Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: 1.9 JTD 16v adaptacja wysprzęglika od Insigni 2.0CDTI, koszty sprzęgła

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie 1.9 JTD 16v adaptacja wysprzęglika od Insigni 2.0CDTI, koszty sprzęgła

    Witam!
    Wiem że temat sprzęgła był wałkowany, ale wyczytałem gdzieś tu na forum wspominkę, że wysprzęglik 1.9 16v JTD można zastąpić takim od Insigni 2.0 CDTI 131
    i jest on podobno znacznie droższy, bo ten alfoski to koszmar, sprzegło 600-700 i wysprzęglik 600-700 czysta masakra, może ktoś stosował ten od Opla na zdjęciach wyglądają identycznie.

    http://www.iparts.pl/czesc/wysprzegl...182600145.html
    nasz Alfowski

    http://www.iparts.pl/czesc/wysprzegl...182600187.html
    A tu z Opla duuużo tańszy

    http://e-katalog.intercars.com.pl/#/...astawnego.html
    a tu sprzęgło które niby jest identyczne, skrzynia ta sama więc wydaje się to realne ktoś testował?
    [

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    AR 159 1.9 16v 150km
    Postów
    80

    Domyślnie

    Sam testowałem i wszystko pasuje jedynie dwumas jest ciut inny ale jeździłem na takim ze dwa miesiące


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    ale to trzeba kupować cały komplet do insigni czy podejdzie tylko wysprzęglik od niej?
    [

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    AR 159 1.9 16v 150km
    Postów
    80

    Domyślnie

    Sam wysprzeglik


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    a czemu tylko 2 miesiące tak jeździłeś?
    [

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    AR 159 1.9 16v 150km
    Postów
    80

    Domyślnie

    Bo kupiłem orginalny dwumas bo z insigni ma chyba szersze zeby i po odpaleniu zeby harataly o rozrusznik , zeby juz skrzyni nie ściągać to pod śruby rozrusznika dałem po 2 podkładki zeby go oddalić od skrzyni i było juz w miarę ok tylko dźwięk rozrusznika niedawał mi spokoju był taki dziwny ...... Po zębach .Mało tego na dwumasie z insigni nie czułem szarpnięć określanego przez alfabolikow jako luzu dyferencjału . Do naszych alf sa dwa rodzaje sprzęgieł tylko jedne znich dzieli z insignią różnica widoczna jest gołym okiem w tarczy z insigni sa tylko 3 małe sprężynki i dwumas ma rant . Niestety juz raczej nie sprawdzę czy luzy dyfra to luzy pochodzące ze sprzęgła ponieważ założyłem takie jak miałem czyli wizualnie patrząc na tarcze która ma 8 sprężyn w sobie ! Ciekaw jestem czy jest ktos kto ma podobne spostrzeżenia co ja bo na chłopski rozum dwumas sam w sobie tłumi drgania luz na nim to około 2 cm dotego tarcza która wyglada jak z auta który nie ma dwumasu i dodatkowo tłumi pózniej to wszystko wychodzi

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    czyli masz teraz sprzęgło alfy i 2 mas alfy a tylko wysprzęglik z opla? ja myślałem nad wsadzeniem samego wysprzęglika bo wygląda identycznie a jest ponad połowę tańszy
    [

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    AR 159 1.9 16v 150km
    Postów
    80

    Domyślnie

    No to wsadź i bedzie ok ja tez mam oryginał GM , moja historia zaczęła sie od wycia 5/6 biegu szukałem skrzyni kombinowałem i wykombinowałem skrzynie m32 z insigni 20 tys przebiegu w raz z dwumasem i kpl sprzęgła i łożyskiem zaleciłem 900 zł i dałem sie za wymianę zamontowałem dwumas sprzęgło łożysko wszystko ok montuje skrzynie przykręcał śruby mozna powiedzieć kończę ...... A tu dupa podpora prawej półosi nie pasuje była chyba cm za nisko po za tym tylnej poduszki skrzyni nie szło przykręcić załamany demontuje skrzynie montuje swoją stara odpalam aty dziwne dźwięki resztę juz opisałem wyżej tyle razy ile ja demontowalem skrzynie to chyba żaden , aha wsumie mój stary dwumas i sprzęgło moglem zostawić bo były ok ale pracuje w sklepie moto to zniżki mam i co nowe to nowe zostawiłem tylko łożysko z insigni resztę sprzedałem dwumas chyba za 800 sprzęgło 500 stare sprzęgło z alfy za 600 i skrzynie za 1200 tak ze wyszlem na tym dobrze wiadomo troche to twało ale jestem zadowolony za ta kasę zregenerowałeś skrzynie w bcs w Sosnowcu zapłaciłem nowy komplet sprzęgła i jeżdzę do dziś , ciekawi mnie tylko jak by sprawowało sie te drugie sprzęgło z dedykowanym dwumasem do alfy wkoncu jeżeli producent prowadzą zmianę do z jakiegoś powodu i to moze byc ten luz


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał buli668 Zobacz post
    No to wsadź i bedzie ok ja tez mam oryginał GM , moja historia zaczęła sie od wycia 5/6 biegu szukałem skrzyni kombinowałem i wykombinowałem skrzynie m32 z insigni 20 tys przebiegu w raz z dwumasem i kpl sprzęgła i łożyskiem zaleciłem 900 zł i dałem sie za wymianę zamontowałem dwumas sprzęgło łożysko wszystko ok montuje skrzynie przykręcał śruby mozna powiedzieć kończę ...... A tu dupa podpora prawej półosi nie pasuje była chyba cm za nisko po za tym tylnej poduszki skrzyni nie szło przykręcić załamany demontuje skrzynie montuje swoją stara odpalam aty dziwne dźwięki resztę juz opisałem wyżej tyle razy ile ja demontowalem skrzynie to chyba żaden , aha wsumie mój stary dwumas i sprzęgło moglem zostawić bo były ok ale pracuje w sklepie moto to zniżki mam i co nowe to nowe zostawiłem tylko łożysko z insigni resztę sprzedałem dwumas chyba za 800 sprzęgło 500 stare sprzęgło z alfy za 600 i skrzynie za 1200 tak ze wyszlem na tym dobrze wiadomo troche to twało ale jestem zadowolony za ta kasę zregenerowałeś skrzynie w bcs w Sosnowcu zapłaciłem nowy komplet sprzęgła i jeżdzę do dziś , ciekawi mnie tylko jak by sprawowało sie te drugie sprzęgło z dedykowanym dwumasem do alfy wkoncu jeżeli producent prowadzą zmianę do z jakiegoś powodu i to moze byc ten luz


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    BTW to chyba najdłuższe zdanie jakie czytałem na tym forum.... a na pewno jedno z najdłuższych
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Barth
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Praszka
    Auto
    Alfa 159 TI
    Postów
    251

    Domyślnie

    Czytam drugi raz, żeby zrozumieć ten wywód... trzeci nie mam zamiaru, za to błędy ortograficzne i nie tylko kłują w oczy masakrycznie.
    Natomiast jak to ująłeś "wyszłeś" na tej sprzedaży dobrze to tylko się cieszyć

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 13:12
  2. Wymiana sprzęgła, wysprzęglika - co i za ile?
    Utworzone przez drift-r w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 20:45
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 08:12
  4. Wymiana sprzęgła, części, koszty. JTD
    Utworzone przez Niziu23 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 23:51
  5. Wymiana pompy sprzęgła i wysprzęglika - 2.4 JTD 10v 150 KM
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 13:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory