Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: [Gtv] Na co zwrócić uwagę przed zakupem AR Gtv.

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    13

    Domyślnie [Gtv] Na co zwrócić uwagę przed zakupem AR Gtv.

    Niedawno okazało się, że potrzebujmy w rodzinie drugiego samochodu. W związku z tym, że to drugi to nie musi posiadać bagażnika lub komfortu w drugim rzędzie, dlatego mogę spełnić swoje młodzieńcze marzenie i kupić Alfę Romeo Gtv. Tylko lekko niepokoi mnie ogólna opinia o "legendarnej awaryjności" aut tej marki. Potwierdzeniem tego może być fakt, że na dość niedużą ilość ogłoszeń dotyczące tego modelu bo około 50 aż 4 dotyczyły aut z uszkodzonym silnikiem. Jak już doczytałem na forum i nie tylko dość częstą przypadłością w niedbale serwisowanych modelach jest uszkodzenie panewek. Poza tym dość kosztowne podobno są awarie w tylny zawieszeniu. To tyle z poczytania ogólnej prasy. Nie jest to mój pierwszy samochód i wiem, że jak każdy również Gtv ma pewne bolączki na które trzeba zwrócić uwagę zarówno przy zakupie jak i eksploatacji.I dlatego postanowiłem zasięgnąć opinii alfomaniaków i dowiedzieć się u źródła jak to jest naprawdę. Ale, żeby było to choć trochę usystematyzowane postanowiłem wypunktować "wątki" rzeczy wzbudzające moje wątpliwość, które mam nadzieje Szanowne Grono pomoże mi rozwiać lub potwierdzić.
    1. Czy gdzieś na forum znajdę adresy polecanych warsztatów, gdzie można sprawdzić stan przed zakupem? Wolał bym omijać ASO szerokim łukiem, bo niestety do tej pory miałem z takimi stacjami same złe doświadczenia, a nie sądzę, żeby te Alfy były pod tym względem jakieś wyjątkowe. Próbowałem znaleźć taki temat ale bez rezultatu. Znalazłem polecane warsztaty w mojej okolicy, ale ciekawa oferta może trafić się gdzieś dużo dalej a nie sądzę, żeby sprzedający zgodził się jechać 200km do takiego warsztatu.
    2. Cz są jakieś specyficzne symptomy świadczące o możliwości wystąpienia ww usterki (panewki)?
    3. Czy różnica w wytrzymałości/awaryjności pomiędzy 2.0 TS a V6 jest warta różnicy w cenie zakupu (pytanie może w stylu blondynka czy brunetka, ale chodzi mi o Waszą ogólną ocenę, czy lepiej kupić V6 i dłużej cieszyć się z bezawaryjnej jazdy, czy lepiej kupić 2.0TS a pieniądze zaoszczędzone na zakupie i paliwie przeznaczyć na częstsze naprawy ) PS. co do możliwości oby jednostek to lubię jeździć dynamicznie, ale nie lubię palić gum i na tor również się nie wybieram więc 2.0 powinno w zupełności wystarczyć dlatego większe znaczenie ma dla mnie wytrzymałość.
    4. Jakieś ogólne informację, porady oraz o miejsca/elementy/części na które wato zwrócić szczególną uwagę przy zakupie tego modelu.
    Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że nie przynudzam.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    2.0 TS 16V to największe ścierwo w historii nowożytnej motoryzacji...
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    2.0 TS 16V to największe ścierwo w historii nowożytnej motoryzacji...
    Powinieneś dopisać ze to twoja teoria, nie wiesz co jest gorsze od tego silnika bardziej awaryjne w Alfie Romeo TS 16V nie jest zły w porównaniu do JTS.

    Zdecydowanie polecam silnik V6 busso to są silniki godne polecenia choć nie sa pozbawione wad (spalanie) to cena za przyjemność
    Ostatnio edytowane przez 75andrew155 ; 02-11-2014 o 18:54

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    TS 16V nie jest zły w porównaniu do JTS
    Przepraszam, mój błąd!
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    725

    Domyślnie

    W bardzo dobrym stanie TS- a musisz dać powyżej 12 tysi, w tej samej cenie można czasem trafić przyzwoite V6 .Ja polecam wiadomo V6 ,niesamowity dźwięk silnika ,i wrażenia z zabawy jazdą takim bolidem niezapomniane.....Prawie swoja sprzedałem ,ale na szczęście się opamiętałem..... teraz już ma chyba u mnie dożywocie,,,,

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Morspl
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6, Infiniti QX50, Volvo xc60
    Postów
    242

    Domyślnie

    Miałem dwa lata TS 2.0 i nigdy mnie nie zawiódł. Zmieniłem na 3.0 bo była okazja. Jeśli znajdziesz w dobrym stanie 2.0 TS (najlepiej od kogoś kto uzytkował to auto i dbał o nie, a nie od handlarza który nie ma pojęcia co sprzedaje), to da sporo radości. Auto lżejsze od 3.0 i lepiej się prowadzi, jak się rozgrzeje to przyjemnie brzmi. Co do ceny 12 tyś za dobrego TS to się zgodzę. Ja za tyle sprzedałem mojego i za podobne pieniądze go kupiłem. Nie jest to może jedyne kryterium na jakie należy patrzeć przy kupnie, ale przy cenach 6-7 tyś należy być bardzo czujnym podczas oceny stanu GTV bo jest duża szansa, że to padaczka. O ile zawieszenie naprawisz i będzie jak nowe o tyle silnik TS rozgrzebany raczej nie będzie już trzymał parametrów. Z doświadczenia znajomych próbujących reanimować te motory wnioskuję, że wychodzi to słabo.
    Ostatnio edytowane przez Morspl ; 04-11-2014 o 06:54

  7. #7
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Czyli, że się tak z ciekawości wtrącę - kapitalka TSa nie ma większego sensu? Silnik po takiej robocie nie będzie trzymał parametrów? Czy chodziło Ci tylko o normalne naprawy i jakąś dłubaninę?

    Omron, wiem co sądzisz o kapitalnym remoncie Twin Sparka. Z ciekawości pytam

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    13

    Domyślnie

    Mnie też to zaciekawiło, gdyż rozpatrywałem mozliwość kupienia po taniości auta z padniętym silnikiem i zrobić samemu kapitalkę. W sumie takie rozwiązanie powinno zamknąć się w podobnej kwocie co te "igły" z ogłoszeń z tą różnicą, że będę miał pewność co i jak zostało zrobione. Alfa miałaby "nowe" serducho, a ja miałbym pewność, że jak będę dbał to trochę pochodzi . A tak kupię taka "igłę" i może sie okazać, że i tak trzeba będzie generalkę robić. Tak ogólnie to nie bardzo wiem co mam o tym myśleć, nigdy wcześniej nie widziałem tylu samochodów jednej marki z uszkodzonymi silnikami, zwłaszcza 2.0 TS. Zajrzałem nawet na zachodnie giełdy, ale tam jest podobnie. I tak teraz to chyba jednak pozostaje tylko szukać ciekwej oferty z 3.0. Już nawet zacząłem zastanawiać się nad 156 V6, bo wychodzi na to, że te 2.0 to totalna loteria i trafienie czegoś godnego zainteresowania jest mało prawdpodobne.
    Edit: miałbym jeszcze prośbę odnośnie pkt.1 (bo rozumiem, że jakiejś listy warsztatów nie ma) jak rozwiązywaliście sprawę sprawdzenia auta przed zakupem w jakimś wiarygodnym warsztacie, bo ogłoszenia z cłej Polski są a w ciemno to trochę strach brać. Jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez Ice ; 04-11-2014 o 13:03

  9. #9
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz, tak jak widziałem i słuchałem i jeździłem to TS 2.0 generalnie fajnym silniczkiem, chociaż na ciężkie Gtv chyba trochę za słabym. Żeby dało się tak z 200 kg z Gtv zdjąć.. Generalnie mam lekką zajawkę na TSa, ale to chyba bardziej z przekory
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 04-11-2014 o 13:20

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    13

    Domyślnie

    Ja nie napisałem, że jest "nie fajny" tylko, że jest trochę "przerażający" w zakupie. W większości silników z którymi miałem dotychczas doczynienia w dość prosty i w miarę dokładny sposób można było ustalić zużycie silnika, a co za tym idzie przewidzieć ile jeszcze moze podziałać, gdyż w większość dół wytrzymuje zdecydowanie dłużej niż cylindry, tłoki i pierścinie. A z tego co czytam w 2.0 TS, padają panewki i może ekspertem nie jestem, ale chyba bez poważnej ingerencji nie za bardzo da się to ustalić z większym wyprzedzeniem tak, żeby szrota nie kupić.

Podobne wątki

  1. Na co zwrócić uwagę prze zakupem 147 1.6 T.s 01r. 120 KM
    Utworzone przez Gregu155 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2014, 09:50
  2. Zakup 147- na co zwrócić uwagę ?
    Utworzone przez gumatrabi w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 14:58
  3. Na co należy zwrócić uwagę ???
    Utworzone przez Revol84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 11:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory