Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 142

Temat: Alfa Romeo 146

  1. #121
    Ferrari-1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeeS
    Jutro jade na gielde ale nie sadze abym cos kupil naprawde ciezko o alfe
    Po nowym roku moja 146 pójdzie do ludzi.

  2. #122
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar DeeS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zabrze-Ruda Śląska
    Auto
    AR 156 2.5 V6 Q2
    Postów
    433

    Domyślnie

    Zapodaj linka z fotkami,

    Jutro jade po alfe 156 2.0 TS 16V 98 rok ale przebieg duzy 190tys koles ma fakture za czesci za ok 5 tys zl ktore wymeinial 10 tys km temu musze tylko olej wymienic bo juz 11 tys na nim zrobil. Przeplywomiez ma z mocniejszego silnika i wyciagniety katalizator ktory mi go da ponoc tez ma sciagnieta blokade obrotow silnik pracuje bardzo rowno i nei slychac wariatora byl wymieniony przy prawei 180 tys dostane rowniez komplet nowych wachaczy przednich. Co o tym sadzicie? CENA 11 tys. Zakochalem sie w tym klanku silnika

  3. #123
    thing
    Gość

    Domyślnie

    albo super okazja albo super ściema. Sprawdź dobrze czy nie byl bity itp. przebieg czy nie był kręcony.

  4. #124
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar DeeS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zabrze-Ruda Śląska
    Auto
    AR 156 2.5 V6 Q2
    Postów
    433

    Domyślnie

    Byl sprawdzany przez kolesia co zajmuje sie handlem aut juz 20 lat auto bylo tylko lakierowane z powodu slabej jakosci lakieru rysy itp prawy blotnik byl lekko klupniety nic powaznego. Ogladalismy tez inne 2 alfy to pozaluj sie b.... w kazdej wariator nawalal jak cholera no i byly bite i jeszcze jak

    Zobacze jutro pojade to podjedziemy na stacje i kompa nie chce kupowac na chama podchodze do tego bardzo spokojnie
    AR 156 2.5 V6 Q2
    AR 145 JTD '99 byla
    AR 156 2.0 TS byla

  5. #125
    simeone
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeeS
    w kazdej wariator nawalal jak cholera
    DeeS ale się uparłeś na ten wariator... I tak przy okazji wymiany rozrządu po zakupie wariator wymienisz.

  6. #126
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar DeeS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zabrze-Ruda Śląska
    Auto
    AR 156 2.5 V6 Q2
    Postów
    433

    Domyślnie

    Cytat Napisał simeone
    Cytat Napisał DeeS
    w kazdej wariator nawalal jak cholera
    DeeS ale się uparłeś na ten wariator... I tak przy okazji wymiany rozrządu po zakupie wariator wymienisz.
    Bo kazda co ktos odpalal to wariator nawalal a w tej mam dokumentacje kiedy byl rozrzad wymieniany i przy okazji wariator. Silnik chodzil ladnie i rowno tylko nie wiem czemu koles bez katalizatora jezdzi???? podobno go ma moze to ma wplyw ze cos jest z silnikiem ze go wyciagnol??

  7. #127
    showtime
    Gość

    Domyślnie

    Powodzenia, tylko obejrzyj dogłębnie. Bo pewnie bedzie tak jak zawsze przy zakupie Alfy: pierwsze wrażenie, bicie serca, podjara i jest MOJA.

    Znam to... Alfaholik radzi: pamietaj o rozsadku

  8. #128
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław/Kobyla Góra
    Auto
    156 '00 1.9 JTD 105KM
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał showtime
    Powodzenia, tylko obejrzyj dogłębnie. Bo pewnie bedzie tak jak zawsze przy zakupie Alfy: pierwsze wrażenie, bicie serca, podjara i jest MOJA.
    ]
    Potwierdzam

  9. #129
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar DeeS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zabrze-Ruda Śląska
    Auto
    AR 156 2.5 V6 Q2
    Postów
    433

    Domyślnie

    No i stalo sie niunia jest moja jak te autko sie prowadzi az nie umialem uwierzyc a srodeczek ma kapitalny a ta predkosc

    Mam 2 mankamenty pierwszy ze przyspiesze do 120 i utrzymuje stala predkosc to sa drgania wcisne gaz to ustapuja u kolesia jak mialem jazde probna to nie bylo sie gdzie rozpedzic max 100 km jak mysliscie co to moze byc? mi sie wydaje ze jakeis poduszki a moze kola zle wywazone ma zimowki na alu 16 cali?

    2gi to standardowo traci obroty jak jade na luzie i potrafi zgasnac i to mnie denerwuje przeplywomierz wymieniony.

    Pojechalem na przeglad i chlop nic nie wziol bo nie mial wydac kasy amorki przod 70% tyl prawei 80% chamulce i wachacze jak nowe wymieniane 16 tys km temu. Bez sladu korozji pod autem jedno miejsce musze przesmarowac bitexem bo widac ze zachaczyl koles o cos i przetarl do blachy. Dostalem faktury z ASO co i kiedy przy jakim stanie bylo wymieniane.

    Jutro jade do znajomego mechanika podepnie jeszcze raz do kompa i sprawdzi co i jak.

    Martwia mnie tylko te 2 zeczy mam nadzieje ze sie da to zrobic. Auto ma zamiast katalizator przepustnice jak myslicie ma to jakis wplyw na te gasniecie auta na luzie gdy obroty wariuja??

    W najblizszym czasie pochwale sie galeria
    AR 156 2.5 V6 Q2
    AR 145 JTD '99 byla
    AR 156 2.0 TS byla

  10. #130
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeeS
    2gi to standardowo traci obroty jak jade na luzie i potrafi zgasnac i to mnie denerwuje przeplywomierz wymieniony.
    Starannie oczyścić przepustnicę

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory