Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Sprawdź przebieg auta z zagranicy pod linkiem

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    a zmienie ale taki sam przykład ale przy swojej nie będe kręcił mam 2 wyjścia jak się nie sprzeda w chwili gdy ją wystawie ... to włoże troche worków złota i zrobie z niej 200 konnego potwora i zostanie już ze mną
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 29-02-2012 o 12:05

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 01'
    Postów
    97

    Domyślnie

    I to się liczy Mam tak samo, choćbym miał za darmo oddać ale nie skręcę. Najłatwiej powiedzieć, że wszyscy tak robią i zaniżyć do dołu.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    tylko żeby był dostępny wszędzie itp to każdy serwis itp musiałby mieć zapięcie do takiej bazy

    ktoś już kiedys pisał - żeby przebieg zapisywany był na corocznym przeglądzie rejestracyjnym
    nawet jak by to miało kosztować 30zł - ja bym dał

    tylko do tego trzeba przepisów ...
    tak właśnie jest w NL w dodatku nie odpłatnie.
    Niestety z tego co wiem to nie wszyscy się do tego stosują i nie którzy nie wysyłają wiadomości do RDW.

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Do tego nie trzeba żadnych przepisów. Do tego trzeba chęci producenta, żeby wprowadzić odpowiednie informacje w bazy danych. Dla przykładu w BMW czy Audi w całej Europie można sprawdzić w bazie danych wszystko - każda wizyta jest odnotowywana. Nie tylko naprawy gwarancyjne, jak to ma miejsce w przypadku większości marek, ale dosłownie każda jedna wizyta to od razu wpis w bazie. I potem są np. takie kwiatki, że jest sobie auto z przebiegiem 170 tysięcy kilometrów, które pomimo przeglądu (odnotowanego w książce) przy 150 tysiącach ma ostatnią adnotację serwisową przy 168 tysiącach. Wystarczy, że właściciel wpadł z autem do serwisu zrobić zwykłą diagnostykę. Oczywiście to dobrze funkcjonuje w krajach, w których większość napraw wykonuje się w ASO, bo ludzi na to stać U nas po okresie gwarancji mało kto jeździ do serwisu.
    I teraz pytanie za 100 punktów - jakie auto wybierze klient - takie, które ma 160 tysięcy przebiegu i od A do Z jest serwisowane w ASO, czy takie, które ma 80 tysięcy przebiegu i miało tylko jedną wizytę w ASO przy np. 20 tysiącach kilometrów?
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar erni
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    147 GTA
    Postów
    155

    Domyślnie

    może kiedyś nasze wnuki doczekają takich czasów...

  6. #16
    elug
    Gość

    Domyślnie

    A ktoś może wie jak to jest z samochodami z Austrii, tam też prowadzone są jakieś rejestry przebiegów? Mam na oku jedną 147 1.9JTD we Wiedniu i chciałbym jakoś ją sobie na miejscu sprawdzić.

  7. #17
    Raku86
    Gość

    Domyślnie

    Dziwi fakt właśnie że ubezpieczyciele gromadzą te dane przy zawieraniu ubezpieczenia OC/AC w dodatku kiedy zdarzy się szkoda, wystarczy tylko odpowiedni zapis i już mogło by to trafić do bazy danych która będzie ogólnie dostępna coś na wzór Wielkiej Brytanii, wpisujesz nr rej. i wiesz jakie auto jaki przebieg czy ubezpieczenie opłacone czy tax zapłacony, czy przegląd zrobiony i do kiedy ważny, czy dana osoba była wczoraj w pracy żart.


    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    I teraz pytanie za 100 punktów - jakie auto wybierze klient - takie, które ma 160 tysięcy przebiegu i od A do Z jest serwisowane w ASO, czy takie, które ma 80 tysięcy przebiegu i miało tylko jedną wizytę w ASO przy np. 20 tysiącach kilometrów?
    Ja wybrałbym to 1, ale zgodze się taka mentalność, kupie te bo ma mniejszy przebieg. Fajny przykład, mój wujek kupił w 2001r. nowe salonowe Palio weekend, przez 7 lat, nie śmiać się zrobił 40 000tys km sprzedaje i co, panie tu jest cofany licznik, sprzedał ktoś w końcu zrozumiał że to nie żart, ale w jego głowie już się zakodował niski przebieg i jak kupił auto kolejne mimo tego że już nie salonowe to znowu musiało mieć niski przebieg i kupił Octavię z 45 000tys ale już kilku letnią, pytanie po co sprzedawał swoje nowe. przebieg przebieg przebieg i jeszcze raz przebieg to nam MYDLI OCZY.

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Mielibyście linka z autami z Niemiec ? tu jest VIN : VF7MFDJYF65070675 (Berlingo)

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 01'
    Postów
    97

    Domyślnie

    W aucie z Niemiec nic nie sprawdzisz. Chyba, że po pieczątkach z serwisu - telefon lub mail i weryfikacja przebiegu.

  10. #20
    kfz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    tylko żeby był dostępny wszędzie itp to każdy serwis itp musiałby mieć zapięcie do takiej bazy

    ktoś już kiedys pisał - żeby przebieg zapisywany był na corocznym przeglądzie rejestracyjnym
    nawet jak by to miało kosztować 30zł - ja bym dał

    tylko do tego trzeba przepisów ...
    Na niektorych stacjach juz wpisuja, wiec moze powoli stanie sie to standardem.

Podobne wątki

  1. Przebieg auta
    Utworzone przez czarek145 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 19:15
  2. [166] Jak sprawdzić autentyczny przebieg auta?
    Utworzone przez Wojtek_A166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-04-2008, 13:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory