Strona 1 z 15 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 143

Temat: Alfa Romeo 159

  1. #1
    Marf
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 159

    Witajcie,
    jako że przymierzam się do zakupu 159 czy doświadczeni koledzy mogli by napisać coś o awaryjności tego modelu? Jest on już trochu na rynku, na pewno posiadacie jakieś doświadczenia na ten temat.
    Przymierzam się do zakupu używanego modelu - rocznik 2005/06 dlatego za wszystkie wskazówki dotyczące użytkowania oraz zwracania uwagę na ... byłbym bardzo wdzięczny.
    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Napisz jakie silniki bierzesz pod uwagę.Pozdrawiam

  3. #3
    Marf
    Gość

    Domyślnie

    1,9 JTS / 1,9 JTDM (150KM)

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Benzynę 1,9 JTS 160 KM sobie możesz od razu odpuścić , jednostka jest za słaba do tej masy auta (1600 kg).Natomiast 1,9 JTDM 150 KM jest przy zakupie w salonie optymalnym rozwiazaniem ( zbyt duża różnica w cenie do 2,4 JTDM ). Mówisz natomiast o zakupie używki więc spójrz na ceny 2,4 JTDM jeśli są w Twoim zasięgu to weż pięciocylindrowca,ma wyższą kulturę pracy ,mniej wibracji , i bardzo dobrze przyspiesza.Aczkolwiek 1,9 JTDM po wgraniu programu też mu niewiele ustępuje.

  5. #5
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter
    Benzynę 1,9 JTS 160 KM sobie możesz od razu odpuścić , jednostka jest za słaba do tej masy auta (1600 kg).Natomiast 1,9 JTDM 150 KM jest przy zakupie w salonie optymalnym rozwiazaniem ( zbyt duża różnica w cenie do 2,4 JTDM ). Mówisz natomiast o zakupie używki więc spójrz na ceny 2,4 JTDM jeśli są w Twoim zasięgu to weż pięciocylindrowca,ma wyższą kulturę pracy ,mniej wibracji , i bardzo dobrze przyspiesza.Aczkolwiek 1,9 JTDM po wgraniu programu też mu niewiele ustępuje.
    No chyba że do 2,4 JTDM też wgra się program.

    Co do usterek - użytkuje niedługo samochód (ponad pół roku), na dzień dzisiejszy ma przejechane 20kkm i zauważyłem tylko jedną usterkę (niegasnące światło stopu opisane w tym dziale), ale sama się naprawiła. Jeżeli przymierzasz sie do kupna auta z rocznika 05/06 z silnikiem 1.9JTDM to zwróć uwagę na kolektor ssący (jego wadę opisał rafter w innym temacie). Ja osobiście tak jak rafter przy kupnie używanej wybrałbym tylko i wyłącznie 2,4 JTDM.
    pzdr

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Następny punkt newralgiczny 159 to przekładnia kierownicza , mam sygnały od kilku użytkowników że są już po jej wymianie. Jeżeli będziesz oglądał jakąś AR 159 skręć maksymalnie koła w lewo a następnie w prawo ,jeżeli w krańcowych położeniach będziesz słyszał oprócz buczenia wspomagania delikatne metaliczne tarcie to niebawem przyszłego nabywcę czekaja niemałe wydatki.Reasumując koszty gdy zaniedbasz wyżej wymienione rzeczy: kolektor ssący - 1600 pln + robocizna , przekładnia kierownicza 2400+robocizna. Przyjąłem założenie że auto jest po gwarancji i nie masz żadnych zniżek .( Oczywiście ceny ASO)

  7. #7
    Marf
    Gość

    Domyślnie

    Rozumiem, dzięki za informacje.
    Powiedzie mi proszę jeszcze o jakich przebiegach mówicie? 30k 70k 120k?

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    ...1 1.9 pamietaj -kolektor ssacy przed 2006 rokiem...problem opisany w tym dziale...trzeba byc czujnym bo inaczej oklice 10 tys zl nie twoje..poza tym 159 jest na prawde solidym autem no i ślicznym rzecz jasna

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 '98
    Postów
    19

    Domyślnie

    A tak z ciekawości, to z kąd Ci wyszło 10k ?

  10. #10
    Marf
    Gość

    Domyślnie

    Rzeczywiście piękne auto dlatego mnie tak przekonuje. Z tego co wiem to wymiana kolektora to max 3k chociaż niektórzy piszą że o wiele mniej po rabatach

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory