Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 149

Temat: www.superalfa.pl

  1. #51
    Kamillo
    Gość

    Domyślnie

    Sam kiedys popelniłem błąd i zadałem pytania superalfie odnosnie pewnego modelu, ktory mial na stronie. Np. dziwnie wygladaly zderzaki i lusterka pomalowane w 156 z I serii.
    Dodatkowo zapytalem sie czy mozna pojechac do innego mechanika i czy jak wyjda nieprawidlowosci to zwroci koszty, czy zwroci koszty przyjazdu jak sie okaze auto miną, etc.
    Gosciu zareagowal bardzo agresywnie. Objechal mnie ostro, a na koniec napisal ze powazna osoba nie pisze maili tylko dzwoni- nie wiem po co umieszcza emal do siebie.
    Pisalem z maila ktory ma w nazwie cyfre "92", do ktorej tez sie przyczepil- piszac ze jestem szczeniakiem i nie moge kupic samochodu bo nie mam prawajazdy ;// .
    Supersprzedawca pelnom gembom.

    pzdr.

  2. #52
    a-l-e-x
    Gość

    Domyślnie

    musze wam panowie (kupujacy w superalfa) powiedziec, ze troszke sie rozczarowalem. Chcialbym napisac co wywnioskowalem po tej dyskusji.

    Trafilem na strone www.superalfa.pl duzo wczesniej i po przejrzeniu wszystkich ofert alfy 166 (bo tego cudu poszukuje), oferta superalfy na zdjeciach i w internecie byla najbardziej korzystna, poniewaz uznalem, ze place relatywnie wiecej, ale wsiadam i mam nowy rozrzad, hamulce i plyny czyli de facto kupuje woz za "CENA" minus koszty pozniejszych napraw obowiazkowych, wiec 28tys za 166 z '01 w moim idealnym zestawieniu (krem skora i czarna + miala piekne felgi za co duuuzy plus) było prawdziwa "życiową" okazja.

    Ale jak to polak nauczony, ze kazdy stoi za rogiem zeby mnie okrasc (pol zartem pol serio pisze oczywiscie) postanowilem troche pogooglowac z "superalfa.pl" w keywordzie.

    Na blizniaczym forum toczyla sie podobna dyskusja odnosnie slusznosci zakupu u pana Roberta jak wywnioskowalem. Musze powiedziec, ze nastawienie moje poczatkowe do firmy bylo niemal, ze idealne - dobre samochody, solidni ludzie, aczkolwiek i tu powod napiania tego postu, zostalo lekko nadszarpniete. Myslalem, ze moje przypuszczenia potwierdza sie w internecie w opiniach, ale jak widac nie do konca tak bylo, warto rowniez wspomniec, ze bylo tez pare pozytywnych opinii. Nic panom z superalfy nie zarzucam, malo tego, jestem prawie zdecydowany, ze u Was kupie moja pierwsza Alfe Romeo, ale zycze sobie i innym zeby byl to zakup jak najbardziej udany bez zadnych bajerow w stylu dyskoteka ze swiatel z tylu. Wiec apeluje o lepsza kontrole jakosci i napraw nawet kosztem doliczenia i zaplacenia wiekszej ceny bo uwazam, ze lepiej zbiorczo zaplacic za naprawy niz potem po serwisach latac.

    Tyle gwoli moralow i poboznych zyczen, a jak bedzie to zobaczymy jak wyjade moja alfa od Was :wink: pozdrawiam jako embrion

  3. #53
    Użytkownik Ogier Avatar SEm
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Oborniki Śląskie
    Auto
    Brera + Alfa RWD
    Postów
    152

    Domyślnie

    No ta jestem z tych zadowolonych. Kupiłem po półrocznych poszukiwaniach u Roberta najlepsze auto w rozsądnej cenie. Do każdego używanego samochodu można się przyczepić, do tych od Roberta najmniej. takie jest moje doświadczenie. Jak napisałem każdy używany samochód ma jakiś feler, kwestia po prostu używania, inną kwestią jest marketing. Wyobrażacie sobie ogłoszenia o sprzedaży samochodu z detalicznymi informacjami o wszystkich usterkach (nie o poważnych problemach)? Już widzę jak wszyscy lecą na te ogłoszenie, bo facet przecież musi być uczciwy .
    Tyle co do jakości samochodów, a co do jakości obsługi to powiem tylko tyle przy zakupie pomyliłem się o pewną kwotę której nie zauważyłem i pewnie bym nie zauważył. Tego samego dnia Robert dzwoni i pyta czy zostawiłem mu premię za fajny samochodzik czy po prostu się pomyliłem i jak mi te kasę zwrócić . Każdemu życzę takiego sprzedawcy.

  4. #54
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Cieszę się razem z Tobą , jednak do mnie nie przemawia sprzedawca który cofa licznik o 100tys.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  5. #55
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkel
    jednak do mnie nie przemawia sprzedawca który, cofa licznik o 100tys
    To bardzo poważne oskarżenie Majkel. Tak chlapnąłeś jakbyś mówił "o! deszcz pada!" a to taki mocny policzek jest. Może jakoś rozwiniesz?
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  6. #56
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Chyba pisałem już o tym na forum Alfaholików. Na forum Lancia Klub Polska był też dość obszerny temat o tym. Pan sprowadził Lancię Lybrę 2004 2.4 JTD. W ogłoszeniu na otomoto miała 80tys przebiegu. Ta sama Lancia na autoskoucie lub mobile.de miała 180tys.
    Ten sam kolor, felgi, tapicerka, podkładki pod tablice.... i ta sama rysa na schowku.
    Zaczałem wypytywać Pana o szczegoły a on powiedział:
    "widzę że gówniażowi zamażyła się fura a nie ma pieniędzy, wiec truje dupe".

    Całą rozmowę wrzuciłem na forum LKP. Po dwoch tygodniach dostałem maila od Pana, ze jeżeli nie usunę tej rozmowy z forum to pozwie mnie do sądu.

    Po jakimś czasie zarejstrował się na forum LKP i tłumaczył sie ze to nie on, tylko jego znajomy co tez handluje autami w tym samym miescie. Kiedys razem pracowali i takie tam. Najlepsze... bo potem zarejestrowal sie ten kolega i zaczał najeżdżać na swego kolege. I tak historia na LKP się skończyła. Temat był w Hyde Parku, wiec umarł śmiercią naturalną.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  7. #57
    Moscislav
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Obejżałem ten wątek i mam do powiedzenia na ten temat tyle:

    Po blisko półrocznych poszukiwaniach Alfy, wkoncu swój wymażony samochód zakupiłem w "suprealfa" i mam go już grubo ponad rok, przejehcałem nim już przeszło 30tyś km.
    Owszem samochód posiadał w momencie zakupu ślady użytkowania (jak to samochód używany, sześcioletni), ale jego stan jak na 165tyś km był bdb - co potwierdził również mój zaprzyjaźniony mechanik. Teraz alfa ma już pod 200tyś i powiem szczerze ze śłużu mi niezawodnie.
    Równierz mój szwagier zakupił od panów z Częstochowy swoją obecną alfe i w końcu może sie cieszyć niezawodnym samochodem (po przykrych przejściach z wcześniejszą 166 zakupioną od prywatnej osoby).
    Tak że sam osobiście znam od dłuższego czasu dwie alfy (156sw 2,4jtd '01 i 156sw 2,4jtd '02) zakupione od "superalfa" i mam podstawy by oceniać jakość samochodów i usług dostępnych w "superalfa".
    Nie neguję tego co piszą inni użytkownicy AR zakupionych w "superalfa" pragnę jednak przedstawić moje "doświadczenia" z panami z Częstochowy.
    Myślę że moja opinia pomoże jednak innym forumowiczą w bardziej obiektywny sposób ocenić "handlarzy z Częstochowy"
    Wnioski niech sobie każdy sam wyciągnie...

    Ja ze swojej strony pragnę powiedzieć, ze na każdym forum do którego należę, polecam stronę "www.superalfa.pl"

  8. #58
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Znalazłem na swoim dysku temat z LKP. Zapisałem go sobie w razie "W"
    KLIK
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  9. #59
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Szkoda tylko, że rażąca większośc aut niby średnio rocznie robi około 25 000km, gdzie aby diesel nowy w systemie prawno podatkowym niemieckim aby się zwrócił machnąc musi minimum 35 do 40 000km. Przypominam że przy kupnie nowego auta diesle są droższe i trzeba zrobic nadpłatę. Ale ja handlarzy też rozumiem, bo jak ludzie widzą przebieg taki jaki jest naprawdę czyli koło 300 000km to omijają takie auta szerokim łukiem. Wolą kupic auto co ma 180 000(ja to nazywam allegrowym przebiegiem) które w rzeczywistości uderzyło pół bańki. Potem jak słyszę, że 10cio latek z Niemiec ma 180 000km to panowie..... Niemcy naprawdę jeżdżą więcej niż my. Widac to po samym natężeniu ruchu na autostradach u nich i na drogach u nas. A co do sprawdzenia przez serwis to też bym nie dokońca był taki pewny, bo pamiętam, jak jeden gościu zadzwonił do znajomego w pewnym serwisie i powiedział "wiesz tam moj samochód jedzie model xxx w kolorze xxx nr rejestracyjny xx 12345, weź tak powiedz żeby było dobrze".
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  10. #60
    DDEvil
    Gość

    Domyślnie

    ha a ja kupilem 5 latka z przebiegiem 175000 i nie naqrzekam na komis w ktorym kupilem bo byli bardzo mili dali mi miernik grubosci lakieru do sprawdzenia sobie auta i nawet mi laweta auto do serwisu zawiezli zebym mogl sobie autko sprawdzic bo niestety nie mialo ubezpieczenia. Link http://www.forum.alfaholicy.org/topi...ii-vt14008.htm jakby ktos chcial obejrzec. I panowie nic nie ukrywali przyznal sie ze nie wie kiedy byl rozrzad wymieniany licznik nie cofniety i odrazu wiedzialem ze sa do wymiany wahacze gorne i amorki z przodu i tyle. Wiec pomimo mojego bardzo sceptycznego podejscia do handlarzy bylem milo zaskoczony.

Podobne wątki

  1. AR 166 www.superalfa.pl
    Utworzone przez Balsam w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 17:14
  2. 156 Superalfa
    Utworzone przez cwaniur w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 11:32
  3. AR 166 JTD z Superalfa
    Utworzone przez mario_pil w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 02:03
  4. gta-superalfa
    Utworzone przez Tacka w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 02:03
  5. Alfa 156 z www.superalfa.pl
    Utworzone przez endriu73 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory