Strona 8 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 149

Temat: www.superalfa.pl

  1. #71
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter34
    Kolega słyszał o różnicach kursowych?
    No ale kupili po starym euro, wiec sami w tym zarobili bo taniej euro kupili i mieli go wiecej na zakup auta. Kupili za tyle to za tyle powinni sprzedac a nie ze teraz co 2 dni inna cena.
    Cytat Napisał piter34
    skóra w 2 miejscach delikatnie przetarta
    a pisza ze skora jakby nikt nigdy na niej nie siedzial...

    Cytat Napisał piter34
    Auta w stanie idealnym stoją w salonach i kuszą atrakcyjnymi cenami.
    Oni sie oglaszaja ze maja auta wlasnie w stanie idealnym

    Cytat Napisał piter34
    wizyta w stacji diagnostycznej (w przypadku zakupu auta koszt przeglądu jest zwracany)
    Tylko ze to jest sprawdzane w "ich" stacji i nie ma mowy zeby auto bylo blee


    W ogole to daj linka do auta i powiedz za ile kupiles, tak z czystej ciekawosci ile dali urwac. Gratuluje zakupu

  2. #72
    piter34
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    No ale kupili po starym euro, wiec sami w tym zarobili bo taniej euro kupili i mieli go wiecej na zakup auta.
    Gdzie tu jest zarobek?

    Jeśli kurs za bardzo idzie w górę, to za auto dostaniesz mniej złotówek niż kwota jaką wydałeś na zakup euro niezbędnych do nabycia tego auta i to jest strata.

    Cytat Napisał Konrado
    a pisza ze skora jakby nikt nigdy na niej nie siedzial...
    Cytat Napisał Konrado
    Oni sie oglaszaja ze maja auta wlasnie w stanie idealnym
    Te teksty każdy człowiek o zdrowych zmysłach traktuje jak slogany reklamowe.

    Cytat Napisał Konrado
    Tylko ze to jest sprawdzane w "ich" stacji i nie ma mowy zeby auto bylo blee
    Diagnosta (załóżmy, że "przyjaciel komisu") wie swoje, ja wiem swoje. Nie jestem laikiem w dziedzinie mechaniki, zatem po obejrzeniu spodu auta albo wyniku z ścieżki diagnostycznej potrafię sam sobie swoje wywnioskować.

    Cytat Napisał Konrado
    W ogole to daj linka do auta i powiedz za ile kupiles, tak z czystej ciekawosci ile dali urwac. Gratuluje zakupu
    Dzięki.
    Auta nie ma już na stronie.

  3. #73
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    No ale linka moze masz gdizes zapisanego albo na allegro jest?

  4. #74
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter34
    skóra w 2 miejscach delikatnie przetarta,
    Zaraz zaraz. Tam są auta które ledwo przekraczają 150 000km przebiegu i skóry przetarte? Moja Alfa ma ponad 200 000 i skóra nie jest przetarta mimo że poprzedni właściciel był sadystą- co widac było po wnętrzu zaraz po kupnie i skóra nigdzie nie jest przetarta ani nadmiernie zużyta!
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  5. #75
    Mr_Bungle
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter34
    Jeśli kurs za bardzo idzie w górę, to za auto dostaniesz mniej złotówek niż kwota jaką wydałeś na zakup euro niezbędnych do nabycia tego auta i to jest strata.
    To ja tego nie rozumiem. Kupujesz np. 10 000 EUR po kursie np. 3,3zł, czyli wydajesz na nie 33 000zł. Za to kupujesz auto. Jakie ma znaczenie, gdy już fizycznie kupisz ten samochód za gotówkę zmiana kursu? I tak te 10 000 EUR kosztowało Cię 33 patyki nawet, jeśli EUR warte będzie 4, 5, czy 2 złote za jednostkę w momencie sprzedaży samochodu.


    Ja rozumiem, że za to, za co sprzedacie te auta musicie kupić kolejne, żeby normalnie prowadzić biznes, ale jeśli nie możecie sobie pozwolić na żadne ryzyko kursowe to czemu nie sprzedajecie samochodów w walucie?
    Cytat Napisał piter34
    Te teksty każdy człowiek o zdrowych zmysłach traktuje jak slogany reklamowe.
    To akurat jest idiotyczne założenie. Kiedyś pokłóciłem się z gościem z komisu, który przez telefon mówił mi "100 % bezwypadek" a potem jak oglądałem auto zaczął mówić "stłuczka to nie wypadek tylko kolizja. Żeby był wypadek muszą być ofiary". Niby ładnie się nauczył definicji, ale nie interesowało mnie, czy ta stłuczka była z innym autem po pijaku, czy spadło na samochód drzewo. Jak dla mnie auto ze szpachlą jest bite i potem można tłumaczyć jak i gdzie.


    Więc czemu piszesz "skóra jak nowa" skoro potem się tłumaczysz, że auto było używane i dlatego nie może być jak nowa i czym to się różni od zachowania tego kolesia z komisu?
    Cytat Napisał piter34
    Diagnosta (załóżmy, że "przyjaciel komisu") wie swoje, ja wiem swoje. Nie jestem laikiem w dziedzinie mechaniki, zatem po obejrzeniu spodu auta albo wyniku z ścieżki diagnostycznej potrafię sam sobie swoje wywnioskować.
    A to moim zdaniem kolejny z grzechów sprzedawców używanych aut. Czemu Wam się wydaje, że jesteście usprawiedliwieni sprzedając gruchota niewiedzą klienta? To chyba tylko ta branża tak ma. Jak bym poszedł do dentysty (który robi dla mnie coś równie bolesnego i niezrozumiałego) i został źle wyleczony to od razu byłoby larum, że lekarz nawalił, bo ja nie muszę wiedzieć po co ta mała wiertarka, ale on tak. A sprzedawca samochodów sprzedający auto z przekręconym licznikiem zachowuje się odwrotnie, rozkłada ręce i mówi "bo klienci nie chcą kupowac samochodów z dużymi przebiegami i proszą się o to, by ich oszukiwać". I co, że niby to nie oszustwo? To tak, jakby dentysta zamiast wiercić w zębach wkładał pacjentom gumę do żucia pod język i mówił "bo pacjenci chcą, żeby nie bolało". Nie złapałem Was za rękę więc nie wiem, czy kręcicie liczniki, czy nie i mówiąc szczerze nawet mnie to nie interesuje, ale skoro sprzedajecie towar, który opisujecie jako "jak dla siebie" to dlaczego zamiast powiedzieć "skóra przetarta w dwóch miejscach. Przyjedź do nas, zobacz i porównaj z konkurencją a wtedy zrozumiesz, ze nie kłamiemy" jedziecie z gadką szmatką "skóra jak nowa"*


    *tylko przetarta.

  6. #76
    piter34
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr_Bungle
    To ja tego nie rozumiem. Kupujesz np. 10 000 EUR po kursie np. 3,3zł, czyli wydajesz na nie 33 000zł. Za to kupujesz auto. Jakie ma znaczenie, gdy już fizycznie kupisz ten samochód za gotówkę zmiana kursu? I tak te 10 000 EUR kosztowało Cię 33 patyki nawet, jeśli EUR warte będzie 4, 5, czy 2 złote za jednostkę w momencie sprzedaży samochodu.
    Ja tego nie neguję. Piszę wyłącznie o "zyskowności" ze sprzedaży auta. Pomijasz tę kwestię.
    Niższy kurs w momencie zakupu samochodu daje jedynie więcej środków na jego zakup.

    Cytat Napisał Mr_Bungle
    Ja rozumiem, że za to, za co sprzedacie te auta musicie kupić kolejne, żeby normalnie prowadzić biznes, ale jeśli nie możecie sobie pozwolić na żadne ryzyko kursowe to czemu nie sprzedajecie samochodów w walucie?
    ...i inne cytaty.
    Nie pisz do mnie tak, jakbym sprzedawał auta w SuperAlfa
    Jestem ich klientem. Nie wierzysz? Zapraszam na PW.

  7. #77
    piter34
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiergloo
    Zaraz zaraz. Tam są auta które ledwo przekraczają 150 000km przebiegu i skóry przetarte?
    Dwa mikroskopijne ubytki. Może fotki zrobię w wolnej chwili. Poza tym skóra w bardzo dobrym stanie.

  8. #78
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Pan z Superalfa kupił Alfe za 10000 Euro w kursie 3,3zł , potem sprzedał za 10000 Euro po kursie 3,9zł. Euro Wydał tyle samo..... ba nawet klientowi może pokazać fakture zakupu i powie że "Oddaje Panu za cenę zakupu" A faktycznie zarobil na aucie 6000zł
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  9. #79
    piter34
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    No ale linka moze masz gdizes zapisanego albo na allegro jest?
    Tę kupiłem. Ogłoszenie mam zapisane na dysku. To jest zrzut ekranowy.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d4d4e991d.html

  10. #80
    piter34
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkel
    A faktycznie zarobil na aucie 6000zł
    Nie zarobił, bo musi je wydać na zakup "tych samych" 10000 euro.

Podobne wątki

  1. AR 166 www.superalfa.pl
    Utworzone przez Balsam w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 17:14
  2. 156 Superalfa
    Utworzone przez cwaniur w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 11:32
  3. AR 166 JTD z Superalfa
    Utworzone przez mario_pil w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 02:03
  4. gta-superalfa
    Utworzone przez Tacka w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 02:03
  5. Alfa 156 z www.superalfa.pl
    Utworzone przez endriu73 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory