Strona 8 z 22 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 211

Temat: Przekręt na podatku VAT przy sprzedaży auta - PRZECZYTAJ nim kupisz samochód.

  1. #71
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxwek Zobacz post
    Witam

    Moje pytanie jest następujące. Jestem zainteresowany zakupem auta. Jest ono zarejestrowane w Polsce od 5 miesięcy. Sprzedaje je handlarz i wystawia FV marża. Wedlug przebiegu i nawet informacji sprzedającego jeździło ono w firmie. Dostałem już zdjęcia książki serwisowej i niemieckiego briefu. Jakie podjąć następne czynności by nie znaleźć się w sytuacji opisanej w tym temacie... Cena auta to ok 50 tys, więc nie widzi mi się później opłacać jakiegoś podatku, dlatego chce wszystko dokładnie sprawdzić tylko nie wiem za bardzo jakie podjąć w tym celu czynności...

    Musisz dotrzeć do pierwotnego właściciela (czyli tam, gdzie auto jeździło) i ustalić w jaki sposób sprzedał on auto.
    Najlepiej zdobyć od niego kopię dokumentu sprzedaży.
    To chyba najpewniejszy sposób.
    Oczywiście musisz ustalić, kto zaś, bo tam też są firmy rejestrowane na słupy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał neonblue Zobacz post
    Witam, Panowie mam na oku jedno auto sprowadzone i oplacone.
    Sprzedajacy sprzedaje na Fakture Vat-Marza za kwote 29k. twierdzac ze do tej kwoty nie dojdzie zaden podatek. Mowil cos, ze moze mi dac zaswiadczenie z Urzedu Skarbowego Vat 25. Wg vin auto pierwsza rejestracje mialo w Danii na wlasciciela: AV BILUDLEJNING. (czyli jakas firma). Sprzedajacy wczesniej poinformowal mnie, ze kupil je wlasnie w tym kraju. Twierdzi, ze od 9 lat sie tym zajmuje i nigdy nie mial zadnego problemu-oczywiscie to o niczym nie swiadczy!
    Jak i co zrobic aby sie nie wpakowac w problem Vat-u?

    Tak trochę obok...
    Auta w Danii należą do jednych z najdroższych w Europie. Wejdź na jakąkolwiek stronę duńskiego salonu i porównaj ze średnią europejską.
    Jeżeli auto pochodzi z Danii i jest atrakcyjne cenowo, to od razu powinna włączyć się czerwona lampka.
    Od razu!
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  2. #72
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 01'
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maikel Zobacz post
    A czy czasem nie jest tak że jak auto jest już zarejestrowane w Polsce to jeżeli mamy FV to już nie płacimy podatku a jeżeli kupujemy go na umowę to opłacamy podatek w wysokości 2%. Wydaję mi się że jeżeli auto już jeździ po Polskich drogach to już nie ma ryzyka związanego z podatkiem za sprowadzenie auta z zagranicy ale niech ktoś potwierdzi albo mnie poprawi bo mogę się mylić....
    Mówisz o 2 różnych podatkach - PCC i VAT.

  3. #73
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń;1134543
    [COLOR=silver
    - - - Updated - - -[/COLOR]




    Tak trochę obok...
    Auta w Danii należą do jednych z najdroższych w Europie. Wejdź na jakąkolwiek stronę duńskiego salonu i porównaj ze średnią europejską.
    Jeżeli auto pochodzi z Danii i jest atrakcyjne cenowo, to od razu powinna włączyć się czerwona lampka.
    Od razu!
    szerszeń racja ale ceny netto w Danii ( bez miejscowych podatków) są niskie i możesz iść do salonu w Danii ( ja tak zrobiłem ) i kupić auto w cenie netto bo auto jest wywożone z ich kraju a wszelkie podatki ( vat, akcyza itd) opłacić w Pl .Moje auto kupowane w salonie w Danii w cenie netto po przywiezieniu do kraju i opłaceniu wszystkich należności dla skarbu państwa okazało się tańsze od tak samo wyposażonego egzemplarza w Pl salonie o ok. 30 kpln .

    P.S.
    Dodam także że Dania jest także jednym z najchętniej wykorzystywanych rynków przez brokerów samochodowych , wyszukująch atrakcyjnych ofert dla polskich klientów ( niskie ceny netto , niewielka odległość a co za tym idzie niskie koszty transportu) .
    Ostatnio edytowane przez rafter ; 16-03-2013 o 10:05
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  4. #74
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Mówisz rafter o autach nowych, z salonu, które można kupić bez akcyzy i VATu, a tylko z marżą dealera?
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  5. #75
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Mówisz rafter o autach nowych, z salonu, które można kupić bez akcyzy i VATu, a tylko z marżą dealera?
    Tak dokładnie , kupiłem nówkę z salonu duńskiego w cenie netto bez tamtejszych kosmicznych podatków a po wprowadzeniu na obszar PL zapłaciłem resztę ale już polskich podatków .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  6. #76
    xxwek
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze mam pytnko:
    Auto jest zarejestrowane od 5 miesięcy w PL na firme handlarza. Czy jeżeli sprzedający napisze mi takie oświadczenie:
    Miejscowość, Data
    Ja (Imię nazwisko adres - sprzedajacego, spisane z dowodu osobistego)
    Numer dokumentu osobistego
    Reprezentujący firmę ......... (spis z marży)
    Sprzdaje samochod marki................ na fv marża (nr faktury)
    Kupującemu.......

    pieczątka firmy, podpis właściciela

    Czy w przypadku gdy US upomni się o podatek, takie oświadczenie byłoby brane w ogole pod uwage?
    Ostatnio edytowane przez xxwek ; 17-03-2013 o 11:06

  7. #77
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxwek Zobacz post
    Jeszcze mam pytnko:
    Auto jest zarejestrowane od 5 miesięcy w PL na firme handlarza. Czy jeżeli sprzedający napisze mi takie oświadczenie:
    Miejscowość, Data
    Ja (Imię nazwisko adres - sprzedajacego, spisane z dowodu osobistego)
    Numer dokumentu osobistego
    Reprezentujący firmę ......... (spis z marży)
    Sprzdaje samochod marki................ na fv marża (nr faktury)
    Kupującemu.......

    pieczątka firmy, podpis właściciela

    Czy w przypadku gdy US upomni się o podatek, takie oświadczenie byłoby brane w ogole pod uwage?
    Nie sądzę.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #78
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Witam

    A jeżeli od firmy z Niemiec kupiła osoba prywatna (Polak) i następnie sprzedaje ten pojazd u nas w kraju to jest ryzyko, że nie został zapłacony VAT?

    Pozdrawiam

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 01'
    Postów
    97

    Domyślnie

    Niestety tak - na samochodzie sprowadzonym do kraju z pominięciem zapłaty podatku VAT dalej ta "klątwa" ciąży niezależnie od liczby właścicieli w PL. Teoretycznie obecny właściciel jest kryty, bo to nie on sprowadził, ale w praktyce zostajesz z samochodem z "wadą prawną".
    Jak g..wno pójdzie na wentylator wolałbym nie sprawdzać jak to rozwiążą nasze asy z US.

  10. #80
    xxwek
    Gość

    Domyślnie

    Napisałem do US w mieście, z którego chce kupić auto. Napisałem, że auto jest od 4 miesięcy zarejestrowane w Polsce i dostałem taką odpowiedź:

    Witam
    W związku z zapytaniem w sprawie czy na samochodzie nie ustanowiono zastawu skarbowego niniejszym informuję, że obowiązuje ustawowy tryb składania tego typu zapytań.
    Aby otrzymać wypis z rejestru zastawów skarbowych zawierający informację o obciążeniu rzeczy zastawem skarbowym oraz o wysokości zabezpieczonego zastawem zobowiązania lub zaległości podatkowej należy złożyć pisemny wniosek złożony przez zainteresowanego o wydanie takiego wypisu.
    Za wydanie wypisu pobierana jest opłata.
    Z wnioskiem można wystąpić do:
    1) Centralnego Rejestru Zastawów Skarbowych - opłata wynosi 50 zł, lub
    2) właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego - opłata 20 zł.

    Hm.. ciekawe jak oni to sprawdzą skoro Vat mógł zaginąć za granicą, ale z takim papierkiem chyba będzie bezpieczniej...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory