Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Zakup GT z silnikiem 2.0 JTS

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Brak
    Postów
    6

    Domyślnie Zakup GT z silnikiem 2.0 JTS

    Witam,

    Od jakiegoś czasu rozglądam się za nowym autem - jednym z typów jest właśnie Alfa Romeo GT.
    Co tu dużo mówić.. to auto urzekło mnie swoim wyglądem.

    Zrobiłem już lekkie rozpoznanie, ale chciałbym potwierdzić swoje obawy przed zakupem wersji z silnikiem 2.0 w benzynie.
    Czy faktycznie są takie problematyczne? Wiem, że 1.9 JTD to bardzo udana konstrukcja, ale od zawsze jeździłem benzyną i jakoś tak boję się kosztów serwisu diesli. Wiem też, żeby unikać skrzyni salespeed - problemy z serwisem (btw, to jest automat, czy półautomat?).

    Po kolei zatem:
    1. Na czym polega ich awaryjność? Czy to coś konkretnego, czy ogólnie silnik sypie się na potęgę? Jeżeli jest to coś konkretnego, to jaki jest orientacyjny koszt naprawy tego czegoś?
    2. Spalanie: gdzieś wyczytałem, że pali jak japoński v-tec kręcony pod czerwone pole.. dosłownie takie coś gdzieś wyczytałem
    Swoim poprzednim autem (2.0 w benzynie, automat, zbliżona waga) w mieście, zimą potrafiłem spalić 13-14 litrów przy spokojnej jeździe.. ale to był silnik projektowany w połowie lat 90, gdy nie trzeba było jeszcze być eko. Jak wygląda realne spalanie w Alfie? Przy jeździe raczej ekonomicznej, powiedzmy do 3000 rpm, ale w mieście, gdzie średnią prędkość wg kompa miałem w okolicach 30 kmh.
    3. Serwis: koniecznie zakład wyspecjalizowany we włoszczyźnie, czy na spokojnie, można to naprawiać u ogarniętego mechanika (do tej pory serwisowałem u niego Koreańczyka, Japońca i samochody z grupy VW - ogarnięty człowiek - czy w AR jest coś, co może go zdziwić?)
    4. Osobna kwestia to branie oleju. Wiem, że 7-8 letnie auto benzynowe będzie brało olej. Pytanie, jaką ilość uznać na normę.
    5. Czy nie jest przypadkiem tak, że jak się dba, to wszystko śmiga aż miło?

  2. #2
    alfagt19jtd
    Gość

    Domyślnie

    1. miałem, sprzedałem przy przebiegu 70kkm - brak jakichkolwiek awarii, u kolejnego właściciela (jest na forum) lista problemów jest zdaje się pokaźna (tyle że przebieg też dużo większy)
    2. 10-11 litrów w mocno zatłoczonym mieście, dużo korków i świateł ale i dużo kręcenia wysokich obrotów
    3. radzę kogoś kto robi AR...
    4. przy dedykowanym oleju Selenia Racing 10W60 paliła 0,1-0,15 litra na tysiąc km i był to wynik znakomity dla tego silnika, przy Mobil 1 10W60 - pół litra na tysiąc
    5. coś w tym jest - na pewno dbane auto robi mniej niemiłych niespodzianek

    kolega który sprowadza angliki i sprzedaje na części bardzo lubi kupować 2.0JTS - jak mówi silniki sprzedają się w moment, 1.9JTD nie lubi bo leżą i leżą - nikt nie chce kupić

    selespeed - z daleka od tego szajsu, tylko manual

    wszystko co wyżej dotyczy 2.0JTS, nie sugeruj się nickiem - to po prostu kolejne GT w moim garażu

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    ar 155
    Postów
    50

    Domyślnie

    w odpowiedzi na pytanie 1 - czy slyszałeś kiedyś o silniku który sie nie eksploatuje i co w zwiazku z tym idzie w parze wychodzą na jaw jakieś awarie...
    2. ja przy jezdzie miejskiej mam według kompa 12,6
    4 ja swojej leje liqu moly 10w60 i opierdziela jakies 0,5 - 0,7 na litr zalezy jaka jazda
    5 - DOKLADNIE

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Brak
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi.
    Spalanie tej benzyny jak na osiągi ("na papierze" - nie jeździłem, więc nie wiem..) jest faktycznie wysokie! Skupiam więc poszukiwania na dieslach.
    @skitFb Oczywiście, że o czymś takim słyszałem.
    Jednak sam przyznasz, że niektóre silniki zużywają się szybciej, niż przeciętna?

    O silniku 2.0 JTS słyszałem wiele złego - chciałem zapytać u źródła.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Bierz 1.8TS
    Jak kupisz zadbany egzemplarz to nic nie powinno się dziać. Przy wymianie rozrządu trzeba tylko doliczyć wariator.
    Występuje tam problem panewkowy, ale jeżeli silnik był dbany jak należy, to nie ma się tez odrazu czego obawiać.
    Wtedy odkładasz jakieś 400zł i wymieniasz panewki i masz spokój na ponad 100tys km.
    Z TS to psuje się tylko wariator, ale jeżeli go wymienisz na nowy wraz z rozrządem to spokój na ok 60tys km, oraz te panewki ale to nie duży koszt a robisz raz na długi czas.
    Wiadome że tam kiedyś padnie jakiś czujnik czy coś, ale nie oszukujmy się, we wszystkich się psują. Wymieniasz i masz spokój.
    JTS to ma głównie problem z wtryskami oraz z nagarem na zaworach z tego co wiem.
    Jeżeli ci tak bardzo właśnie zależy na benzynie to chyba tylko i wyłącznie 1.8TS albo 3.2 V6 ale to już grubsza liga
    Diesla jak kupisz zadbanego to też będzie śmigał aż miło, kupisz parcha to dołożysz z 6tys zanim będzie w dobrym stanie.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawlo12
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Kmiecin
    Auto
    Była Alfa Romeo 155,j Alfa Romeo GT,obecnie jest giulietta 1.4 t-jet
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfagt19jtd Zobacz post
    3. radzę kogoś kto robi AR...
    ze spalaniem to nie tak lekko...mi moja 2.0 JTS spala w mieście około 13l...to nei jest jazda spokojna ale też nie cisnę jej do odciecia...(szkoda silnika)....
    moja ma na kompie 170 tys. przebiegu i mam problem z falującymi lekko obrotami niekiedy i minimalnie nie równa pracą silnika...komp nie pokazuje błędów ale myślę że to przepływomierz....jazda jest świetna w porównaniu do TS ale TS miał dużo lepszy dźwięk silnika....w JTS też masz wariat i dodatkowo pasek balansowy więc rozrząd dużo droższy niż w TS 1.8...ale jak na te 165km to radzi sobie rewelacyjnie...wiadomo przy wyższych prędkościach rzędu 200km/h czuć braku troszkę tych Nm ale nie oszukujmy się rzadko się jeździ tyle a tym bardziej w Polsce...ja jechałem tylko raz a mam alfę prawie pół roku....
    co do połykania oleju to ostatnio mierzyłem i bierze mi litr na 2-3 tys. kilometrów zależy jak jadę....tragedii jeszcze nie ma...i u mnei przy takim przebiegu zaczyna słychać po woli popychacze chydrauliczne...problem w tym że odezwały się po wymianie rozrządu...ale coż to jest alfa i można jej wybaczyć.....
    Alfa Romeo 155 2.0 16v 150 km...

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Karmelitos
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeOne Zobacz post
    Witam,

    Od jakiegoś czasu rozglądam się za nowym autem - jednym z typów jest właśnie Alfa Romeo GT.
    Co tu dużo mówić.. to auto urzekło mnie swoim wyglądem.

    Zrobiłem już lekkie rozpoznanie, ale chciałbym potwierdzić swoje obawy przed zakupem wersji z silnikiem 2.0 w benzynie.
    Czy faktycznie są takie problematyczne? Wiem, że 1.9 JTD to bardzo udana konstrukcja, ale od zawsze jeździłem benzyną i jakoś tak boję się kosztów serwisu diesli. Wiem też, żeby unikać skrzyni salespeed - problemy z serwisem (btw, to jest automat, czy półautomat?).

    Po kolei zatem:
    1. Na czym polega ich awaryjność? Czy to coś konkretnego, czy ogólnie silnik sypie się na potęgę? Jeżeli jest to coś konkretnego, to jaki jest orientacyjny koszt naprawy tego czegoś?
    2. Spalanie: gdzieś wyczytałem, że pali jak japoński v-tec kręcony pod czerwone pole.. dosłownie takie coś gdzieś wyczytałem
    Swoim poprzednim autem (2.0 w benzynie, automat, zbliżona waga) w mieście, zimą potrafiłem spalić 13-14 litrów przy spokojnej jeździe.. ale to był silnik projektowany w połowie lat 90, gdy nie trzeba było jeszcze być eko. Jak wygląda realne spalanie w Alfie? Przy jeździe raczej ekonomicznej, powiedzmy do 3000 rpm, ale w mieście, gdzie średnią prędkość wg kompa miałem w okolicach 30 kmh.
    3. Serwis: koniecznie zakład wyspecjalizowany we włoszczyźnie, czy na spokojnie, można to naprawiać u ogarniętego mechanika (do tej pory serwisowałem u niego Koreańczyka, Japońca i samochody z grupy VW - ogarnięty człowiek - czy w AR jest coś, co może go zdziwić?)
    4. Osobna kwestia to branie oleju. Wiem, że 7-8 letnie auto benzynowe będzie brało olej. Pytanie, jaką ilość uznać na normę.
    5. Czy nie jest przypadkiem tak, że jak się dba, to wszystko śmiga aż miło?

    1. Problem silnika to elektornika, sondy lambda, wtryskiwacze, cewki itd. Ja wiele już w mojej przeszedłem nawet wymieniałem silnik ale wszystko ma swoje powody. Ogólnie to silnik super jak na 2.0 choć czasami brakuje mocy w porównaniu do 3.2 (bierz 3.2 potem będziesz żałował bo ani jts ani jtd takiej frajdy jak v6 nie da) Co do pracy silknika to jeżeli tankujesz dobre paliwo nie od spółki ORLEN czyli Shell czy BP, wymieniasz płyny na czas i sprawdzasz stan oleju raz na tydzień to wszsytko będzie cacy. Trzeba dbać i kupić dobry egzemplarz. Jeżeli jestes z WWA to mogę pomóc. Dla mnie jtd w coupe to troche pomyłka choc na 100 % jest mniej awaryjne.
    2. Pali dużo bo po prostu chce się szybko nim jeździć. W mieście 12.5 przy dynamicznej jeździe ale potrafi i dużo dużo więcej zjeść.
    3. Tak tylko i wyłącznie ktoś kto się zna i nie chodzi tu o silnik a o samochód bo mechanicy nie grzeszą geniuszem i potrafią wiele rzeczy spieprzyć, ponieważ uczyli się na golfie.
    4. Jeżeli kręcisz ją powyżej 4000 to trochę będzie brała ale to normalne. Ja raz na dwa tyg doleje ze 100 ml, ale raz na tyg sprawdzam czy jest ok.
    5. Tak właśnie jest.

    Bierz v6!

  8. #8
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    4. Pojecie raz na dwa tygodnie dla jednego znaczyc moze raz na 300km dla drugiego raz na 3000km








  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawlo12
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Kmiecin
    Auto
    Była Alfa Romeo 155,j Alfa Romeo GT,obecnie jest giulietta 1.4 t-jet
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    4. Pojecie raz na dwa tygodnie dla jednego znaczyc moze raz na 300km dla drugiego raz na 3000km
    bocian ma racje...
    ale jak dla mnie to jest to 300km...moja bella na szczeście nie robi takich przebiegów....
    Alfa Romeo 155 2.0 16v 150 km...

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar Karmelitos
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    164

    Domyślnie

    Wiem wiem. Myślę że nikt częściej niż raz na tyg nie sprawdza stanu oleju, no chyba że robisz aż takie trasy ;] Ja nie zwracam uwagi na to ile km przejadę w tydzień. Myślę że około 250-300 km.

Podobne wątki

  1. [159] Zakup 159 z silnikiem 1.8 MPI
    Utworzone przez TommyMiszcz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 19:31
  2. 156 FL z silnikiem TI
    Utworzone przez KeReK w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 08:13
  3. AR z silnikiem v6
    Utworzone przez Magic w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 19:05
  4. [164] Problem z silnikiem
    Utworzone przez szakal91 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-10-2008, 00:03
  5. [166] silnikiem 3.7 ????
    Utworzone przez Dj_Direct w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-01-2008, 00:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory