Strona 4 z 22 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 211

Temat: Przekręt na podatku VAT przy sprzedaży auta - PRZECZYTAJ nim kupisz samochód.

  1. #31
    Użytkownik Embrion Avatar czeslaw555
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Banino k.Gdańska
    Auto
    C5 III 2.0HDi 2009r.
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dubi Zobacz post
    Panowie, proszę o poradę jeszcze w jednej kwestii . Sprzedający ten samochód http://otomoto.pl/ford-mondeo-ghia-1...C24073806.html wystawia fakturę vat-marża,
    mało tego auto pochodzi z Belgii a gość pisze że sprowadzony z Niemiec.
    Pozwoliłem sobie wkleić ten wątek na parę for motoryzacyjnych, mam nadzieję że autor nie obrazi się na mnie

  2. #32
    dubi
    Gość

    Domyślnie

    myślę że się nie obrazi, zrobiłem dokładnie to samo. Wiele osób po przeczytaniu tego wątku ( w tym ja sam ) zrezygnowało z zakupu od osób które sprzedają samochodu w cennie netto nie informując o tym kupujących.

  3. #33
    dubi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Niestety tak.

    Hmm...jeden z forumowiczów znalazł coś takiego :

    http://bip.poznan.pl...zagranicy,1741/

    "dla pojazdów pochodzących z UE:
    dokument potwierdzający zapłatę akcyzy dla sam.osob.a także czterokołowców i czterokołowców lekkich (lub dokument potwierdz.brak takiego obowiązku) z Urzędu Celnego,
    zaświadcz. z Urzędu Skarbowego potwierdz. uiszczenie podatku od towarów i usług lub brak takiego obowiązku (druk VAT 25 ) - NIE DOTYCZY zakupu pojazdu w Polsce od podatnika podatku od towarów i usług prowadzącego działalność w zakresie obrotu pojazdami, który wystawia na pojazd fakturę VAT (lub fakturę VAT-marża),"

    Czy dobrze rozumiem iż np. komis sprzedający mi samochód na fakturę VAT marża - przy rejestracji nie jest potrzebny taki dokument?

  4. #34
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał dubi Zobacz post
    Hmm...jeden z forumowiczów znalazł coś takiego :

    http://bip.poznan.pl...zagranicy,1741/

    "dla pojazdów pochodzących z UE:
    dokument potwierdzający zapłatę akcyzy dla sam.osob.a także czterokołowców i czterokołowców lekkich (lub dokument potwierdz.brak takiego obowiązku) z Urzędu Celnego,
    zaświadcz. z Urzędu Skarbowego potwierdz. uiszczenie podatku od towarów i usług lub brak takiego obowiązku (druk VAT 25 ) - NIE DOTYCZY zakupu pojazdu w Polsce od podatnika podatku od towarów i usług prowadzącego działalność w zakresie obrotu pojazdami, który wystawia na pojazd fakturę VAT (lub fakturę VAT-marża),"

    Czy dobrze rozumiem iż np. komis sprzedający mi samochód na fakturę VAT marża - przy rejestracji nie jest potrzebny taki dokument?
    No i właśnie z tego powodu jest możliwe to, co się dzieje. Komis nie musi składać deklaracji VAT-25 i płacić VAT-u przed wydaniem dokumentów klientowi - bo VAT jest rozliczany miesięcznie w deklaracji VAT-7. Dopóki więc nie wypłynie jakiś samochód, od którego nie zapłacono podatku - dopóty firma działa sobie w najlepsze.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #35
    luczko
    Gość

    Domyślnie pytanie zielonego

    Szanowni forumowicze,
    zapewne dostanę opr, że mój wątek nie jest ściśle powiązany z założonym tematem. Z góry biję się w pierś.
    Znalazłem na mobile.de samochód, który chciałbym zakupić w Niemczach. Potrzebuję jedynie FV imienną. Teraz pytanie.
    Pytania:
    1) czy jest możliwość zdobycia FV imiennej w Niemczech
    2) na co należy zwracać uwagę pod względem formalności
    3) czy mogę wracać na blachach niemieckich do kraju
    4) jakie formalności i opłaty muszę wnieść aby spokojnie spać i się nie bać Urzędu Skarbowego....
    Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc. Jestem niestety zielony w "papierach". Czy sądzicie, że powinienem zakupić używane auto u polskiego dealera skoro temat importu auta jest dla mnie magią?

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 jtdm, Fc 20vt LE, Punto
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał dubi Zobacz post
    myślę że się nie obrazi, zrobiłem dokładnie to samo. Wiele osób po przeczytaniu tego wątku ( w tym ja sam ) zrezygnowało z zakupu od osób które sprzedają samochodu w cennie netto nie informując o tym kupujących.
    A skad ty i te osoby wiecie kto sprzedaje w cenie netto ?

    Pomijam ze auta na f vat to odsetek aut sprowadzanych do kraju, to weryfikacja super wala jaki tomek obrazuje jest prosta
    Kupujesz auto, dostajesz f. sprawdz czy osoba z ktora rozmawiasz to osoba widniejaca na f. Ba wiecej spawdz w necie od kiedy ma firme

    I problem super walow mamy wyjasniony chyba ze akurat jakims cudem pan ktory ma dzialalnosc od 5 lat ... dzis przy twoim aucie postanowil zrobic wala bo jutro zamyka firme

    reasumujac piszac ze mondeo po roku moze miec vat na sobie...prawda moze tyle ze kazdy z wozow w polsce moze go miec

    jesli kupuje sie od czlowieka ktory prowadzi firme, ta zarej jest na jego osobe widzi sie papiery to ryzyko jest pomijalne
    pomijajac ze ta firma odpowiada nie nabywaca.. to tomku chyba oboje znamy jeszcze ze 100 przykladow jak ludzie oszukuja, i gdzie moze byc mina

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    No i właśnie z tego powodu jest możliwe to, co się dzieje. Komis nie musi składać deklaracji VAT-25 i płacić VAT-u przed wydaniem dokumentów klientowi - bo VAT jest rozliczany miesięcznie w deklaracji VAT-7. Dopóki więc nie wypłynie jakiś samochód, od którego nie zapłacono podatku - dopóty firma działa sobie w najlepsze.
    aa kolejne rozwiazanie mi wpadlo do glowy, z tego co kojaze (przynajmniej u mnei w urzedzie) i owszem.. przy sprzedazy po oplatach nie potrzebuje zadnych zaswiadczen z urzedu jednak juz przy rej pojazdu i owszem ba nawet kazano mi zaplacic vat nalezny od pojazdu ( kupionego za cene netto) przed zarej pojazdu

    wiec .. rada kupowac auta zarej w polsce lub pytac czy jest taka mozliwosc, jesli nie odrazu cos smierdzi

  7. #37
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilkuw Zobacz post
    A skad ty i te osoby wiecie kto sprzedaje w cenie netto ?
    Ten, co sprzedaje na fakturę VAT-marża, na pewno nie odprowadza 23% podatku VAT od sprzedaży.
    Jeżeli w dowodzie rejestracyjnym zagranicznym widnieje jako właściciel firma - to masz tak na oko 80% szans, że auto było kupione w cenie netto. Musi być spełniony tylko warunek - nabywcą była firma, bo osoby prywatne nie kupią w cenie netto.

    Niestety - w przypadku aut, przy których w dowodach widnieje firma, należy weryfikować autentyczność faktur dokumentujących nabycie auta. Najlepsza weryfikacja to telefon do firmy, która wystawiła fakturę i zapytanie o jej autentyczność. Jeżeli handlarz będzie miał jakiekolwiek opory przy podawaniu danych firmy, do której należy dzwonić - to auto dla świętego spokoju należy sobie darować.

    Takiej weryfikacji nie trzeba przeprowadzać, jeśli auto jest sprzedawane na fakturę z 23% VAT-em. Wtedy nawet w sytuacji nie zapłacenia VAT-u przez przedsiębiorcę to na nim kończy się "łańcuszek windykacyjny", a nie na właścicielu auta. Nie ma bowiem żadnych prawnych nieprawidłowości, jesli chodzi o wprowadzenie pojazdu do obrotu na terenie kraju.

    Cytat Napisał wilkuw Zobacz post
    Pomijam ze auta na f vat to odsetek aut sprowadzanych do kraju, to weryfikacja super wala jaki tomek obrazuje jest prosta
    Kupujesz auto, dostajesz f. sprawdz czy osoba z ktora rozmawiasz to osoba widniejaca na f. Ba wiecej spawdz w necie od kiedy ma firme
    Są ludzie, którzy od lat tak działają i bez problemów przed Tobą się wylegitymują. Co więcej - jak będą bardziej kreatywni, to dowody osobiste będą miały niewiele wspólnego z rzeczywistością

    Cytat Napisał wilkuw Zobacz post
    aa kolejne rozwiazanie mi wpadlo do glowy, z tego co kojaze (przynajmniej u mnei w urzedzie) i owszem.. przy sprzedazy po oplatach nie potrzebuje zadnych zaswiadczen z urzedu jednak juz przy rej pojazdu i owszem ba nawet kazano mi zaplacic vat nalezny od pojazdu ( kupionego za cene netto) przed zarej pojazdu
    Jeśli pojazd kupiłeś bezpośrednio od właściciela za granicą - VAT-25 musisz złożyć przy rejestracji. Jeżeli kupiłeś go od pośednika w Polsce - nie musisz mieć tej deklaracji.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 jtdm, Fc 20vt LE, Punto
    Postów
    73

    Domyślnie

    zgodze sie o tyle ze temat ten ma sens w przypadku aut, gdzie w dowodzie wlascicielem jest firma. Przy innych juz nie.

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilkuw Zobacz post
    zgodze sie o tyle ze temat ten ma sens w przypadku aut, gdzie w dowodzie wlascicielem jest firma. Przy innych juz nie.
    Tak, ale przy autach od prywatnego właściciela trudno od razu o rabat 23%
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 jtdm, Fc 20vt LE, Punto
    Postów
    73

    Domyślnie

    hehe racja swoja droga widze ze wiekszosc wozzow masz z vatem... to osobowki czy lataja tam jako auta z homologacjami ciezarowymi ?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory