Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 96

Temat: Przygoda Super Alfa

  1. #71
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    To źle pamiętasz, nie zabierałem głosu w żadnej dyskusji na temat samochódw z Superalfy.
    Musiała Ci się pomylić wypowiedź kogoś innego.
    Pewnie tak, Nie upieram się, być może to jakiś inny kumaty user z miasta swietej wieży pisal a ja skojarzyłem to z tobą. Oficjalne dementi zatem miało miejsce

  2. #72
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Nie atakuję Cię - napisałeś, że były nieścisłości w tym, jakie informacje otrzymałeś przez telefon, a tym, co zastałeś na miejscu. Więc to takie sprosowanie gwoli wyjaśnienia tych nieścisłości. Co do tego, co było robione w samochodzie - każde auto ma dokładną dokumentację przeprowadzonych napraw (zwłaszcza, jeśli były robione u nas) i są do wglądu przy samochodzie. Jeśli dostałeś informację, że nic z głowicą nie było robione - to widocznie sprzedawca nie zapoznał się dokładnie z dokumentami i wprowadzono Cię w błąd, ale zostałoby to szybko zweryfikowane przy analizie dokumentacji serwisowej. Zapocony układ przeniesienia napędu nie świadczy o żadnych istotnych problemach, zwłaszcza, że jest to zapocenie, a nie wyciek. Auto ma prawidłową geometrię, co jest przy 4x4 najważniejsze, nie zostały też naruszone żadne istotne elementy konstrukcyjne pojazdu. Dla mnie wymiana przedniego pasa + prostowanie maski i błotników nie oznacza poważnej kolizji - wystarczy 30 km/h i uderzenie w poprzedzający samochód. 159-ka 2.4 ma tak ciasno umieszczone elementy pod maską, że trudno, aby nic się tam w takiej sytuacji nie zniszczyło. Nikt natomiast nie ukrywał wypadkowej historii auta. Przebieg w tym aucie można łatwo zweryfikować (dokumenty) - więc nie za bardzo wiem, do czego pijesz twierdząc, że napęd nie ma prawa być zapocony po 7 latach eksploatacji i 87 tysiącach km. I też nie bardzo rozumiem porównanie do auta, które było droższe i miało "zonk z silnikiem", jakoby było w lepszym stanie technicznym. Problemy z silnikiem oznaczają lepszy stan techniczny??? Masz auto z gwarancją na wykonane naprawy (wszystkie istotne w 2.4 JTDm) i to jest gorszy stan?
    A co z klejoną obudową skrzyni biegów ?, chodzi mi o całokształt, gdzie uważam że mój egzemplarz jest w dużo lepszej kondycji, pomimo przebiegu wyższego o ponad 100k.

    Jeżeli stan tego auta, był by naprawdę super, to szybko by się sprzedało. Wiem że dużo ludzi oglądało to auto.
    Ostatnio edytowane przez mlody2788 ; 11-06-2014 o 11:50
    SCYZ-GUM , Myślenice , 3-go Maja 22
    Modyfikacje Mechaniczne, Serwis, Sprzedaż AR

  3. #73
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Mialem przez 50tyś km AR156 kupioną od SuperAlfa i nie było z nią jakiś wielkich problemów, poza esploatacją siadały jakieś drobnostki... Auto było bezwypadkowe itd, ale tanie nie było, więc nie piszcie że jesli ktoś wystawia drogo to na pewno ukrywa w ten sposób szrota

    Lepiej kupić auto w którym wiadomo co i jak nawet jeśli był wypadek, niż odpicowaną perełkę ...

  4. #74
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody2788 Zobacz post
    A co z klejoną obudową skrzyni biegów ?, chodzi mi o całokształt, gdzie uważam że mój egzemplarz jest w dużo lepszej kondycji, pomimo przebiegu wyższego o ponad 100k.
    Nie pamiętam teraz, o co chodzi z tym klejeniem - musiałbym zerknąć pod auto, czy tam przypadkiem nie była spawana łapa skrzyni biegów, albo był na nowo zakładany dekiel skrzyni (wtedy jest faktycznie widoczny klej montażowy). A czemu się jeszcze nie sprzedała - sam nie wiem. Widocznie wypadkowa historia odstrasza potencjalnych nabywców bo każdy od razu wyobraża sobie Alfę owiniętą wokół drzewa - niezależnie od realnego zakresu naprawy i przestają mieć znaczenie inne istotne rzeczy typu zakres przeprowadzonych w aucie czynności obsługowych. Gdybym miał wybrać sobie auto dla siebie to ten egzemplarz wziąłbym bardzo poważnie pod uwagę właśnie ze względu na w/w naprawy - które w 2.4 są niejako standardem i potrafią z portfela wyciągnąć sporo pieniędzy.
    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 12-06-2014 o 14:05
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Hecioł
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była: 156 SW 2.4 JTDm 2004r., JEST: 159 2.4 JTDm SW Ti 2008r. :]
    Postów
    29

    Domyślnie

    Dorzucę swoje 3 grosze.. ponieważ ponownie jestem zaintersowany kupnem autka...


    3 lata temu kupowałem swoją Alfę.. była taka jedna we Wroc za jakieś 21k (2.4 sw po fl, to była całkiem dobra allegrowa cena) pojechałem zobaczyć, pojechałem na warsztat... kumpel się krzywił, bo bita z każdej strony... mimio wszystko chciałem kupić i trochę naprawić. Utargowałem 2k zapłąciłem zaliczke i czekałem na dokumenty.. sprawa rozwiązała się sama, ponieważ był to ostatni raz kiedy kolesia widziałem. Po 3-4 miesiącach policja umożyła sprawę gdyż sprawdza 'jest nieuchwytny' (dostarczyłem podpisy (phi), umowę, i nawet zdjęcie


    ponieważ szwagier śmigał piękną 156 2.4 TI do SA, postanowiłem dołożyć parę $k i zadzwoniłem do Roberta (superalfa).Powiedziałem co chce i zamówiłem. Od tamtego czasu co kilka dni, miałem z nim kontat (tel. @, SMS/MMS). Dzwoni, że znalazł fajną (w niemczech) i jedzie zobaczyć. po 2 dniach pisze, że strucel i szuka dalej. W wolnym czasie podsyłał kwiatki... link do niemieckich aukcji + kom że oglądał i nie warto i po kilku dniach link po allegro z cud opisem i przebiegiem dostosowanym do zużycia autka :/ W końcu dzwoni, mówi, że znalazł autko i jedzie zobaczyć. Dzwoni i mówi że zabiste tylko bez skór a ja się uparłem.. ale że przebieg mały, zadbane.. i wszytko pico bella i że żal nie brać bo tylko tych skór do mojego idełu brakuje... Powiedział, że skóry można dokupić i wymienić. Zamówiłem. Czekałem < 2 tyg. do odbioru. Zdjęcia podsyłal już w nocy zaraz po sprowadzeniu. Wymieniał wahacze też podsyła MMSa. Pytam TRW,.. a Rober, że nie, on prezentów nie robi, i że trochę niższa półka. Znaleźliśmy skóry na allegro, pojechał 100 km w jedną stronę po nie. Jak był na miejscu podsyła zdjecia.. i dzwoni. Mówi, że nie sa tak super jak właściciel twierdził ale że będa ok jak je zrobi. No i sa ok powiem Wam mówił , ze opony z przodu są za bardzo wytarte i podsyła zdjęcia nowych, które kupił (allegro, takie same tylko całym bieżnikiem). Zdeżak oddał do pomalowania bo byl porysowany. 2 dni na polerowanie autka. Co chwię telefon, co chwilę zdjęcie. Dodam, że na początku umówiłem się na konkretną kasę. Więc te wszystkie malowania, polerka, wahacz, opony pomniajszały jego zarobek. Ale tak się umówiliśmy, że on wszystko robi, ja wsiadam i jadę. Dopłaciłem za skóry na które sie uparłem, ale za jego czas, drogę i wymianę nie płaciłem dodatkowo. Jak byłem na miejscu auto jeszcze sie ozonowało.


    A tu żeby nie być gołosłownym https://www.dropbox.com/sh/zmionscxb...LsGb8BhYdPXYKa


    Powiem tak, wsiadłem praktycznie do nowego auta i do dziś.. nic się z nią nie dzieje. i nic nie zapowiada. Obsługa ktyórej życzyłbym sobie przy każdym zakupie.
    No i właśnie dlatego jak tylko ktoś skusi się na moją, z tak niepewnego źródła, to kolejną też mam zamiar zamówić w źródle tym samym. W zasadzie to kandydatka już jest


    Jeżeli od >10 lat jest w stanie się utrzymać obracając praktycznie tylko Alfami to też o czymś to świadczy.
    Ode mnie złego słowa nie usłyszycie
    Trzeba tylko Pamiętać, że to handlarz a nie dobry wujek. I myślę, że można się dogadać.
    Mówił ostatnio, jak dzwoniłem w sprawie 'Nowej', że dzwonią do niego czasem ludzie którzy za 20-25k chcą zamówić jakąś ładną TI. Więc sami wiecie..

    Ale nie to, że kogoś bronię, może ja tak po prostu trafiłem.

  6. #76
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    fajnie, ze prowadzisz tak wyrafinowany marketing firmy złe wrażenie trzeba zatrzeć, a jak się to robi?
    Ano tak własnie, 25 postów przez 3 lata, zalogowany na forum Hecioł, pracownik superalfy, mający za zadanie to forum monitorować i, jesli trzeba, śpieszyć z promocyjną pomocą)

  7. #77
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    fajnie, ze prowadzisz tak wyrafinowany marketing firmy złe wrażenie trzeba zatrzeć, a jak się to robi?
    Ano tak własnie, 25 postów przez 3 lata, zalogowany na forum Hecioł, pracownik superalfy, mający za zadanie to forum monitorować i, jesli trzeba, śpieszyć z promocyjną pomocą)
    Nie mędrkuj To ze masz status rezydenta za granicą co prawda zmniejsza znacząco szanse za pozew sądowy z kancelarii PL, ale jak podpadniesz to i za granica będą Cię ścigać

  8. #78
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    facet ewidentnie nabija pozytywne posty, przez 3 lata napisał ich 24, a teraz nagle elaborat na pół strony, jak to fajnie z superalfą mu się ułożyło. żenada, a ścigać sobie mogą mnie akurat, niestety, nie mają na mój wpis żadnego paragrafu.

  9. #79
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Hecioł
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była: 156 SW 2.4 JTDm 2004r., JEST: 159 2.4 JTDm SW Ti 2008r. :]
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    fajnie, ze prowadzisz tak wyrafinowany marketing firmy złe wrażenie trzeba zatrzeć, a jak się to robi?
    Ano tak własnie, 25 postów przez 3 lata, zalogowany na forum Hecioł, pracownik superalfy, mający za zadanie to forum monitorować i, jesli trzeba, śpieszyć z promocyjną pomocą)
    Oj rodzynku - masz mnie !
    Przez trzy lata prowadziłem utajony marketing takie pitu-pitu i tu nagle - bum ! W końcu okazja


    Z SA wspólpracuję zdalnie bo jak Twój analityczno-sherolckowski umysł pewnie Ci podpowiada jestem z Wroc nie z Czestochowy.


    Jak pewnie sprawdziłeś, SA sprzedał (ponoć) niejedną alfę. Jeżeli część z nich nie została zrobiona w bambuko... muszą tu być. Pozostań czujny ! :]

  10. #80
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    ale co innego możesz napisać, Hecioł?
    No oczywiście, że nieprawda bezpiecznie wybrać wariant żartobliwy, też nie zaszkodzi firmie. Gorzej jakbyś się pieklił i obrażał.
    Kluczowe znaczenie ma jednak nie PR ale jakość usług.
    Jakość usług, podmiotowość klienta.
    Capisco?
    Ostatnio edytowane przez KRS ; 12-08-2014 o 14:23

Podobne wątki

  1. Bydgoski klub Alfa Romeo - kilka słów prawdy czyli moja nie miła przygoda
    Utworzone przez snake w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 11-10-2012, 09:37
  2. Alfa 164 3.0 V6 Super
    Utworzone przez Andy1970 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 22:22
  3. Nowe Super Oponki Nexen N3000 225/40/18 do 166 sprzedam w super cenie
    Utworzone przez kamko25 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 13:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory