Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Alfa Romeo 156

  1. #1
    ViP Alfa i Omega Avatar rdk_
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    [ Płock ]
    Auto
    AR 159 [2.4 JTDm 20v]
    Postów
    382

    Domyślnie Alfa Romeo 156

    [center:40f6f52b3e]Witam

    Zamierzam kupic AR 156 i w tej wlasnie sprawie przybylem do was

    Zapewne kazdy slyszal juz "legendy" na temat AR ze jakie to one nie sa awaryjne itd itd..

    Wiele czytalem komentarzy na temat tego pieknego wloskiego auta i byly bardzo zroznicowane.. Choc wiecej chyba bylo pozytywnych :wink:

    upatrzone auto posiada silnik benzynowy 1.8 16v + gaz sekwencyjny

    rok produkcji 98. kupiony w salonie w PL .. serwisowany , udokumentowany

    auto bardzo ladnie sie prezentuje ,jest jak dla mnie wystarczajaco wyposazone, silnik ladnie pracuje , jest czyste i zadbane krotko mowiac zrobilo na mnie wrazenie


    Czytalem troche forum i ogolnie o tym aucie ale jakos brakuje mi opini milosnikow tych aut na codzien nimi jezdzacych..

    moze ktos posiada takowy silnik ? chetnie "poczytam" jego spostrzezenia

    czy owe silniki nie sa moze najgorszymi silnikami montowanymi w 156 ?

    czy dobrze wspolpracuje gaz z silnikami montowanymi w 156 ?

    Prosze was o komenatrze / opinnie ktore pomoglyby mi podjac decyzje

    Serdecznie Pozdrawiam [/center:40f6f52b3e]

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie Re: Alfa Romeo 156 - Kupno Auta

    Tak jak piszesz to są najgorsze silniki jakie kiedykolwiek montowano w alfie (zupełnie nie dotyczy to TS 8v). A gaz to kolejne potencjalne źródło problemów.

    Jak już musisz kupić ten wynalazek to szukaj JTD lub 2,5V6 - ten silnik to jedna z najlepszych V6 na świecie.
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    ViP Alfa i Omega Avatar rdk_
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    [ Płock ]
    Auto
    AR 159 [2.4 JTDm 20v]
    Postów
    382

    Domyślnie

    no twoj post zrazil mnie do tego auta :x czyli 1.8 wykluczam juz a co powiesz na 1.9 JTD ?
    Anonima Lombarda Fabbrica Automobili


    Alfa Romeo 156 [1.8 T.S 16v 144HP 2001r ] SPORTPACK / Berilna / 2008-2011r
    Alfa Romeo 156 [2.4 JTD 10v 136HP 1999r ] SPORTPACK / Berilna / 2011 - .....
    Alfa Romeo 159 [2.4 JTDm 20v 200HP 2007] SPORTWAGON / 2018-.....

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedicivalv0le
    Jak już musisz kupić ten wynalazek
    Daj juz sobie kolego spokoj z tymi docinkami. To ze masz problemy z Alfa to nie znaczy ze kazda jest zla. W kazdym jednym temacie najezdzasz jakie to Alfy sa ble. Moze napisz uczciwie ze swoja masz zaniedbana i sie twoja psuje a nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

  5. #5
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    Gadanie w stylu że T.Sy to najgorsze silniki są równie konstruktywne jak gadanie że Alfy to awaryjny badziew, szczególnie przez kogoś kto nim nie jeżdził. Jak sie dba to sie ma. Fakt może to silnikm wymagający odpowiedniej troski, ale bez przesady. Pojawia się problem padającego wariatora. ale to wydatek rzędu 350 zł co ok 50 tyś który trzeba wymienić przy okazji wymiany paska rozrządu, więc staszne to to nie jest . Równie dobrze można powiedzieć że wyjeżdzone diesle to żródło kosztownych napraw. Jedym słowem przy 11 letnim samochodzie ważniejsze jest kto i jak tym jeżdził przez tyle lat. A nie jaki silnik ma pod maską.

  6. #6
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    Cytat Napisał sedicivalv0le
    Jak już musisz kupić ten wynalazek
    Daj juz sobie kolego spokoj z tymi docinkami. To ze masz problemy z Alfa to nie znaczy ze kazda jest zla. W kazdym jednym temacie najezdzasz jakie to Alfy sa ble. Moze napisz uczciwie ze swoja masz zaniedbana i sie twoja psuje a nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.
    Hehe. Koleś Faktycznie ma jakiś żal i go w dziwny sposób leczy , widocznie kupił jakiąś bitą albo zajechaną w ślepo.

  7. #7
    ViP Alfa i Omega Avatar rdk_
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    [ Płock ]
    Auto
    AR 159 [2.4 JTDm 20v]
    Postów
    382

    Domyślnie

    heh niepowiem Panowie mam dylemat z tym autem w tej wersji silnikowej

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał radooo
    no twoj post zrazil mnie do tego auta :x czyli 1.8 wykluczam juz a co powiesz na 1.9 JTD ?

    JTD - dobry wybór, trwałe silniki, praktycznie nie spotykane są poważne problemy głównych podzespołów , jak to ma miejsce w TS16v. Czasami nawalają czujniki (made in Bosch), jak był silnik źle traktowany to może paść turbina, ale to wszystko, tłoki ci nie wyjdą bokiem , i nie żre oleju jak TS. Z obecnie produkowanych diesli, JTD jest najtrwalszy i najlepiej znosi słabsze paliwa , w przeciwieństwie do konkurencji.Naprawdę polecam.

    Co do auta , wygląd genialny, w środku świetna ergonomia, siedzenia - alfa zawsze miała dobre fotele, zawieszenie klasa sama w sobie (ale drogo w naprawach), czasem rdza!



    OFF. Chłopaki , może trochę przesadzam, ale nie można cały czas cukrzyć jakie to nie jest auto. Jeśli chodzi o moje to jest krajowe , udokumentowane , nie bite , i to jest właśnie najgorsze , że nie jest to wrak z importu.
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  9. #9
    szunaj38
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam 2000 poj 16 v silnik bardzo dobry można powiedzieć żyleta .Nie powiem że go oszczędzam i daję w gaz ostro to oleju bierze bardzo mało. :wink:

  10. #10
    melek_italia
    Gość

    Domyślnie

    Jechalem 1000 km autostradami prawie caly czas 150-160 km/h jak w bajce,a do tego spalila 11l gazu na 100 km, nie musialem sie bac ze turbo sie zmeczy i lykalem panzerfausy az milo
    Jak dbasz tak masz.
    Ile km zrobila na gazie i ile ma ogolnie?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory