Strona 20 z 22 PierwszyPierwszy ... 10111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 211

Temat: Przekręt na podatku VAT przy sprzedaży auta - PRZECZYTAJ nim kupisz samochód.

  1. #191
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Trochę mało szczegółów. Czy auto jest z Polski, UE, czy z poza UE (np. szwajcaria)? kupujesz jako osoba fizyczna (prywatnie), czy na działalność gospodarczą? I najważniejsze, to jest faktura VAT ze stawką 0%, faktura VAT-marża?

  2. #192
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie.

    To jest auto z polskiego salonu. Kupuję jako osoba fizyczna, będzie wystawiona faktura VAT ze stawką 0%. Nie chcę władować się przez nieuwagę w jakiś "kanał" więc wolę dokładnie wybadać temat. Jeżeli było ono wcześniej wzięte np. na działalność gospodarczą to nie zostanę później np. obciążony obowiązekiem uiszczenia podatku?
    Ostatnio edytowane przez Roggi ; 24-09-2018 o 18:51

  3. #193
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    dla osoby fizycznej nie ma większego znaczenia jaki będzie vat na dokumencie sprzedaży, także tym się nie przejmuj. a podatki za auto z działalności gospodarczej płaci sprzedający (kwota sprzedaży wlicza mu się w dochód).

  4. #194
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań i okolice
    Auto
    Jeszcze nie Alfa i już chyba też nie :(
    Postów
    64

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak 0% VAT dla osoby fizycznej. Oczywiście upraszczając.
    Może to jest faktura VAT marża?

  5. #195
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    145
    Postów
    1

    Domyślnie

    Pytanie wyłącznie do zorientowanych w temacie (nie "misię").
    Czy kupując sprowadzone osobiście przez handlarza auto dostawcze (większość takich aut była własnością firm) za sprawy związane z odprowadzeniem VAT odpowiada handlarz czy ostateczny użytkownik który kupił od niego na VATmarża i zarejestrował na siebie.
    Czy w przypadku jeśli za auto nie został odprowadzony VAT to nasz urząd skarbowy będzie ścigał handlarza (który faktycznie sprowadził auto - zakupił je na placu za granicą) czy mnie -ostatniego użytkownika na którego jest zarejestrowane ?

    Podkreślam że chodzi mi o sytuacji gdzie handlarz sam kupuje samochód za granicą i dalej odsprzedaje go w Polsce na VATmarża.
    I nie ma jakiś znikających "słupów-pośredników" itp.

    Z góry dzięki za info.

  6. #196
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    teoretycznie powinien ścigać pierwszego właściciela w Polsce (czyli handlarza). ale w praktyce zależy to od zwyczaju lokalnego urzędu skarbowego. mogą ścigać tego z którego łatwiej ściągnąć, więc mogą o ciebie zahaczyć. pewnie się z tego wybronisz, ale będzie potrzebny prawnik, sprawa będzie się toczyć parę lat itd. jak chcesz mieć pewność i święty spokój to dobrze byłoby mieć wgląd w zagraniczny dokument zakupu. będziesz mógł zweryfikować numer nip sprzedawcy (jeśli to firma, bo równie dobrze mógł oryginalny dokument sprzedaży wywalić do śmietnika, a do oclenia i tobie przedstawić "sztukę") i będziesz widział, czy kupił z VAT-em, czy bez i czy jest obowiązek odprowadzenia VAT-u. auto pochodzi z terenu Unii?

  7. #197
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Vw
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Odświeżam temat.

    Mam takie auto, vw, 4 letnie.
    W dowodzie imię i nazwisko Niemca. Jako 1 właściciela.
    Jak wpisuje jednak nazwisko, adres - wyświetla się firma. Szkoła jazdy.na zdjęciach znalezionych w necie, widzę nawet to dokładnie auto- użytkowane w firmie, ale tak jak mówię w dowodzie jest osoba prywatna.

    Książka serwisowa z pobliskiego serwisu vw, wchodząc na stronę serwisu vw okazuje się, ze zajmują się tez sprzedażą aut.

    Sprzedawca sprzedaje to auto na fakturę marze.
    Do dokumentów dołącza oświadczenie ze suto sprowadził i kupił w roku 2019.

    Sprzedawca twierdzi, ze kupił auto w cenie brutto.


    Odpuścić? Czy jest ok? BARDZO PROSZĘ O POMOC.

  8. #198
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Mito
    Postów
    30

    Domyślnie

    No ogólnie widzisz, że coś jest nie tak. Skoro w dowodzie jest napisane imie i nazwisko, a wyświetla się firma to coś tu nie gra.
    Nie wygląda to zbyt uczciwie moim zdaniem.

  9. #199
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    jeśli ktoś prowadzi małą jednoosobową działalność to normalne, że w dowodzie jest imię i nazwisko, na nie nazwa firmy.

  10. #200
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Brera
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    jeśli ktoś prowadzi małą jednoosobową działalność to normalne, że w dowodzie jest imię i nazwisko, na nie nazwa firmy.
    Twoim zdaniem szkoła jazdy to mała jednoosobowa działalność?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory