Strona 9 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 211

Temat: Przekręt na podatku VAT przy sprzedaży auta - PRZECZYTAJ nim kupisz samochód.

  1. #81
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxwek Zobacz post
    Napisałem do US w mieście, z którego chce kupić auto. Napisałem, że auto jest od 4 miesięcy zarejestrowane w Polsce i dostałem taką odpowiedź:

    Witam
    W związku z zapytaniem w sprawie czy na samochodzie nie ustanowiono zastawu skarbowego niniejszym informuję, że obowiązuje ustawowy tryb składania tego typu zapytań.
    Aby otrzymać wypis z rejestru zastawów skarbowych zawierający informację o obciążeniu rzeczy zastawem skarbowym oraz o wysokości zabezpieczonego zastawem zobowiązania lub zaległości podatkowej należy złożyć pisemny wniosek złożony przez zainteresowanego o wydanie takiego wypisu.
    Za wydanie wypisu pobierana jest opłata.
    Z wnioskiem można wystąpić do:
    1) Centralnego Rejestru Zastawów Skarbowych - opłata wynosi 50 zł, lub
    2) właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego - opłata 20 zł.


    I można sobie tą odpowiedź wydrukować na kartce, następnie zmiąć bardzo dokładnie i użyć w zastępstwie papieru toaletowego, bo tyle jest warta...
    Zastaw to jedno, a fałszowanie faktury nabycia to drugie...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #82
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxwek Zobacz post
    Napisałem do US w mieście, z którego chce kupić auto. Napisałem, że auto jest od 4 miesięcy zarejestrowane w Polsce i dostałem taką odpowiedź:

    Witam
    W związku z zapytaniem w sprawie czy na samochodzie nie ustanowiono zastawu skarbowego niniejszym informuję, że obowiązuje ustawowy tryb składania tego typu zapytań.
    Aby otrzymać wypis z rejestru zastawów skarbowych zawierający informację o obciążeniu rzeczy zastawem skarbowym oraz o wysokości zabezpieczonego zastawem zobowiązania lub zaległości podatkowej należy złożyć pisemny wniosek złożony przez zainteresowanego o wydanie takiego wypisu.
    Za wydanie wypisu pobierana jest opłata.
    Z wnioskiem można wystąpić do:
    1) Centralnego Rejestru Zastawów Skarbowych - opłata wynosi 50 zł, lub
    2) właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego - opłata 20 zł.

    Hm.. ciekawe jak oni to sprawdzą skoro Vat mógł zaginąć za granicą, ale z takim papierkiem chyba będzie bezpieczniej...

    No sorry ale co ma piernik do wiatraka ????

  3. #83
    motoalfa
    Gość

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć, warto wkleić też temat na inne fora,skarb państwa zawsze upomni się o swoje

  4. #84
    ArcziR6
    Gość

    Domyślnie

    Witam, zakupiłem samochód z Niemiec o wartości ok 8.000 pln W dokumentach jedynym właścicielem jest hospicjum dla starszych ludzi Caritas nie jest to firma leasingowa.
    Czy powinienem obawiać się, ze samochód został zakupiony po cenie netto ?

  5. #85
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    alfa
    Postów
    24

    Domyślnie

    Zakupiłeś na umowę, fakturę?

  6. #86
    ArcziR6
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maksy Zobacz post
    Zakupiłeś na umowę, fakturę?
    Zakupiłem na umowe na tzw. 'Niemca' Zastanawiam sie również czy nie bedzie problemu, że w dowodzie sa dane firmy, a w umowie os. prywatnej ?

  7. #87
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArcziR6 Zobacz post
    Zakupiłem na umowe na tzw. 'Niemca' Zastanawiam sie również czy nie bedzie problemu, że w dowodzie sa dane firmy, a w umowie os. prywatnej ?
    To zależy... W każdym bądź razie, jeżeli ktokolwiek będzie miał z tego problemy - to nabywca z umowy - czyli Ty...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #88
    L3X-T3R
    Gość

    Domyślnie

    Świetny artykuł. Dziś idę oglądać alfę i właśnie sprzedawca informuje, że wystawia go na fakturę VAT marżę (Cena zawiera opłaty. Na samochód wystawiam F-re vat/marżę, kupujący zwolniony jest z opłaty skarbowej.). Cena auta nie jest wyjątkowo niska, wręcz wysoka w dodatku auto jest naprawdę bardzo zadbane. Na co zwrócić uwagę przy odbieraniu faktury? Czy powinna wyglądać analogicznie jak ta: http://www.infakt.pl/images/icons-fo..._marza_pdf.png ? Jeżeli będzie na fakturze WARTOŚĆ BRUTTO (czyli cena auta) to to wystarczy by uniknąć nieprzyjemności w przyszłości?

  9. #89
    RobertoM
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Witam

    A jeżeli od firmy z Niemiec kupiła osoba prywatna (Polak) i następnie sprzedaje ten pojazd u nas w kraju to jest ryzyko, że nie został zapłacony VAT?

    Pozdrawiam

    Przyłączę się do pytania.

    Jak dla mnie sprawa wygląda na czystą. Osoba prywatna kupuje zawsze w cenie brutto.
    Chyba, że w rzeczywistości auto kupiła firma z PL słup w cenie netto. A sprzedawca pokazuje fałszywy dowód zakupu, z którego wynika , że auto kupiła osoba prywatna.

    Zgadza się ?

  10. #90
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertoM Zobacz post
    Przyłączę się do pytania.

    Jak dla mnie sprawa wygląda na czystą. Osoba prywatna kupuje zawsze w cenie brutto.
    Chyba, że w rzeczywistości auto kupiła firma z PL słup w cenie netto. A sprzedawca pokazuje fałszywy dowód zakupu, z którego wynika , że auto kupiła osoba prywatna.
    Taa, kupiła osoba prywatna i sprzedaje na fakturę VAT-marża...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory