Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: alfa romeo 156 (diesel) co wybrać ?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Stalowa Wola/ Rzeszow
    Auto
    156 Berlina 2.4 Jtd 99.r
    Postów
    12

    Domyślnie alfa romeo 156 (diesel) co wybrać ?

    Witam, podejrzewam ze temat się powtarzał już kiedyś, ale jestem nowy na forum. Przepraszam tez jeżeli go źle zamieściłem. Jak w temacie chce kupić 156 z silnikiem wysokoprężnym i dylemat brzmi który silnik będzie solidniejszy/tańszy w eksploatacji (nie mowie o spalaniu) 2.4 czy 1.9? z tego co się dowiedziałem dwumas w 2.4 nie występuje nie wiem jak jest z 1.9 proszę o jakieś pomocne wskazówki nie jestem zbyt biegly w temacie mechanicznym i do każdej waszej podpowiedzi będę się stosował )aktualnie na Podkarpaciu znalazłem dwie srebrne do oglądnięcia.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Vivaldi
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 147 1.9JTD 16V
    Postów
    62

    Domyślnie

    Najpierw musisz uszczegółowić czy chcesz wersje z dwoma czy czterema zaworami na cylinder. To podobne technicznie silniki, oba są solidne. 2.4 będzie fajniej jeździł, szczególnie na wprost, a 1.9 będzie tańszy w zakupie i eksploatacji. Choćby przez mniejsze obciążenie przedniego zawieszenia, które pancerne nie jest.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Stalowa Wola/ Rzeszow
    Auto
    156 Berlina 2.4 Jtd 99.r
    Postów
    12

    Domyślnie

    na temat samochodow wiem tylko tyle:
    1)1.9jtd 115km z roku 2001 z przebiegiem na ktory raczej nie patrze 220k nie wiem czy te informacje pomoga w ocenie, ale skora drewrniana kierownica 4xairback- jeszcze jej nie wiedzialem i wiecej nie wiem.
    2)2.4 jtd 150km nie wime czo to prawda z roku 97. przebieg 270k, ta nie ma zadnych istotnych na wyposarzeniu kuszacych dodatkow, kiedys byla klubowa ma z tylu ramke i wlasciciel mowil ze ma ja od kolegi i faktycznie dobrze zauwazylem ale obecny wlasciciel nie jest takim "maniakeim".
    Tu sie moja wiedza konczy, wiem ze podstawe to blache i podloge przegladnac, ale nie oszukujmy sie w 15letniej alfie jakies pęcherze moge znalezc, czy na cos mam jeszcze mam mocniej zwrocic uwage?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Vivaldi
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 147 1.9JTD 16V
    Postów
    62

    Domyślnie

    Sam mam 200k na na budziku i o silnik to akurat jestem spokojny. Sprawdź koniecznie podłogę, bo to ciężko jest naprawić i właściwie się nie opłaca. Przednie zawieszenie dobrze można przetestować na progach zwalniających (przejeżdżając je normalnie powinno być cicho). Silnik po obiążeniem nie powinien kopcić. Mojej przy bucie w podłodze się to zdarza, ale jej to wybaczam No a reszta standardowo.
    Te siniki o których piszesz to 8V, czyli prostsze i teoretycznie bardziej trwałe choć mają mniej mocy.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Stalowa Wola/ Rzeszow
    Auto
    156 Berlina 2.4 Jtd 99.r
    Postów
    12

    Domyślnie

    milo slyszec ze o motor mozna byc spokojnijeszy czy w tym 1.9 jest kolo dwumasowe? po moimch ogledzinach ta lepsza belle wezme do daignosty dla swietego spokoju, moze jakis powod do targowania znajde dziekuje za informacje jak ktos jeszcze mi cos pomocnego napisze to chetnei sie wyedukuje dziekuje

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Dwumasa jest i w 1.9 i w 2.4.

    2.4 jest droższy w eksploatacji (chociażby dwumase ma dwa razy droższą), więcej spala na pewno, ale odwdzięcza się niesamowitą elastycznością, niezłą mocą przy tej masie oraz rewelacyjną kulturą pracy.

    Jeśli jesteś świadomy kosztów i ryzyka aut używanych, z perspektywy czasu wziąłbym 2.4 zdecydowanie.

    Jednakże 1997 a 2001 to jednak spora różnica. Tutaj idąc za głosem rozsądku wybrałbym 1.9. Jeśli udało by Ci się znaleźć dwa auta bardzo podobne, z podobnym wiekiem, a różnymi silnikami, wtedy fajniejszy jest 2.4.

    Wszystko ww to subiektywna opinia.

    Druga sprawa, sam szukałem alfy, znalazłem jedną "piękną, bez zarysowań", młoda, 220k przebiegu. Pojechałem, a jak się przejechałem to przeżyłem szok. To auto to był wrak, a facet chciał 8 tys. Szukałem dalej, była, "zwykła", lekko poobcierana. 5500, a bonusem oryginalny przebieg jak się okazało przy wymianie koła dwumasowego.

    Z alfą w dobrym stanie będzie tak, że wsiądziesz, przejedziesz się, i sie zakochasz. Jeśli po przejażdżce będziesz miał zastrzeżenia "coś nie tak, coś stuka, dziwnie chodzi, dziwnie jedzie" - wystrzegaj się.
    Ostatnio edytowane przez maciaba ; 07-04-2015 o 13:00

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Stalowa Wola/ Rzeszow
    Auto
    156 Berlina 2.4 Jtd 99.r
    Postów
    12

    Domyślnie

    dzieki za pomoc, jak kupie to sie pochwale

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dawid-katana
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm
    Postów
    60

    Domyślnie

    Mała poprawka 1.9 8v 115km były wersje z dwumasem i bez. Osobiście mam bez[emoji6]

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid-katana Zobacz post
    Mała poprawka 1.9 8v 115km były wersje z dwumasem i bez. Osobiście mam bez[emoji6]
    na pewno nie fabrycznie ,ktoś wstawił Ci koło zamachowe zwykłe ale na pewno nie fabryka
    każda 156-tka z dieslem zawsze miała koło dwumasowe

    dwumasa w silnikach 2.4 10v nie jest droższa od silników 1.9 8v ,jest tak tylko w przypadku 20v
    w alfie z 97 roku z silnikiem 2.4 na pewno nie ma 150 koni kolego sporzny

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Świebodzin
    Auto
    Alfa 156 2.4 przed FL
    Postów
    140

    Domyślnie

    Jako że ja miałem 1.9 a teraz mam 2,4 obie niunie roczniki 2000.Powiem tylko kup 2.4.Frajda z jazdy niesamowita ^^w mieście pali mi 8-9 w trasie 6-7 jeżeli chodzi o silnik 2,4. A jeżeli chodzi o 1.9 to palił mi z litr półtora mniej.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 159 1.9 Diesel VS GT 1.9 Diesel
    Utworzone przez damiansmoke w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:23
  2. Alfa Romeo 156 1.8 vs. 2.0 - co wybrać?
    Utworzone przez geckon w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 09:10
  3. Alfa Romeo 156 / diesel vs benzyna
    Utworzone przez Ether w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 19:01
  4. Alfa Romeo GT diesel
    Utworzone przez grzybii w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 09:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory