Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Szukam AR 156 II 2.4 JTD srebrny sedan

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie Szukam AR 156 II 2.4 JTD srebrny sedan

    Witam wszystkich alfaholików!


    To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że zadomowię się tutaj na dłużej po udanym zakupie pierwszej Alfy


    Niedawno pozbyłem się Volvo V50 2.0D w którym powoli wszystko zaczynało dawać sie we znaki... Koszty napraw/wymian mnie przeraziły (dwumas+sprzęgło 2700, turbo 3600). Sprzedałem i powiedziałem sobie NIGDY WIĘCEJ DIESLA! Tak więc szukałem tańszego autka za 10-20k w benzynie. W moje oko wpadły Opel Vectra B, Mitsubishi Galant i właśnie Alfa Romeo 156. Alfa bije na głowę dwa poprzednie samochody pod względem wizualnym. Wygląda jak nowoczesne auto, natomiast tamte jak stare trupy, a ceny zbliżone. Zewnątrz jak zewnątrz, ale wnętrze to kosmos na tle innych. Nawet V50 się chowa... Jednak z drugiej strony naczytałem się jak to te starsze Alfy się psują, że więcej stoją w serwisach niż jeżdżą...


    Zacząłem szukać, początkowo benzyna, brat obejrzał mi we Wrocławiu 2.0 JTS w automacie, było problematycznie... Byłem mocno podjarany, automat, te manetki do zmiany biegów - kosmos... Jak zagłębiłem się w to forum i poczytałem o rozrządach w tych silnikach benzynowych, o problemach z tymi skrzyniami to szybko wyleczyłem się z benzyny w AR 156.


    Tyle tytułem wstępu, zanim napisałem to naczytałem się sporo forum i zauważyłem, że najbardziej polecanym silnikiem diesla w tym modelu jest albo 1.9 JTD 115KM albo 2.4 JTD 175KM? Ten drugi by mnie właśnie interesował, ponieważ po kilku tygodniach mając 136KM pod maską Volvo żałowałem, że nie zdecydowałem się na 2,4 D5 180KM... Jednak jest szerszy wybór jeśli chodzi o silniki na ON, z autocentrum - 1.9 16V JTD M-Jet (150KM), 1.9 JTD (150KM), 1.9 16V JTD (140KM), 1.9 JTD (115KM), 2.4 JTD (150KM), 2.4 JTD (175KM). Czy pozostałe w jakiś sposób odbiegają od tych szeroko polecanych? Który jest najbardziej wytrzymały i najmniej awaryjny?


    Mam dość sprecyzowane wymagania, w grę wchodzi tylko kolor srebrny. Uważam, że te Alfy w tym kolorze prezentują się najlepiej jak to możliwe, smukłą sylwetka auta jest pięknie uwypuklona, a ponad to miałem auto w kolorze czarnym i krew mnie zalewała jak 1 dzień po umyciu moja fura wyglądała gorzej niż inne srebrne auta 2 miesiące po umyciu... Chciałbym sedana, ale patrząc na otomoto i moje wymagania chyba nie uda mi się kupić wymarzonego, spełniającego wszystkie kryteria...


    W oko wpadła mi AR z Międzyrzecza spełniające wszystkie wymagania, ale w kombi - http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-2-4...C23148433.html Prosiłbym o rzucenie okiem przez fachowców Być może wybiorę się na jej oględziny...


    Napiszcie na co głównie zwracać uwagę przy oględzinach tego silnika 2.4 JTD 175KM?


    Czy te AR 156 II miały jakieś wersje wyposażenia, które się jakoś nazywały? Jak np. przy Volvo Kinetic/Momentum/Summum? Bardzo podoba mi się ta czarna skóra oraz chciałbym wersję z ksenonami...


    Czy Alfaholicy z mojego rejonu Lubin-Legnica-Polkowice-Głogów mogą polecić jakiś warsztat, gdzie jest jakiś spec od Alf i/lub tego silnika? Chciałbym uniknąć przymusu serwisowania i napraw auta we Wrocławiu ze względu na korki i przymus brania dnia wolnego...


    Z góry dzięki i pozdro!

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie

    ale tutaj tłoczno...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar featmilka
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    156 SW-16V 150KM
    Postów
    118

    Domyślnie

    Jak na moje oko w tej Alfie coś tylna klapa nie schodzi idealnie... I druga sprawa, że jeśli to jest komis to cena trochę niska...

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie

    Witam, dziękuję za pierwszą opinię

    Przy okazji mam dwa pytania:
    - czy ten silnik posiada koło dwumasowe?
    - czy ten silnik posiada filtr cząstek stałych dpf/fap?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Mask
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Lex IS200 SC
    Postów
    678

    Domyślnie

    Silnik JTD posiada koło dwumasowe sprzęgła, ale nie jest to z tego co się orientuję jakoś specjalnie częsta usterka. Zużywa się raczej adekwatnie do przebiegu i traktowania przez kierownika
    Filtra cząstek stałych w 156 nie ma.

    Tak czytam Twój opis auta i tutaj kolega na forum sprzedaje auto chyba w sam raz dla Ciebie, zaraz poszukam:
    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-156-i2220254362.html
    Jedyne co to jest bardziej złoty niż srebrny, ale 2.4 JTD sedan i czarna skóra
    Ja gościa nie znam, auta też, więc nie będę się o nim wypowiadał - z tego co pamiętam auto jest też w dziale Bazar, nick właściciela bodajże kubawro

    Powodzenia w szukaniu. Ja szukam z kolei SW, ale może też być 16V.

    EDIT:
    Znalazłem w Bazarze:
    http://www.forum.alfaholicy.org/samo..._2004_rok.html
    Ostatnio edytowane przez Mask ; 27-03-2012 o 16:12

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar Czarnecki
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20V 175KM 2005r.
    Postów
    174

    Domyślnie

    Dzięki Mask za odpowiedzi

    Wertowałem forum dość dokładnie i już wcześniej napisałem PW do kolegi w sprawie tego auta, jednak na razie bez odpowiedzi... Najbardziej martwi mnie brak prostego stwierdzenia "bezwypadkowa" :/ Trochę za wysoka cena jak na mój budżet, kolor złoty do przeżycia, zobaczymy co z tego wyjdzie...

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    2.4 jtdm za 17 tys. to kpina co najwyżej.Podjechał bym ją obejżeć ale to raczej szrot bedzie,ale może podjade się pośmiać
    auto z niemiec więc albo było rozdupcone albo motorschaden bo za takie pieniadze w niemczech to możesz kupić co najwyżej 1.9 115 koni i to też bez szłu,a gdzie to zarobek?
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 27-03-2012 o 16:50

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Artur75
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD M-Jet 20V, Alfa Romeo 166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    597

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    2.4 jtdm za 17 tys. to kpina co najwyżej.Podjechał bym ją obejżeć ale to raczej szrot bedzie,ale może podjade się pośmiać
    Nie zakładaj z góry czegoś czego nie jesteś pewien...

    Czarnecki


    Raczej z komisu odradzam Ci kupować Szukaj od osób prywatnych jak nawet nie będzie w ogłoszeniu "bezwypadkowe" to jeśli sprzedający nie ma nic do ukrycia to nawet jakby był puknięty to ci pokaże zdjęcia albo coś i wszystko ci opowie co i jak ...


    I bierz 2.4JTDm

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    haha tak Artur to auto jest pewnie perełką a to że jest tańsze o tych jeżdzących w niemczech to też przypadek ,zarobku handlarz też nie chce pewnie bo pracuje społecznie.
    jutro podjadę ją zobaczyć i się okaże cóż to za cudo.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Alfa 156 maiła dwie wersje wyposażenia:
    PROGRESSION i DISTINCTIVE
    Różnice masz na stronie:
    http://skwazy.republika.pl/AlfaWyposazenie.htm

    Silniki fiatowskie 2,4 to udane konstrukcje.
    Nie mają jakiś typowych dla tego silnika wad.
    Sprawdzić trzeba je jak normalne inne nowoczesne silniki diesla (dwumasa, sprzęgło, turbo, itp)

    Sprawdzić trzeba zawieszenie. Ze względu na swoją konstrukcję szybko się zużywa (jak kto woli psuje). W naprawie nie jest to wielki problem.

    Cena 17k za 2,4 jest mocno podejrzana. Auto warto doładnie prześwietlić.
    Jak buda zdrowa, silnik też, nie bardzo skręcona to można się zastanawiać...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory