Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 149

Temat: www.superalfa.pl

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar Dario_83
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Jedlnia Letnisko
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 2008 AR 156 2.4 JTD 2003
    Postów
    126

    Domyślnie

    Kilkaset złotych :?:
    Z motorem powyżej 2 litry to jest nawet kilka tysięcy.
    Więc trzeba jednak kombinować, aby jakoś wyjść na swoje.
    Moim zdaniem to jest złodziejstwo naszego rządu (opłata recyklingowa także)

  2. #32
    rebellion1
    Gość

    Domyślnie

    Zaniżanie ceny na rachunku to rozumiem tylko pod warunkiem że ja osobiście z hansem piszę umowę i u niego jest ta sama kwota, bo jak sie celny przyczepi i posprawdza to mogą mi skoczyć. Ale jak wyczają że u hansa jest inny kupujący i inna cena to juz problem. A są też takie przypadki, że handlarze kupuja w autohandlach za cenę rynkową ( który komis w niemczech wystawi fakturę na 100 czy 1000 eurosów za auto warte kilka tysiecy eurosów) dostając fakturę na pełna kwotę a kupujący w kraju dostaje umowę kupna z hansem który jest zapisany w briefie jako sprzedającym i siebie ma wpisanego jaka kupującego i tu powiniem sie włos na głowie jeżyć ale ludziak mją taki pęd to aut że nie zwracją na to uwagi tylko licża jak jest "tanio". A mądry Polak po szkodzie.

  3. #33
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dario_83
    Z motorem powyżej 2 litry to jest nawet kilka tysięcy.
    dokładnie,opłata wynosi 13,6 %


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  4. #34
    webmaster007
    Gość

  5. #35
    superalfa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sirpawel
    Przypominam się, kupiłem samochód w superalfa.pl, a teraz kontynucja.

    Po samochód jechałem z Poznania. Wiadomo, że samochód kupujemy używany, w moim przypadku AR 166 2,4JTD z 2002 roku, przebieg niecałe 159 tys km . Wiadomo, że taki samochód nie jest "nówką" z salonu, na karoserii są już jakieś ryski i nie wszystko jest piękne.

    Teraz konkrety (w kolejności wykrywania):
    1. ogłoszenie z zdjęciami, samochód kolor czarny, zdjęcia orginalne, ALE po przyjeździe okazuje się, że kolor nie jest typowo czarny - jest to nero volcano (czarny wulkaniczny). czyli w pewnych warunkach jest czarny w innych śliwkowy lub brązowy. Osobiście nie przeszkadza mi to, a nawet podoba ale wiadomo dla konkretnego klienta może być to powodem do rezygnacji. Nigdzie nie było o tym mowy (ani w ogłoszeniu ani w rozmowie tel.).

    2. kluczyki - w ogłoszeniu 2 scyzoryki. Na miejscu 1 kluczyk. Informacja punkt 1.

    3. wizyta w aso w częstochowie. Oględziny, historia jakieś małe duperele które były naprawiane itd itp. Podpisy pieczątki serwisujących ok, wyjazd. Oczywiście panowie znają sięz ASOwcami.

    4. powrót do domu samochodem - już ubezpieczonym na miejscu - za co duży plus. Powoli, cóż uczysz się samochodu, wracałem z ojcem który jechał swoim samochodem. Po przyjeździe testy i pierwszy błąd check engine. W skrócie po wciśnięciu na wyższe obroty, na wyższych biegach odcina silnik. Niebezpieczne przy wyprzedzaniu! Szczegóły w 2 innych moich postach. Telefon, pytania, niby prosta miała być rzecz. Sprawdziłem w papierach z ASO faktycznie był błąd na kompie, jakoś serwis mnie zbył. Pierwszy mechanik Kotowicz, wymienił czujnik ciśnienia doładowania co trochę potrafiło sprawę ale nie pomogło, chciał wymienić przepływkę sam stwierdziłem, że to nie przepływka. Oddałem do Piotra Nagórskiego, zdiagnozował overboost, wyregulował i teraz śmiga na 100%. Polecam Piotra!

    5. noc. Okazuje się, że nie działają światła tylne drogowe. W momencie zakupu nie zwróciłem na to uwagi był bardzo słoneczny dzień. Okazuje się, że po włączeniu tylnych świateł przeciwmgielnych działają drogowe! Co gorsza nie działają, cofania! Właściwe kable były pourywane, 4 żarówki do wymiany, nie obyło się też bez lutowania w jakiejś puszcze od świateł. Naprawione, działa.

    6. xenon. Podczas badania technicznego (tego od rejstracji) coś nie tak świeci, nie pod tym kątem. Badający poprawia ustawienie świateł i ok. Panowie tłumaczyli mi, że xenony samopoziomujące nic nie regulować itp. Na spotkaniu alfaholików dowiaduję się, że 1 xenon "źle" świeci. Co było nie tak? Układ wyładowania w xenonie pochodzi z jakiejś renówki i jest po prostu za duży! Nie mieści się w obudowie więc xenon działa źle. Układ wymieniony na orginał ALFY. Działa.

    7. zawieszenie. 160 kkm to już nie mało nawet po "niemieckich autostradach". musiałem wymienić wachacze z przodu. W ASO Częstochowa mówili, że ok. Za jakiś czas będę musiał wymienić też te z tyłu .

    8. zapach. Przy kupnie zapach odświeżacza. W domu wyjąłem, prawdziwy zapach to zapach papierosów, ktoś tam palił i to ostro. Pojadę na "ozonowanie". Wsiadanie do tego samochodu po postoju na słońcu jest nieprzyjemne. Jestem niepalący, w moim otoczeniu nikt nie pali.

    9. płatność za samochód w superalfa. do ręki, sam sobie załatwiasz cło itp. wolałbym legalnie z rachunkiem. podobno ma tak u nich być .

    Podsumowując, niech każdy wyciąga swoje wnioski. Ja opisuję mój samochód z 2002 roku, może nowsze i inne modele są lepsze. Mój nie był "dbany" przez poprzedników, wymieniana była skóra na kierownicy, podłokietniku, skóra jest trochę zużyta a nie jak nowa(nie czepiam się 2002 rocznik ma prawo). Jednak ogólny stan jest dobry. Panowie Piotr i Tomasz są mili, odpowiadają na wszystkie pytania. Znają się na alfach, dużo o nich opowiadają.

    Jak widać z opisów poniosłem koszty dodatkowe. Nie tylko rozrząd, i wiele tysięcy km bezobsługowej jazdy jak pisze w ogłoszeniu. No cóż pierwszy kupowany przezemnie samochód używany, następnym razem będę mądrzejszym.

    Mam nadzieje, że się nie zmęczyliście czytaniem. Przepraszam, że piszę dziś ale dopiero dziś zamknąłem wszystkie sprawy dotyczące mojej AR166.

    Witam pana
    Ze smutkiem czytam tekst który pan tutaj zamieścił i postanowiłem napisać małe sprostowanie.
    Zacznijmy od początku.
    Trzeba tutaj zaznaczyć ze auto które pan zakupił miało 6 lat i kosztowało jak auto 6 letnie.
    Jeśli chodzi o zarysowania samochodu są to normalne ślady użytkowania auto nie stało 6 lat w stodole i jeśli sięgam pamięcią to na miejscu panu w ogóle nie przeszkadzały sam pan sobie tłumaczył ze auto ma 6 lat.
    Jeśli chodzi o kluczyki to przyznaje się jest to ewidentnie nasza wina ponieważ zatrudniamy firmę zewnętrzną do prowadzenia strony internetowej i nieraz nie zdążymy na czas wyłapać błędów w ogłoszeniu.
    Jeśli chodzi o xenony to jak w jaki sposób miałem niby się domyśleć że jest cos nie tak przypominam ze auto zostało sprowadzone z zagranicy a nie była to moja własność od momentu wyjazdu z salonu nie długo będzie się od nas wymagało zdolności paranormalnych żebyśmy się łączyli telepatycznie z poprzednimi właścicielami auta.
    Napisał pan ze wymieniliśmy pare dupereli ale nia napisał pan ze tą duperelą np. było sprzęgło wartości 1200 pln, wymiana stabilizatora tylnego 300 pln, uszczelnienie silnika przy okazji wymiany sprzęgła 200 uszczelniacz i dopiero można tu było napisać ze jeszcze pare dupereli.
    Wydaje mi się ze to co pan zrobił przy tym aucie to właśnie były duperele wahacze górne. regulacja owerbostu , elektrozawór turbiny razem daje to około 500 pln a jak dobrze sobie przypominam to ja panu zafundowałem te naprawy na pewno sobie pan przypomina ze przy finalizacji po wynegocjowanej cenie od siebie opuściłem jeszcze 500pln dlaczego tego gestu pan nie opisał .
    Proszę na drugi raz jak będzie pan jeszcze kiedyś kogoś obsmarowywał w taki czy inny sposób opisać prawdę a nie tylko wycinki.
    Jak był pan u nas to wydawało mi się że mam do czynienia z człowiekiem na poziomie,z tego co pamiętam pracuje pan w urzędzie skarbowym więc nie wiem dlaczego pan porusza kwestie płacenia przez siebie wszelkich opłat rejestracyjnych, na miejscu powiedział pan ze nie ma z tym problemu.
    Główny nasz problem to brak własnego warsztatu, bazujemy na warsztatach i serwisach autoryzowanych, nie zawsze mechanik przy 1 wizycie wykryje wszystkie mankamenty samochodu to też są tylko ludzie.
    Staramy się w miarę możliwości usunąć jak najwięcej usterek, na przykładzie pańskiej Alfy sam pan widzi ze auto po sprowadzeniu nie tylko przechodzi gruntowne sprzątanie ale jest robiony przegląd i ewentualna naprawa.
    Bardzo często przeglądam fora internetowe i czytam ze auta od handlarzy są do kitu ze najlepiej kupować od osób prywatnych a później jakiś kolega opisuje ze padł mu silnik,a cos wali w zawieszeniu i wtedy jest ok, ale jak sprzeda handlarz auto które ma nieraz parę dni i coś się w nim popsuje to już jest oszust.
    Tak na zakończenie.
    Mamy w Polsce bardzo trudny rynek jeśli chodzi o auta używane ponieważ chcemy jeździć a nie chcemy płacić, sprytny człowiek wejdzie sobie na stronę niemiecką i porówna ceny aut i stwierdzi ze to jakieś cuda ze auto w Polsce są tańsze niż np. w Niemczech mimo tego ze właśnie z tamtąd zostało sprowadzone. My naszczęście handlujemy marką która jest mało popularna w Niemczech ponieważ Niemcy bazują na swojej rodzimej produkcji ,ale mamy o tyle utrudnione zadanie ze jest duża konkurencja na rynku polskim ponieważ konkurujemy z autami sprowadzonymi jako powypadkowe i dlatego nasze ceny uważa się za wysokie , ponieważ takie auto jest kupowane za granicą jako złom u nas jest spawane szpachlowane malowane i cena zaniżana żeby potencjalny nabywca nie marudził za bardzo.
    Szkoda ze pan nie zadzwonił do mnie z informacją ze auto jest uszkodzone na pewno doszlibyśmy do porozumienia.
    Serdecznie pozdrawiam
    superalfa

  6. #36
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Ciekaw jestem kiedy odezwie się drugi Pan z częstochowy.....
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  7. #37
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Sirpawel kolego zostales wywolany do tablicy! ps .ja mam taka zasade , zawsze zakladam --koszt zakupu samochodu plus 2000 zl ekstra na doprowadzenie wszystkiego do ladu/oczywiscie stan techniczny a nie malowanie i klepanie/.jak zostaje to ekstra a jak przekroczy to dalem d.... jak narazie zawsze mi starczalo.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #38
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Masz racje Piotrku. Czasami pod maską bardzo ładnie utrzymanego auta kryje się niezły sztrucel. Przeważnie osoby zajmujące się typowym handlem autami potrafią robić nam takie właśnie niespodzianki.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  9. #39
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Panie z superalfy..

    "4. powrót do domu samochodem - już ubezpieczonym na miejscu - za co duży plus. Powoli, cóż uczysz się samochodu, wracałem z ojcem który jechał swoim samochodem. Po przyjeździe testy i pierwszy błąd check engine. W skrócie po wciśnięciu na wyższe obroty, na wyższych biegach odcina silnik. Niebezpieczne przy wyprzedzaniu!"

    Pisze Pan, ze auto jest sprawdzane przez mechanika. I po podpieciu do examinera i dokladnym sprawdzeniu nie wyszedl ten blad?? Nie mozliwe...

    5. noc. Okazuje się, że nie działają światła tylne drogowe

    Tego tez mechanik nie zdiagnozowal?


    7. zawieszenie. 160 kkm to już nie mało nawet po "niemieckich autostradach". musiałem wymienić wachacze z przodu. W ASO Częstochowa mówili, że ok. Za jakiś czas będę musiał wymienić też te z tyłu .

    To jak to w ASO ktore WY polecacie mowia ze jest OK, a jak czlowiek pojdzie do innego to juz klamia i probuja naciagnac i mowia ze cos jest do wymiany?? Niekompetencja czy znajomosci i uklady?

    Cytat Napisał superalfa
    Jeśli chodzi o xenony to jak w jaki sposób miałem niby się domyśleć że jest cos nie tak
    Podobno znacie sie bardzo dobrze na marce, to powinniscie wylapywac takie "szczegoly", a jesli nie Wy to Wasz mechanik...

    Reasumujac ceny za Wasze samochody sa wyzsze w porownaniu do samochodow innych sprzedajacych. Sugerujac sie tym, oraz opisem pojazdow przez Panstwa sprzedajacyh klient mysli ze jak zaplaci wiecej niz srednia rynkowa to dostanie produkt do ktorego dokladac nie bedzie musial. Jak widac jest to mylne. Bronicie sie rekami i nogami ze sprowadzacie super auta, a przyklady tutaj to nie sa pierwsze, bo na innym forum tez byl juz poruszany temat o superalfie i tez zmieszalicie klienta z blotem jak napisal cos zlego na Was.. Tak sie nie robi Panowi. Trzeba sie umiec przyznac do bledu. Pozdrawiam

  10. #40
    Kate
    Gość

    Domyślnie

    superalfa, drogi Panie, nie bronię kupującego bo nie jestem jego adwokatem, ale to co napisałeś, brzydko mówiąc, trochę się kupy nie trzyma.

    1.
    Cytat Napisał superalfa
    Jeśli chodzi o xenony to jak w jaki sposób miałem niby się domyśleć że jest cos nie tak przypominam ze auto zostało sprowadzone z zagranicy a nie była to moja własność od momentu wyjazdu z salonu nie długo będzie się od nas wymagało zdolności paranormalnych żebyśmy się łączyli telepatycznie z poprzednimi właścicielami auta.
    Wychodzi na to że sprowadzacie auta w ciemno. Na zasadzie jest okazja. Nikt nie wymaga od Was telepatii, ale skoro piszecie, że wystarczy tylko wymienić rozrząd i cieszyć się jazdą, to coś jest nie tak. Na stronie chwalicie się, że... cytuję: "Swoją pracę traktujemy jak zakup samochodu dla samego siebie.", a sami przecież nie będziecie jeździć samochodem bez świateł.

    2.
    Cytat Napisał superalfa
    Główny nasz problem to brak własnego warsztatu, bazujemy na warsztatach i serwisach autoryzowanych, nie zawsze mechanik przy 1 wizycie wykryje wszystkie mankamenty samochodu to też są tylko ludzie.
    Wybacz, ale wychodzi na to że gość pojechał na ZWYKŁY spot i dowiedział się że ma źle ustawione światła, to nasuwa się pytanie... CO sprawdzali Ci wszyscy mechanicy? Światła to przecież podstawa. A Wy tłumaczycie się że nie łączycie się telepatią z poprzednim właścicielem... śmieszne troszkę.

    3.
    Cytat Napisał superalfa
    Staramy się w miarę możliwości usunąć jak najwięcej usterek, na przykładzie pańskiej Alfy sam pan widzi ze auto po sprowadzeniu nie tylko przechodzi gruntowne sprzątanie ale jest robiony przegląd i ewentualna naprawa.
    Przegląd? I źle ustawione światła? Strasznie kiepskich macie fachmanów. EWENTUALNA NAPRAWA? Chwała Wam za to że wymieniacie poważne rzeczy, ale to co napisał powyżej kolega... totalna dyskoteka ze świateł, już nie wspomnę o odcięciu na wysokich obrotach (!).. coś tu jest nie tak. Wychodzi na to że najwięcej płaci się za sprzątnięcie samochodu.

    4.
    Cytat Napisał superalfa
    My naszczęście handlujemy marką która jest mało popularna w Niemczech ponieważ Niemcy bazują na swojej rodzimej produkcji ,ale mamy o tyle utrudnione zadanie ze jest duża konkurencja na rynku polskim ponieważ konkurujemy z autami sprowadzonymi jako powypadkowe i dlatego nasze ceny uważa się za wysokie , ponieważ takie auto jest kupowane za granicą jako złom u nas jest spawane szpachlowane malowane i cena zaniżana żeby potencjalny nabywca nie marudził za bardzo.
    a) Co ma piernik do wiatraka?? Handlujecie marką mało popularną w Niemczech bo Niemcy bazują na swojej rodzimej produkcji dlatego macie utrudnione zadanie bo jest duża konkurencja w Polsce?? Jakiś absurd! Inni nie mają utrudnionego zadania, tylko Wy.
    b) To co piszesz to jakieś totalne bzdury! My mamy dwa auta sprowadzone z zagranicy i oba BEZWYPADKOWE. Cena ich nie była wygórowana. No ale może nie były dokładnie sprzątnięte w środku.


    Wychodzi na to że jesteście takimi samymi handlarzami, jakich wielu, a jak dla mnie nazwa SUPERALFA nieadekwatna! Sam napisałeś że mechaników nie macie, garażu nie macie. Wypuszczacie auta niesprawne technicznie, a sprzedajecie je dużo drożej niż cena rynkowa.

    To tyle.
    Kate

Podobne wątki

  1. AR 166 www.superalfa.pl
    Utworzone przez Balsam w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 17:14
  2. 156 Superalfa
    Utworzone przez cwaniur w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 11:32
  3. AR 166 JTD z Superalfa
    Utworzone przez mario_pil w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 02:03
  4. gta-superalfa
    Utworzone przez Tacka w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 02:03
  5. Alfa 156 z www.superalfa.pl
    Utworzone przez endriu73 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory