Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: 166 koszty eksploatacji

  1. #1
    Piotr83
    Gość

    Domyślnie 166 koszty eksploatacji

    Witam,

    od dawna zakochany jestem w 166 generalnie i przed liftem i po lifcie. Zawsze wybierałem auta "pewniejsze" a że na brak gotówki nie narzekałem były to auta z górnej pólki. Alfa była brana pod uwagę przy każdym zakupie ale zawsze coś innego decydowało o wyborze konkurencji zwykle sporo droższej ale za to "pewniejszej". Sytuacja dzisiejsza ciutkę się zmieniła troszkę mój budżet uszczuplał. Jeżdże teraz Corsa D mojej kobiety i czas w końcu coś dla siebie kupić. Chciałem S80 bo miałem kiedys i dobrze wspominam ale wróciła miłość do alfy.

    We wakacje zrobiłem podejście numer uno i chciałem kupic tania alfe 166 i ja doinwestowac wybór padł na 3.0 v6 ale po przejażdżce stwierdziłem dwie rzeczy:

    po pierwsze auto było tak cholernie niskie ze nie ma mozliwosci zebym nim spokojnie jeździł
    po drugie jeszcze bardziej chce alfa


    Potem od mojego koelżki miałem wziąść poliftowa piekna 2.4 jtd. Chłopak tanio nie wołał bo 24 tysiace za 2003 rok ale auto od pasjonata i ktos mnie ubiegł.

    Po nowym roku musze w koncu zakupic no i teraz pytanie:

    jakie koszt eksploatayjne trzeba liczyc z uytkowaniem
    jak jest z tym zawieszeniem bo to jest chyba najwieksza bolaczka
    która wersje silnikowa brać

    Myśle właśnie o dwóch moze 3 wersjach 2.4 jtd vs 2.5 lub 3.0 v6


    pytanko jeszcze jedno:

    warto dorzucic do modeli po fl?



    A i na marginesie Wdział z Was może ta alfe:

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-naw...C25300928.html

    interesowałem się nia w wakacje wtedy była za 8900 plus opłaty i cos mu zejsc nie moze, wiadomo przebieg +100-200k ale poza tym. Mam za daleko zeby podjechac tak obejżeć.







    Nikt mi nic nie doradzi??


    A co myślicie o tych dwóch autach z ogłoszenia?

    http://moto.allegro.pl/piekna-alfa-r...874848886.html

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-ful...C26505008.html
    Ostatnio edytowane przez Piotr83 ; 27-12-2012 o 23:05

  2. #2
    Piotr83
    Gość

    Domyślnie

    Nikt mi nie chce doradzić trudno kupic ulepka i bede Was zalewał pytaniami

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar Kubejass
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Gniezno, Poland, Poland
    Auto
    AR166 2.0.V6.tb
    Postów
    21

    Domyślnie

    Witaj powiem tak alfy to piekne auta ale sa bardzo specyficznymi autami i trzeba o nie bardzo dbac wymieniac wszystko na czas nie czekac az cos sie samo rozsypie,wtedy daja wiele radosci.
    Jesli sie z tym liczysz to mysle ze bedziesz zadowolony z auta,a jak kupisz to zawsze trzeba wlozyc w auto troche kasy i wszystko wyjdzie z czasem.
    Jesli masz duzo cierpliwosci przynajmniej na poczatku zeby doprowadzic auto do stanu jaki bedzie cie zadowalal to szczerze polecam bo frajda z jazdy szczegolnie V6 jest super.
    A z zawieszeniem nie jest tak zle chyba ze trafisz na wyjechane to troche kasy na naprawe trzeba ale jak sprawdzisz autko na stacji diagnostycznej to mysle ze bedzie dobrze.Te auta maja dusze

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Jeśli przed zakupem 166 myślisz już o kosztach utrzymania auta to nie kupuj 166.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  5. #5
    Piotr83
    Gość

    Domyślnie

    Kubejass dzięki za odpowiedzi ja mam świra na punkcie aut i generalnie na serwisie nie oszczędzam więc myśle ze polubimy się z alfą.

    QBA nie rozumiem Twojego podejścia. co w tym złego, że badam grunt pod nogami zanim zakupie samochód. Nienaleze do osób, które ryzykuja swoje bezpieczeństwo i osób podróżujacych ze mna poprzez zaniedbywanie wymian. Nasłuchałem sie opinii na temat awaryjnego zawieszenia w 166 i chciałem to zweryfikować. Poza tym miałem w swoim zyciu naprawde drogie auta gdzie serwis i ubezpieczenie rocznie to był koszt dobrej 166 po lifcie i na dziś bym chciał uniknąć az takich wydatków.
    Ostatnio edytowane przez Piotr83 ; 31-12-2012 o 15:10

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Jeśli przed zakupem 166 myślisz już o kosztach utrzymania auta to nie kupuj 166.
    W sumie mam porównanie do trzech innych modeli AR i aż tak drogo nie jest.
    Napewno jakieś pierdoły są sporo droższe ale generalnie jest OK./ Oprócz wydechu do V6/
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #7
    Piotr83
    Gość

    Domyślnie

    Zobaczyny jak zda u mnie zadanie, wiadomo auto juz nie jest najmłodsze ale dalej szybsze bicie serca u mnie powoduje wiec jak nie teraz to kiedy?!!

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Vw Polo 1.6 GTi 178 ps Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Postów
    49

    Domyślnie

    ja na swoja 166 nie narzekałem chociaż nie nacieszyłem się nią za długo bo teraz stoi na części :/

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    ta alfa z twojego linku już na pierwszy rzut oka mówi że miała dzwona przodem i lepił ją jakiś nieudacznik ,wszystko tam jest krzywe to chyba najbrzydziej posłkładana 166 jaką widziałem a widziałem juz sporo(mówię o przedlifice)
    A polifta TI w dobrym stanie nie uderzonego gość nie mógł by kupić na zachodzie aby sprzedać w polce za 18 tys. bo takich aut nie ma.
    skoro miałeś już w życiu tyle drogich aut to kupując 166 czego oczekujesz? Myslisz że skoro oglądasz takie za 8500 to eksploatacja będzie na takim poziomie jak w corsie czy astrze bo je też można kupić za 8500. Części i serwis będzie kosztował tyle samo co w każdym innym aucie segmentu e.A jak kupisz perełkę za 8000 to błyskawicznie podwoisz jej wartość żeby doprowadzić do stanu uzywalności.
    Zawieszenie jest dosyć trwałe na nie markowych częsciach wytrzymuje 50-60 tys. na markowych 65
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 08-01-2013 o 14:15

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    No właśnie nie podwoi wartości. Podwoi tylko ilość wydanych pieniędzy. Jeśli miesięczne koszty serwisowanie + utrata wartości zblizaja się do raty kredytu na nowe/kilkuletnie - to rachunek mówi NIE. Pomyśl tak - kupujesz auto które jest wyceniane na mniej niż 10% pierwotnej wartości, czyli jest wyeksploatowane w 90%. Wiadomo, jak blacha zdrowa, silnik i skrzynia to ten współczynnik będzie lepszy. Ale - każdy element osprzętu w każdej chwili może domagać się naprawy/wymiany.
    Nikt/prawie nikt nie sprzedaje auta z nowymi:
    hamulcami
    zawieszeniem
    rozrządem
    sprzęgłem
    turbem
    dwumasem
    amorkami
    Musisz dołożyć to wszystko, a niech tam - tylko polowe z tego, w dość krótkim okresie. Podwoisz wydatki - jak widać. I dalej masz stare i drogie w utrzymaniu auto. Lepiej kupić 166 za 17kpln, będzie w lepszym stanie.
    Auto z linka - 10 letni diesel w klasie limuzyn z 167kkm przebiegu..... Nawet jeżdząc po bułki więcej wykręcisz.
    3.0 będzie palic 15l/100, czyli musisz liczyć koszt 1pln/1km z uwzględnieniem drobiazgów.
    Stać Cię? Dolicz grube sprawy na które musisz mieć kasę, wymieniłem powyżej. Stać Cię dalej? Tak? To kupuj. Ja bym sie liczył z kosztem 1.3pln/1km. Tak w perspektywie roku.

    PS. Z moich doświadczen wynika - kup auto za równowartośc 3 do 6 krotności miesięcznych dochodów. Natomiast koszty eksploatacji auta, o ile nie jestes na czyimś utrzymaniu, to max. 20% dochodów miesięcznych. W tym paliwo, ubezpieczenie, przeglądy, naprawy. No chyba, że masz zamiar pracować wyłącznie na auto.

Podobne wątki

  1. [Brera] Brera - koszty eksploatacji
    Utworzone przez fan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 10:31
  2. 159 w dieslu - koszty eksploatacji
    Utworzone przez Indigo w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 20:30
  3. [159] Zawieszenie AR 159 i koszty eksploatacji i czesci ......
    Utworzone przez Bllondas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 17:04
  4. Koszty eksploatacji GT 3.2 V6
    Utworzone przez bat25 w dziale GT
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 07:13
  5. Koszty eksploatacji Alfa 166
    Utworzone przez alfafun w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 02:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory