I tyle.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #182
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Jaką konkretnie podali podstawę prawną? Które paragrafy?
    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    udział w wyłudzeniu zapewne.
    Ja myślę że chodzi o ten przepis lub podobny, generalnie nie jeden kupujący musiał już płacić VAT za sprzedającego, gdy wiedział o tym, że sprzedający nie płaci VAT, nie wiem czy ten link najwłaściwszy, ale podam:
    http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/v...przedawcy.html

    Ale ktoś musiał mocno to naciągnąć w tym konkretnym przypadku, albo [MENTION=65699]AdamOp[/MENTION] nie powiedział nam dokładnie wszystkiego (Tomek_KRK napisał dlaczego). Inna sprawa, że jak polski US się czegoś czepi to ciężko się walczy.

  3. #183
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Ja myślę że chodzi o ten przepis lub podobny, generalnie nie jeden kupujący musiał już płacić VAT za sprzedającego, gdy wiedział o tym, że sprzedający nie płaci VAT, nie wiem czy ten link najwłaściwszy, ale podam:
    http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/v...przedawcy.html

    Ale ktoś musiał mocno to naciągnąć w tym konkretnym przypadku, albo @AdamOp nie powiedział nam dokładnie wszystkiego (Tomek_KRK napisał dlaczego). Inna sprawa, że jak polski US się czegoś czepi to ciężko się walczy.
    Tu się tego nie da naciągnąć:

    "Zgodnie z nowym art. 105a ustawy o VAT podatnik VAT na rzecz którego dokonano dostawy towarów".

    Masz wyraźnie napisane PODATNIK VAT. Osoba fizyczna podatnikiem VAT nie jest. Kwestia nieodprowadzonego VAT-u przy transakcjach b2b przy jednoczesnym jego odliczeniu przez jedną ze stron transakcji nie jest też żadnym novum na rynku. Przecież od wielu lat jedne z największych przewałów robi się na nieodprowadzeniu kwoty VAT przez sprzedawcę, którą nabywca sobie odlicza.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #184
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    bmw
    Postów
    1

    Domyślnie

    Przymierzam się do zakupu auta i sprawa wygląda następująco auto zostało sprowadzone do kraju w roku 2011 przez komis (samochód roczny z dość dużym przebiegiem). samochód został kupiony przez osobę prywatną na vat marże (cena zdaje mi się dość okazyjna 73 tys na e90 w dieslu w m pakiet w roku 2011) ta osoba jeździ tym samochodem niecałe 5 lat i chciałbym od niej kupić na umowę kupna. Przeglądając dokumenty udało się wyrwać dowód z Francji i tu są moje podejrzenia auto zostało zakupione w leasingu a w górnym rogu pisze że auto zostało wyeksportowane do Rumunii (ale było czy nie było czy to po prostu słup lub zapisek z niczym nie związany). Data wyrejestrowania to 11.07.11 w fr a rejestracja w Polsce z początkiem września 11r. Czy auto jest przewalone na vat?? czy sprawa już jest na tyle stara że nikt nie będzie szukał?? Aktualnie właściciel komisu ma dwa komisy w tej samej miejscowości założone w 2011r i 2012r prosperujące do dzisiaj( dane z krs) patrząc na aukcje ma same lepsze auta ale bez fr vat 23.

    Pozdrawiam

  5. #185
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał krycha094 Zobacz post
    Przymierzam się do zakupu auta i sprawa wygląda następująco auto zostało sprowadzone do kraju w roku 2011 przez komis (samochód roczny z dość dużym przebiegiem). samochód został kupiony przez osobę prywatną na vat marże (cena zdaje mi się dość okazyjna 73 tys na e90 w dieslu w m pakiet w roku 2011) ta osoba jeździ tym samochodem niecałe 5 lat i chciałbym od niej kupić na umowę kupna. Przeglądając dokumenty udało się wyrwać dowód z Francji i tu są moje podejrzenia auto zostało zakupione w leasingu a w górnym rogu pisze że auto zostało wyeksportowane do Rumunii (ale było czy nie było czy to po prostu słup lub zapisek z niczym nie związany). Data wyrejestrowania to 11.07.11 w fr a rejestracja w Polsce z początkiem września 11r. Czy auto jest przewalone na vat?? czy sprawa już jest na tyle stara że nikt nie będzie szukał?? Aktualnie właściciel komisu ma dwa komisy w tej samej miejscowości założone w 2011r i 2012r prosperujące do dzisiaj( dane z krs) patrząc na aukcje ma same lepsze auta ale bez fr vat 23.

    Pozdrawiam

    No ja bym odpuścił - import do Polski przez Rumunię ;-)
    Stanu faktycznego nie ustalisz, a kłopoty (jeżeli się pojawią) spadną na Ciebie.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  6. #186
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak:(
    Postów
    2

    Domyślnie Witam

    Jestem świeżo upieczonym kierowcą i mam zamiar kupić autko ale... Naczytałem się w tym temacie o oszustach.
    Jeśli ktoś mógłby napisać cokolwiek o komisie 'Auto Garaż' z Lublina ul.Wallenroda 2i, byłbym wdzięczny.

  7. #187
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Mogę polecić. Przyjechałem, dali mi kluczyki do obejrzenia auta, jak powiedziałem, że chce się przejechać to wsiadła (chyba żona właściciela) ze mną.
    Ogólnie auta wyglądały dobrze, nie są najtańsze ale to wiadomo chyba dlaczego. Auta są przez nich sprawdzane dość przyzwoicie więc nie ma czegoś takiego jak miałem raz, że "masz pan kluczyki i oglądaj, ja nic nie wiem o aucie, co pan zobaczy to pana".
    W sumie to jeden z lepszych komisów jakie do tej pory widziałem, ale to tylko moje zdanie po jednej wizycie.

  8. #188
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Ta mnie to na Spółdzielczości Pracy to w...o z komisu jak za dużo pytań zadałem,a po sąsiedzku na pytanie o jazdę próbną to pan komisant zapytał ,,kupujesz pan czy chcesz się przejechać?,,a po odpowiedzi mojej ,że nie wiem czy kupię to dostałem odpowiedź ,,no to żadnych jazd próbnych
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #189
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak:(
    Postów
    2

    Domyślnie

    To znowu ja. Dziękuje za odpowiedzi.
    A teraz chciałem prosić o ocenę tego autka:
    http: //otomoto.pl/oferta/mitsubishi-eclipse-2-0-benzyna-150km-manual-klima-alu-ksiazka-serwisowa-bdb-stan-ID6ylT1P.html#
    Ile wyniesie ostateczny koszt tego autka? I czy warto?
    Linka nie mogłem dodać bo mało postów. Dałem spacje po http:

  10. #190
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Panowie, może ktoś się orientuje w temacie. Jeżeli sprzedający chce wystawić na auto fakturę z VAT-em 0% to co to oznacza później dla kupującego?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory