Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: AR 166 2.0 V6TB czy 3.0 ?

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Cypek
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Wyrzysk / Leimuiden (NL)
    Auto
    166 2.4 JTD 150 KM
    Postów
    14

    Domyślnie AR 166 2.0 V6TB czy 3.0 ?

    Witam wszystkich. Jestem tu nowy więc na wstępie wszystkich pozdrawiam!

    Mam prośbę o pomoc w dokonaniu wyboru silnika.
    W czerwcu chcę kupić swoją pierwszą Alfę Romeo. Wybór padł na 166. Chcę kupić model przed liftem, z maksymalnym wyposażeniem i manualną skrzynią biegów. Nie mogę jednak podjąć decyzji co do jednostki napędowej. W grę wchodzą dwa silniki: 2.0V6TB i 3.0. Pierwszy silnik znam dosyć dobrze, bowiem brat ma 166 z tym właśnie motorem, ale nigdy nie miałem styczności z trzylitrówką. Może ktoś z Was może mi doradzić? Z góry dzięki!

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo
    Postów
    8

    Domyślnie Dobre pytanie

    Ja wybrałem 2.0 v6 TB i w sumie to zadowolony jestem jest dwie szkoły ale jeśli chodzi o obsługę to np. rozrząd tańszy w 2.0v6 reszta podobnie odczuwalnie lepiej jeździ turbo on board

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Poytywne odczucie z jazdy odczujesz w obu silnikach, aczkolwiek jeśli chodzi o serwisowanie to 3.0 jest łatwiejsze w zdobywaniu części, a i jeśli patrząc na to że chcesz kupić całkowitego fulla to juz napewno łatwiej będzie ci znaleść 3.0.
    W obsłudze silników ani 2.0 ani 3.0 nie tolerują niedociągnięć więc z kowalstwem precz!
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar Cypek
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Wyrzysk / Leimuiden (NL)
    Auto
    166 2.4 JTD 150 KM
    Postów
    14

    Domyślnie

    O kowalstwie nie ma mowy! Szczerze mówiąc, różnica w spalaniu, kosztów utrzymania, czy części nie grają dla mnie roli. Wiem, że to nie Golf i wszystko swoje musi kosztować Głównie chodzi mi o odczucia z jazdy. Może ktoś przesiadł się z jednego silnika na drugi i ma bezpośrednie porównanie?

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo
    Postów
    8

    Domyślnie

    Robiłem mały przegląd części do 2.0 V6 turbo i nie widzę puki co nic co niedostępne cewki i przewody też dostępne więc bez tragedii

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał bozzu Zobacz post
    Robiłem mały przegląd części do 2.0 V6 turbo i nie widzę puki co nic co niedostępne cewki i przewody też dostępne więc bez tragedii
    Tak, ale znajdz używay wał ?
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek Zobacz post
    Witam wszystkich. Jestem tu nowy więc na wstępie wszystkich pozdrawiam!

    Mam prośbę o pomoc w dokonaniu wyboru silnika.
    W czerwcu chcę kupić swoją pierwszą Alfę Romeo. Wybór padł na 166. Chcę kupić model przed liftem, z maksymalnym wyposażeniem i manualną skrzynią biegów. Nie mogę jednak podjąć decyzji co do jednostki napędowej. W grę wchodzą dwa silniki: 2.0V6TB i 3.0. Pierwszy silnik znam dosyć dobrze, bowiem brat ma 166 z tym właśnie motorem, ale nigdy nie miałem styczności z trzylitrówką. Może ktoś z Was może mi doradzić? Z góry dzięki!
    Słowo klucz to "pierwsza Alfa Romeo". Kup 3.0 V6... W razie awarii szybciej znajdziesz kogoś, kto to ogarnie.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja się przesiadłem z V6TB na 3,0. Ale na automat. Fakt przesiadki był zmotywowany tylko i wyłącznie chęcią automatu.

    V6TB zalety
    - fajnie wciska jak ciągnie turbo - to się nie nudzi
    - tańszy rozrząd i jego wymiana (bez blokad)
    - większy rarytas (choć dla niektórych to wada)
    - moment dostępny bardzo nisko
    - to tyle
    V6TB wady
    - wrażliwy układ zapłonowy, częste przebicia (nawet wysokiej jakości NGK zdarzają się trefne a tanie nie są) w dodatku drogie i trudno dostępne
    - wrażliwy na szczelność dolotu, znikome niedociągnięcia i już będziesz miał problem z poszarpywaniem, mocą itd
    - turbina - wiadomo
    - niestety część elementów silnika jest niepowtarzalna z innych co powoduje trudności z dostępem (np pierburg, cewka)
    - konieczność regulacji luzów zaworowych ręcznie i często (choć to nie jest aż taki problem) i wymiana świec bardzo często

    3,0V6 zalety
    - dźwięk silnika, niestety TB nie ma tak rasowego dźwięku, jakiś taki cichszy jest
    - większa niezawodność (w sensie brak czułego zapłonu czy takiej wrażliwości na nieszczelności dolotu, w dodatku cewka na każdy gar też eliminuje dużo problemów, no i statystycznie panewki w V6TB padają)
    - o ile w ogóle można pisać o łatwości serwisu to z tych dwóch i tak prędzej mechanik ogarnie 3,0
    - luzy zaworowe hydraulicznie kompensowane, brak przewodów WN przez co zapłon prawie bezawaryjny,

    3,0V6 wady
    - drogi rozrząd, prawie x2, w dodatku do ustawienia musisz mieć blokady
    - wysoko moment i moc więc żeby coś wykrzesać to musisz go bardzo wysoko kręcić ( co w połączeniu z automatem sprawia że na "D" to bardzo mułowate auto, trzeba przełączać na tryb sportowy)
    - jak kupisz po 2000 roku to będzie Cię jeszcze nękać mnogość sond w wydechu ale pamiętaj że TB było produkowane tylko do 2000 roku

    Oczywiście część uwag jest subiektywna.
    Nie wiem kto i jak będzie Ci serwisował ale generalnie TB jest trudniejsze od wolnossaka. Dużo trudniejsze. Świadczy o tym chociażby ilość postów z problemami tego silnika pomimo że jest ich mało (silników).

    - - - Updated - - -

    Ja przy swojej TB się dużo napociłem. Ale kolega z forum co kupił ode mnie ma już tylko radość z jazdy. I Tobie tego życzę jeżeli już się zdecydujesz na zakup TB.

    - - - Updated - - -

    Aha, generalnie wszystkie TB z allegro bym odpuścił no chyba że od Gino

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lubań
    Auto
    alfa 166 2.0 tb Azzurro Nuvola 1999 Super lpg
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Aha, generalnie wszystkie TB z allegro bym odpuścił no chyba że od Gino
    Ta to jest naprawde gooodna polecenia!!!

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ishan
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Renault Scenic 1ph2
    Postów
    434

    Domyślnie

    i dwa razy droższa niz inne w tych rocznikach
    Było:
    Daewoo Tico 0.8
    Opel Vectra B 1.8
    Alfa Romeo 166 2.4jtd
    Alfa Romeo 156 2.5 v6
    Alfa Romeo 156 sw 2.4jtd

    Jest:
    Renault Scenic 1ph2 1.4

Podobne wątki

  1. Gtv v6tb
    Utworzone przez wheelerwasp02 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-11-2012, 23:43
  2. Elektrozawór sterowania overboostem AR 166 V6TB
    Utworzone przez Gino w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 23:33
  3. Urwana wkrętka w kolektorze V6TB
    Utworzone przez marek230482 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 06:48
  4. Moduł zapłonowy do 2.0 V6TB
    Utworzone przez marek230482 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 20:26
  5. Różnice w budowie wydechu V6TB, a V6
    Utworzone przez matber1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 22:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory