Strona 5 z 22 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 211

Temat: Przekręt na podatku VAT przy sprzedaży auta - PRZECZYTAJ nim kupisz samochód.

  1. #41
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilkuw Zobacz post
    hehe racja swoja droga widze ze wiekszosc wozzow masz z vatem... to osobowki czy lataja tam jako auta z homologacjami ciezarowymi ?
    Osobówki.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar btomek
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Auto
    159 3.2 Q4 2009 PORSCHE-924S
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Na wstępie prosiłbym moderatora o przyklejenie tego wątku na stałe na górze strony, informacje w nim zawarte mogą bowiem uratować wiele osób przed wpadnięciem w pułapkę oszustów, sprzedających auta importowane z ominięciem podatku VAT 23%.
    Niech ktoś w końcu z moderatorów wrzuci temat w przyklejonych wątkach w "Porady przy zakupie".

  3. #43
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tradelux
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Brera
    Postów
    217

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilkuw Zobacz post
    hehe racja swoja droga widze ze wiekszosc wozzow masz z vatem... to osobowki czy lataja tam jako auta z homologacjami ciezarowymi ?
    Do leasingowania samochodów nie jest potrzebna homologacja. Jednak auto jest kupowane na pełną fakturę i tak powinno być sprzedawane.
    ---
    Bezwypadkowe auta na zamówienie. | Ogłoszenia: trade-lux.otomoto.pl
    Części eksploatacyjne do grupy FIAT/PSA

  4. #44
    Bartek_P
    Gość

    Domyślnie

    A nie jest przypadkiem tak, że jeśli kupię takie auto na firmę, to mogę sobie później ten vat odzyskać?
    Mam nip EU , kupuje w UE auto za granicą. Przynajmniej w teorii vat powinien być 0% lub zw.

  5. #45
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek_P Zobacz post
    A nie jest przypadkiem tak, że jeśli kupię takie auto na firmę, to mogę sobie później ten vat odzyskać?
    Mam nip EU , kupuje w UE auto za granicą. Przynajmniej w teorii vat powinien być 0% lub zw.
    Kupujesz w cenie NETTO za granicą. Płacisz VAT w Polsce, dostajesz stosowny dokument potwierdzający uiszczenie podatku (VAT-25). Potem odliczasz sobie 60% VAT (nie więcej niż 6000 PLN) od podatków.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Nie będę zakładał nowego tematu , nie wiem czy problem już Wam znany , coraz więcej aut ( zwłaszcza marek luksusowych) sprowadzanych do PL jako ,,pomoc drogowa'' z pominięciem akcyzy 18.6% .
    http://podatki.gazetaprawna.pl/artyk...c_drogowa.html

    http://podatki.gazetaprawna.pl/artyk...ez_akcyzy.html

    i lista najciekawszych ,,pomocy drogowych'' zarejestrowanych w PL w 2012 r.

    1. Aston Martin Rapide 6.0 V12 477 KM - 1 070 700 PLN,2. Mercedes S65 AMG Long 6.0 V12 630 KM - 1 057 000 PLN, 3. Bentley Continental GT 6.0 V12 560 KM - 972 868 PLN, 4. Ferrari California 4.3 V8 430 KM - 912 585 PLN,5. Porsche 911 Turbo 3.8 V6 500 KM - 791 405 PLN, 6. Mercedes S600 5.5 V12 517 KM - 725 000 PLN,7. Maserati Quattroporte GTS 4.7 V8 440 KM - 693 465 PLN,8. BMW 760Li 6.0 V12 544 KM - 685 900 PLN, 9. Maserati Gran Turismo S 4.7 V8 440 KM - 633 290 PLN,10. Lexus LS600h Long 5.0 V8 445 KM - 627 200 PLN,
    Ostatnio edytowane przez rafter ; 15-02-2013 o 14:39
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  7. #47
    jogibear
    Gość

    Domyślnie Zakup z Holandii przez Słowację - VAT

    Witam,

    moja sytuacja jest mega skomplikowana i zastanawiam się czy mogę mieć problemy z niezapłaconym VATem.

    Kupuję samochód od handlarza, który na moją prośbe zarejestrował go na siebie/firmę.

    Samochód pochodzi oryginalnie z Holandii (poleasingowy), po drodze był zarejestrowany w Niemczech (miał Brief), potem został sprzedany Handlarzowi na fakturę VAT przez firmę słowacką (nie mam ciągłości faktur). Faktura słowacka zawiera w opisie stweirdzenie, że "na podstawei paragrafu 66 z VAT przepisu szczegółowego fakturujemy Państwu za samochód osobowy VIN..." i faktura opiewa na kwotę netto. Handlarz poinformaował mnie, że dzieki temu zapisowi zakup samochodu jest zwolniony z VAT.

    Tak jak mówiłem handlarz auto zarejestrował na siebie/firmę, powiedział, że nie zapłaci podatku ale będzie miał druk VAT 25 informujący go o zwolnieniu z tego obowiązku.

    Czy jesteście w stanie ocenic ryzyko, że US będzie w przytszłości ścigał mnie o VAT? CZy spotkaliście się z importem przez Słowację wykorzystującym ten przepis?

    Z góry wielkie dzięki,
    Jogi

  8. #48
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał jogibear Zobacz post
    Witam,

    moja sytuacja jest mega skomplikowana i zastanawiam się czy mogę mieć problemy z niezapłaconym VATem.

    Kupuję samochód od handlarza, który na moją prośbe zarejestrował go na siebie/firmę.

    Samochód pochodzi oryginalnie z Holandii (poleasingowy), po drodze był zarejestrowany w Niemczech (miał Brief), potem został sprzedany Handlarzowi na fakturę VAT przez firmę słowacką (nie mam ciągłości faktur). Faktura słowacka zawiera w opisie stweirdzenie, że "na podstawei paragrafu 66 z VAT przepisu szczegółowego fakturujemy Państwu za samochód osobowy VIN..." i faktura opiewa na kwotę netto. Handlarz poinformaował mnie, że dzieki temu zapisowi zakup samochodu jest zwolniony z VAT.

    Tak jak mówiłem handlarz auto zarejestrował na siebie/firmę, powiedział, że nie zapłaci podatku ale będzie miał druk VAT 25 informujący go o zwolnieniu z tego obowiązku.
    No i to jest bardzo często stosowana procedura, żeby przedłużyć dochodzenie po nitce do kłębka - czyli od firmy, która sprzedała auto do właściwego, końcowego posiadacza samochodu. Żeby byc na 100% pewien, czy auto było sprzedane w cenie netto, musisz zadzwonić do firmy, która widniała w oryginalnym dowodzie rejestracyjnym (Holandia) i zapytać o to. Handlarz powie to, co mu wygodnie - w razie czego i tak nie jego będą potem ścigać...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  9. #49
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tradelux
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Brera
    Postów
    217

    Domyślnie

    Przy nabyciu WNT i nabyciu w cenie netto, nie ma absolutnie żadnego zwolnienia i możliwości ominięcia w legalny sposób podatku VAT!
    ---
    Bezwypadkowe auta na zamówienie. | Ogłoszenia: trade-lux.otomoto.pl
    Części eksploatacyjne do grupy FIAT/PSA

  10. #50
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tradelux
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Brera
    Postów
    217

    Domyślnie

    Opisane ładnie przez ABW jak działają słupy
    http://www.abw.gov.pl/portal/pl/8/91...sprawie_d.html
    ---
    Bezwypadkowe auta na zamówienie. | Ogłoszenia: trade-lux.otomoto.pl
    Części eksploatacyjne do grupy FIAT/PSA

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory