Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Alfa 156 JTD jako drugie auto - kupić, nie kupić bo już sie gubię

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Outlawtorn
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    28

    Domyślnie Alfa 156 JTD jako drugie auto - kupić, nie kupić bo już sie gubię

    Elo,

    Zarejestrowałem się jakiś czas temu na forum i czasem przeglądam głównie ogłoszenia sprzedaży. Z racji poszukiwania nietuzinkowego auta, wciąż wracam myślami do zakupu 156-tki w JTD, bo po prostu inne marki mnie nie kręcą, coś w tym jest. Słyszę wokół oczywiste opinie, że to szrot, drogi w eksploatacji, psujący się non stop, itp - kilka postów w forum też jeździ po tej marce i modelu. Z drugiej strony słyszę pochwały, chociaż oczywiście wiem, że 10-13 letnie auto wymaga pracy i dokładania bo dotąd takim jeździłem i też "Fiatem". Mam Punto II 1.9 JTD - więc praktycznie silnik znam jeśli identyczny stosują w Alfach, oczywiscie klasa i wyposażenie inne niż Alfy, ale mimo to są pewne wspólne mianowniki. I jeżeli Alfa nie obiega awaryjnością od Punciaka to naprawdę nie rozumiem hejterów i odradzających kupno lepszego Fiata. Dlatego też chciałbym usłyszeć rzetelne opinie i to opinie ludzi średnio zarabiających, a nie tych, którzy są w stanie inwestować w auto 10.000 rocznie (nie mówcie mi, że to nierealne by dało się mniej)


    Poszukuję generalnie 156-tki w granicach 6-8k, chociaż nie ukrywam, że mogłbym ze 2-3 k dołożyć do doinwestowanej jeśli można uniknąć przy zakupie napraw (rozrząd, zawieszenie i podstawowe podzespoły mechanicznie sprawna. Nie jestem mechanikiem i nie znam się na tym, więc zwracam się do obytych w temacie. Czy w danej kwocie jest możliwy zakup zadbanej 156tki w dieslu (1,9 - 2,4) - wybrałem te silniki, bo są wg opini najbardziej trwałe i najmniej spalają (z racji doświadczeń poprzednich z JTD mam mniej więcej tego obraz).


    A więc:
    - czy jest możliwe dorwanie fajnej sztuki po 2000 - 2002 rok - tutaj głównie zależy mi na silniku 115KM (chyba, że te 105tki to niewielka różnica wtedy może na starszy rocznik zerknę lepiej)
    - czy jest możliwe znalezienie wersji fabrycznie obniżanej, czyli sportpack -chyba,że nie ma to sensu? Czy ja po prostu potrzebuję tego, czy jest różnica w wytrzymałości zawieszenia
    - jak jest naprawdę z tym zawieszeniem, bo się gubię, ile kosztują poszczególne i polecane podzespoły, które przeżyją z 40-50 tyś? Nie jestem kierowcą który specjalnie jeźdi po dziurach ,raczej je omijam w przeciwieństwie do innych inteligentów
    - jak to jest z rozrządem i wymianą? Też słyszę różne opinie i widziałem w sklepach internetowych komplety SKF za nieco ponad 300zł, na warsztacie spiewali mi 1200, a np kumpel w 159 JTD wymienił za 800... Dziwne nie ?
    - fajnie by było odnaleźć wersję już ze zrobionym rozrządem, zawieszeniem i innymi newralgicznymi punktami - czytaj " w miarę zadbaną"
    - jak to jest z tą rdzą i ocynkiem? Bardzo się zbiera czy nie aż tak, podobnie z podłogą?
    - wiadomo, im lepsze wyposażenie lub lift wewnątrz, tym lepiej, bo na lift zewnętrzny w tej cenie nie liczę
    - jak to z tymi przebiegami - kupiłem Punto JTD rocznik 2000 i miał poniżej 180 tys i do dziś ani razu silnik nie zajęczał. Wiem, że to nie Alfa ale w końcu JTD to ta sama gama silników prawda?
    - ogólnie chcę się zmierzyć z mitami i prawdami o 156

    Dlaczego o takie roczniki pytam? Bo widziałem już trochę ogłoszeń, oczywiście unikam typu: bardzo pilne, jeździł dziadek itp kit,ale w tym przedziale cenowym trafiają się.


    Ogólnie nie chciałbym być hejtowany, bo nie opieram pytań na wiedzy rzetelnej, ale na poszukiwaniach i w tych przedziałach cenowych widziałem już fajne sztuki. Będę wdzięczny za pomoc i podrzucenie przykładowych ogłoszeń, które uznacie za sensowne, albo może sami możecie zaproponowac własną Bellę na sprzedaż? Generalnie byłoby super mieć jakieś pomocnego guru, który pomoże przy zakupie Pochodzę z Gliwic.


    Z góry dzięki za linki, przykłady i porady.
    Przemek.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    1. Zawieszenie Ci wytrzyma jako drugie auto mam w domu 156 nie miej obaw
    2.Polecam wersję 105 koni bez zmiennej geometrii łopatek (zawsze to jedna rzecz mniej )
    3.Auto '' się nie psuje'' normalne jest.
    4.Ocynk jest,ale po X latach popatrz na nadkola,progi,podłogę nie tylko pod kątem nieudolnych napraw.
    5.Prawie niemożliwe jest znalezienie takiej co miała rozrząd(chyba,że sam pasek..generalnie to na sprzedaż się robi ''poważne rzeczy'' jak już)
    6.Chcesz wiedzieć więcej pisz tu lub na prywatną wiadomość do mnie.
    6.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    I jeżeli Alfa nie obiega awaryjnością od Punciaka to naprawdę nie rozumiem hejterów i odradzających kupno lepszego Fiata
    Hehe

    A z przebiegami w alfie jest jak z przebiegami w innych autach. Możesz trafić dobrze, a możesz trafić na auto, które musiało zarobić na siebie. Za 6 kafli obstawiałbym raczej tą drugą opcję

    A co do jęczącego silnika przy 180 tysiącach to oszo chodzi?

    Jak coś upatrzysz ciekawego to wklej link to ktoś rzuci okiem. No i na pewno znajdzie się też ktoś, kto obejrzy z Tobą auto. Spokojna głowa

  4. #4
    lisekino
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 1.9 JTD czy kupić ?

    Witam. Mam zamiar kupić alfe romeo 156 z silnikiem 1.9 JTD w roczniku 2000- 2004 z pelnym wyposazeniem.Stąd moje pytanie czy warto kupić , jak z awaryjnością na co najlepiej zwracać uwagę , jakie spalanie w miescie , trasa. Co psuję się najczęściej i czy drogie częsci są do takowej alfy nie ukrywam ze 156 bardzo mi sie podoba wizualnie ale teraz chce się dowiedzieć jak to wygląda od strony technicznej.Pozdrawiam serdecznie

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Czesci są drogi jak porównujesz np. do lanosa, czy poloneza to tak. Porównywalne z A4, pasatami

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dragos
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stara 156 1.9 8v
    Postów
    375

    Domyślnie

    No i rdza Napewno Alfę zje szybciej niż Audi i Paska.

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Bo Alfę trzeba kochac pomimo jej humorów. W dieslu najdroższe: turbina oraz kompletne sprzęgło. Jak to ogarniesz to już będzie z górki

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Czesci są drogi jak porównujesz np. do lanosa, czy poloneza to tak. Porównywalne z A4, pasatami
    dokładnie jak kolega pisze,z tym,że jtd jeśli nie psuje sie mniej niż tdi to z pewnością nie więcej.Dużo lepsze niż np.dci z Renault.Jak kupisz egzemplarz nie skorodowany i zadbasz to korodować nie będzie,zresztą jak każde inne auto.Są młodsze auta innych marek i korodują dużo mocniej.Generalnie jak dbasz tak masz,a najwięcej negatywnych opinii wygadują ci co ....nigdy Alfa Romeo nie mieli.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes1979 Zobacz post
    a najwięcej negatywnych opinii wygadują ci co ....nigdy Alfa Romeo nie mieli.
    Standard...

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    Co za różnica skoda dacia czy alfa jak trafisz dobrą sztukę to pojeździsz, każda marka ma swoje wady fabryczne z którymi trzeba się liczyć, jedne mniejsze drugie większe, samochód to taki interes że zawsze stracisz, jak ci sie podoba alfa to szukaj jakieś dobrej sztuki, zapewne większość forumowiczów kupiło alfę bo prócz samochodu widzą "coś" więcej
    osobiście kupiłem 1,9jtd z przebiegiem i nie sprawdzałem w ASO bo może mnie to jeszcze bardziej zaskoczyć pozytywnie a jeżdżę już 4 rok
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

Podobne wątki

  1. Początek przygody z Aflą. Alfa 159 1,9 jtdm - kupić czy nie kupić?
    Utworzone przez emil10000 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 13:27
  2. Alfa Romeo 156 - kupić / nie kupić?
    Utworzone przez TakSobieMysle w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 14-09-2014, 15:38
  3. Alfa Romeo 156 - kupić / nie kupić?
    Utworzone przez TakSobieMysle w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 17:07
  4. Kupić, nie kupić jako pseudo-bazar.
    Utworzone przez szerszeń w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 12:47
  5. Zamierzam kupić auto
    Utworzone przez kociniak08 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2009, 23:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory