Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: Alfa Romeo 156 Selespeed

  1. #21
    ViP Świeżak Avatar AR_156
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulia 2.0 TB Multiair 200KM
    Postów
    204

    Domyślnie Alfa Romeo 156 Selespeed

    Moja siostra ma trochę zaniedbaną 156 2.0 TS Selespeed. Ma już jej dość i chciała by ją sprzedać. Auto ma trochę mankamentów i nie wiem ile może być warte, dlatego proszę o radę.

    Rocznik 1999. Sport Pack. Klima aut. 4 poduszki, 4 szyby el.
    Kolor Blu Cosmo

    -Alfa czasem wyrzuca biegi na luz podczas jazdy.
    -Klimatyzacja nie działa(cały czas daje ciepłe powietrze).
    -Nieszczelny układ wspomagania, ostatnio zapalił się olej od wspomagania, został ugaszony.
    -Stuka zawieszenie z prawej strony.
    -Prawdopodobnie coś jest z tylnym zawieszeniem bo ostatnio coś za nisko siedzi(może sprężyny).
    -Odkleja się listwa progowa z prawej i lewej strony.

    Auto normalnie odpala i jeździ ale posiada wymienione wyżej mankamenty, jest też brudna i ma poplamioną tapicerkę.
    Prawdopodobnie nie będzie sprzedawane na '17 tylko na alu '15 z zimówkami Dunlop(stan bdb, po 2 sezonach).



    teraz: '17 AR Giulia 2.0 TB Multiair Business, Rosso Alfa
    kiedyś:'07 AR Spider 2.4 JTDm 20v Exclusive, Nero Carbonio
    '93 AR 33 1.7 IE 8v, Blu Spazio metalic
    '06 AR 159 1.9 JTDm 16v Progression, Nero Oceano
    '04 AR 147 1.6 TS 16v Distinctive, Nero Metallico
    '98 AR 156 1.9 JTD 8v Progression, Grigio Chiaro metalic

  2. #22
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Bardzo trudno odpowiedzieć... ile jest warta...

    Patrząc z punktu widzenia przyszłego właściciela chyba główny problem to skrzynia. Naprawa skrzyni w najgorszym przypadku wyniesie 4000zł, zawieszenie trudno oszacować... 2000zł? Klima z 500zł? Wspomaganie... pewnie rurki poszły, ale je można naprawić... 100zł? Jak mogą się listwy odklejać skoro są na krańcach na śruby przykręcone? Ale to drobiazg. A tapicerkę można wyprać. Aaaa, no i opony trzeba dokupić bo nawet letnich nie ma.

    Wartość... ja kupiłem mojego Selespeed'a w idealnym stanie za 15.000zł.
    Więc wychodzi, że ten Twojej siostry za 8000zł - 9000zł by poszedł... ale nie znajdziesz łosia który się dobrowolnie właduje w zakup auta z uszkodzoną skrzynią Selespeed, więc to że jest tyle warty nie znaczy że znajdzie się kupiec, no chyba że na części, do przekładki itd... Jak napiszesz że skrzynia Selespeed jest uszkodzona to nikt tego auta nie zechce, bo jak zadzwoni do ASO i popyta to usłyszy ceny do 8000zł za części do tej skrzyni o robociźnie nie wspominając. Ale możesz spróbować te 8000-9000zł dostać. Tutaj ta skrzynia jest problemem.

    Ogólnie szkoda auta, widać że zaniedbane. Jak tak można jeździć? Tu cieknie, tam się bieg wyłącza, klima nie działa, tapicerka jak w chlewie a pod koniec właścicielka mówi: "Mam jej dość" ... szkoda belli.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Dokładnie powiedz siostrze na przyszłość że auto to nie lokówka do włosów - auto trzeba serwisować na bierząco.

    Bo w ten sposób traktując to kupując nawet merca 2 letniego - to za kolejne 2 lata zapewniam że też będzie go miała dość

  4. #24
    Maariii21
    Gość

    Domyślnie Naprawa

    Ktoś ma problem z Selespeed prosze o to moj numer telefonu 661114419 odpowiadam na sms poniewasz pracuje i nie zawsze mam czas odebrać trudnie się naprawą tych skrzyń od 2008 roku i jak tylko będe umiał pomóc pomogę

  5. #25
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    To auto to złom. Rozprzedaj (tak sie to pisze?) na części - jedyna sensowna opcja. Inaczej może ze 2-3k dostaniesz.

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Bawicie się w archeologów

  7. #27
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Dobre dobre swoją droga ciekawi mnie dalsza historia tego auta.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Marki
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, 150 KM, 2004r i AR 159 1,9 JTDm .
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Lanci Musa (oprócz oczywiście alfy GT i 159). Mój problem objawiał się tym, iż samochód podczas redukcji gubił biegi i wrzucał na luz. W kompie pokazywał różne błędy, błąd czujnika prędkości, niepowodzenie przy wrzucani biegów itp. Generalne tych błędów było sporo. Podczas kalibracji wyświetlał informacje, iż skok sprzęgła jest zbyt mały. Oczywiście to wskazywało na zbyt duże zużycie sprzęgła. Samochód oddałem do zaufanego mechanika pod Warszawą (grodzisk mazowiecki). Naprawa rozpoczęła się od wymiany sprzęgła, które było mocno zużyte. Ponadto przy okazji wymiany sprzęgła wymieniono płyn w układzie hydraulicznym sterującym sprzęgłem i to kilkakrotnie, bowiem w układzie podczas wymiany był brudny osad, który należało wyczyścić. Pomimo tego po złożeniu wszystkiego i przejściu kalibracji (tym razem bez problemu) nadal podczas redukcji biegów z biegu 5-ego gubił się i wrzucał na luz.
    Na szczęście mój mechanik jest uparty i jak się czegoś podejmie to będzie grzebał do skutku. Sprawdzona została wiązka, komputer skrzyni i wszystko okazało się sprawne. Skrzynia nie pokazywała błędów a nadal nie chodziła poprawnie i gubiła biegi. W końcu mechanik rozebrał układ sterujący i naprawił problem. Nie znam szczegółów, ale samochód chodzi lepiej niż przy zakupie. Zmienia biegi idealnie, nie gubi się, nie przeszkadzają mu mrozy wilgoć itp. Parkowany jest pod chmurką. Od ponad 2 tygodni go testuje wraz z żoną i zero problemów. Naprawa trochę trwała, ale się opłaciła i policzył mi rozsądnie, bo za całą naprawę z wymianą sprzęgła, płynów i weryfikacja wszystkiego wziął 2 tyś. Zatem sprawdźcie układ sterujący. Jak by ktoś potrzebował mogę dać namiar na mechanika.

Podobne wątki

  1. alfa romeo 156 2.0 selespeed
    Utworzone przez xmikix w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-04-2012, 18:09
  2. Alfa Romeo 147 Selespeed
    Utworzone przez adam08 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 22:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory