Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 149

Temat: www.superalfa.pl

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    ozzy ale sprzedawca nie powinien sie przed niczym wybraniac.. Jesli pytam kolesia czy wszystko jest ok i on opowiada ze jest ok i ze alfa nie jest powypadkowa to jak k...a przyjezdzam xxx kilometrow do typa kupic bezwypadkowa Alfe i widze ze drzwi nie spasowane i szyba wymieniona to cos mnie trafia. W koncu przez telefon wszystko bylo ok. Ale jak ma byc ok jak szyba inna i drzwi nie ten teges? To sie mowi przez telefon "Panie auto bezwypadkowe tylko widze ze szyba wymieniana, moze jakis kamyczek albo cos - duperela, zdarza sie, reszta widze ze nie ruszana" i wtedy czlowiek wie na czym stoi a nie sciemnianie ze all ok i ze moze kupi jak przejedzie pol polski bo mu szkoda bedzie na darmo walkowac tyle km... Nie tedy droga koledzy

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    jest: alfa 156 jtd 8V 2002r, fiat uno 1,4 1997r była: alfa 166 3,0 V6 24V 2001r
    Postów
    290

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzy
    pozytywnych od innych klubowiczów miał bardzo dużo
    i wszyscy mieli zaledwie po kilka postów :wink:
    ale to już czepianie się z mojej strony :mrgreen:
    pozdro
    czarny dym power!!!

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Konrado ale tak już jest zanim kupiłem moją 166 dzien wczesniej byłem u Ciebie w miejscowości Skawina ogladac ciemna 166 gość przez tel chwalił auto, a jak przyjechałem na miejsce to okazało sie hmm.... no nie takie jak bym chciał :/

    Silnik pracowal nie równo wycieki z silnika, podobno bezwypadek niestety malowany był cały tył i bok. fotki na aukcji to chyba były za czasów jak go kupił w obecnej chwili bardzo zaniedbana była w srodku przyciski od ics-a poklejone połowa nie dziala jednego nie ma ,normalnie szok, chciał za nią 21 tyś, a na nestepny dzien kupilem rok młodszą w super stanie, nie zniszczoną w środku za 20 tyś

    Każdy robi wszystko żeby sprzedać, myślą że pojadą ludzie xxx km po auto to nie będą chcieli wrócic z pustymi rękoma.

    Odnośnie panów z superalfa to hmm... widziałem na spocie w w cz-wie jedną alfke od nich, w srodku super, silnik tak samo ale też widziałem że była robina z przodu tyle że nic poważnego maska i błotnik.
    Ale fakt faktem historie auta powinni opisywać jak należy.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    QBA Ja Ci tylko dalem cynk ze jest taka Alfa. Nie bylo z tylu nic robione... Pare dni po was przyjechal inny kupic i zazyczyl sobie Alfe do serwisu i na stacje diagnostyczna... NIC nie wyszlo i nie stwierdzili wypadkowosci auta... O guziku byles poinforowany bo sam bylem przy tej rozmowie telefonicznej :O Sprawdzaliscie niewiadomo jak to auto a na koncu ze niby wycieki i bite, a serwis nic takiego nie stwierdzil, heh

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Aha sprzedana zostala za ponad 21 tys, po tym jak klient ja sobie sprawdzil w serwisie i stacji diagnostycznej

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    Aha sprzedana zostala za ponad 21 tys, po tym jak klient ja sobie sprawdzil w serwisie i stacji diagnostycznej
    To wyjątkowo napalony klient może był już u kresu wytrzymałości w szukaniu alfy i nie miał siły na dalsze poszukiwania, ja sie wstrzymałem i nie żałuje
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #17
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Może poczekajmy z opiniami aż sirpawel sprawdzi swój nowy nabytek,
    który od nich kupił. Wtedy będzie można coś subiektywnie powiedzieć.
    Bo na razie widzę że wszyscy kierują się daleko posuniętą nieufnością, której nauczył nas
    polski rynek aut używanych
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_33
    Kolega Spike kupił od nich 156 SW 2.4 jtd.

    Moze i pare groszy wiecej niz na "allegro"ale warte bylo,autko naprawde zadbane ,ale oczywiscie ze bylo uzywane posiada male sprawy,ktore jednak nie wprawiaja mnie w nerwa .Panowie podjada, pomoga zalatwic co trzeba itd.Moja alfa jest z 2002 i jest to druga w domu(147)w sumie to kupione byly z podobnym przebiegiem(130 tys) i nie ma czego porownywac.Jedyna sprawa to bledny opis na stronce ,ze posiada navi,nie miala,wiec otrzymalem zimoweczki na felgach.Jedyna rzecz ktora nie dzialala ,to opuszczanie tylnej szyby,ale silniczek chodzi,wiec jak wroce to sie za to zabiore.Kremowe skorki MOMO,wygladaja jak nowe,wszystko gra,a uwiezcie ze 147 mialem nie lada klopoty,a byla serwisowana w ASO,tylko ze w Polsce.Przed dokonaniem przelewu zrobiony przeglad,podjechanie do ASO.W 7-ke wjezdzano juz 3 razy i w/g blacharzy ciezko alfe dobrze spasowac,bedzie widac nie rowne szpary na nowych elementach.

    Podsumowujac jestem b.zadowolny z kupna auta od tych panow,wszystko dogadane przed podroza przez cala Polske,Pozdrawiam

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 2,4jtd 2002r
    Postów
    105

    Domyślnie

    Przypominam się, kupiłem samochód w superalfa.pl, a teraz kontynucja.

    Po samochód jechałem z Poznania. Wiadomo, że samochód kupujemy używany, w moim przypadku AR 166 2,4JTD z 2002 roku, przebieg niecałe 159 tys km . Wiadomo, że taki samochód nie jest "nówką" z salonu, na karoserii są już jakieś ryski i nie wszystko jest piękne.

    Teraz konkrety (w kolejności wykrywania):
    1. ogłoszenie z zdjęciami, samochód kolor czarny, zdjęcia orginalne, ALE po przyjeździe okazuje się, że kolor nie jest typowo czarny - jest to nero volcano (czarny wulkaniczny). czyli w pewnych warunkach jest czarny w innych śliwkowy lub brązowy. Osobiście nie przeszkadza mi to, a nawet podoba ale wiadomo dla konkretnego klienta może być to powodem do rezygnacji. Nigdzie nie było o tym mowy (ani w ogłoszeniu ani w rozmowie tel.).

    2. kluczyki - w ogłoszeniu 2 scyzoryki. Na miejscu 1 kluczyk. Informacja punkt 1.

    3. wizyta w aso w częstochowie. Oględziny, historia jakieś małe duperele które były naprawiane itd itp. Podpisy pieczątki serwisujących ok, wyjazd. Oczywiście panowie znają sięz ASOwcami.

    4. powrót do domu samochodem - już ubezpieczonym na miejscu - za co duży plus. Powoli, cóż uczysz się samochodu, wracałem z ojcem który jechał swoim samochodem. Po przyjeździe testy i pierwszy błąd check engine. W skrócie po wciśnięciu na wyższe obroty, na wyższych biegach odcina silnik. Niebezpieczne przy wyprzedzaniu! Szczegóły w 2 innych moich postach. Telefon, pytania, niby prosta miała być rzecz. Sprawdziłem w papierach z ASO faktycznie był błąd na kompie, jakoś serwis mnie zbył. Pierwszy mechanik Kotowicz, wymienił czujnik ciśnienia doładowania co trochę potrafiło sprawę ale nie pomogło, chciał wymienić przepływkę sam stwierdziłem, że to nie przepływka. Oddałem do Piotra Nagórskiego, zdiagnozował overboost, wyregulował i teraz śmiga na 100%. Polecam Piotra!

    5. noc. Okazuje się, że nie działają światła tylne drogowe. W momencie zakupu nie zwróciłem na to uwagi był bardzo słoneczny dzień. Okazuje się, że po włączeniu tylnych świateł przeciwmgielnych działają drogowe! Co gorsza nie działają, cofania! Właściwe kable były pourywane, 4 żarówki do wymiany, nie obyło się też bez lutowania w jakiejś puszcze od świateł. Naprawione, działa.

    6. xenon. Podczas badania technicznego (tego od rejstracji) coś nie tak świeci, nie pod tym kątem. Badający poprawia ustawienie świateł i ok. Panowie tłumaczyli mi, że xenony samopoziomujące nic nie regulować itp. Na spotkaniu alfaholików dowiaduję się, że 1 xenon "źle" świeci. Co było nie tak? Układ wyładowania w xenonie pochodzi z jakiejś renówki i jest po prostu za duży! Nie mieści się w obudowie więc xenon działa źle. Układ wymieniony na orginał ALFY. Działa.

    7. zawieszenie. 160 kkm to już nie mało nawet po "niemieckich autostradach". musiałem wymienić wachacze z przodu. W ASO Częstochowa mówili, że ok. Za jakiś czas będę musiał wymienić też te z tyłu .

    8. zapach. Przy kupnie zapach odświeżacza. W domu wyjąłem, prawdziwy zapach to zapach papierosów, ktoś tam palił i to ostro. Pojadę na "ozonowanie". Wsiadanie do tego samochodu po postoju na słońcu jest nieprzyjemne. Jestem niepalący, w moim otoczeniu nikt nie pali.

    9. płatność za samochód w superalfa. do ręki, sam sobie załatwiasz cło itp. wolałbym legalnie z rachunkiem. podobno ma tak u nich być .

    Podsumowując, niech każdy wyciąga swoje wnioski. Ja opisuję mój samochód z 2002 roku, może nowsze i inne modele są lepsze. Mój nie był "dbany" przez poprzedników, wymieniana była skóra na kierownicy, podłokietniku, skóra jest trochę zużyta a nie jak nowa(nie czepiam się 2002 rocznik ma prawo). Jednak ogólny stan jest dobry. Panowie Piotr i Tomasz są mili, odpowiadają na wszystkie pytania. Znają się na alfach, dużo o nich opowiadają.

    Jak widać z opisów poniosłem koszty dodatkowe. Nie tylko rozrząd, i wiele tysięcy km bezobsługowej jazdy jak pisze w ogłoszeniu. No cóż pierwszy kupowany przezemnie samochód używany, następnym razem będę mądrzejszym.

    Mam nadzieje, że się nie zmęczyliście czytaniem. Przepraszam, że piszę dziś ale dopiero dziś zamknąłem wszystkie sprawy dotyczące mojej AR166.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    sirpawel gratuluję zakupu

    Cytat Napisał sirpawel
    sam sobie załatwiasz cło itp.
    szkoda,przy troszkę wyższych cenach za Alfy myślałem iż już są wliczone dodatkowe opłaty.Powinni to szybko zmienić.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

Podobne wątki

  1. AR 166 www.superalfa.pl
    Utworzone przez Balsam w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 17:14
  2. 156 Superalfa
    Utworzone przez cwaniur w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 11:32
  3. AR 166 JTD z Superalfa
    Utworzone przez mario_pil w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 02:03
  4. gta-superalfa
    Utworzone przez Tacka w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 02:03
  5. Alfa 156 z www.superalfa.pl
    Utworzone przez endriu73 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory