Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  1. #11
    adam156
    Gość

    Domyślnie

    Proszę innych użytkowników o opinię. Szczególnie interesuje mnie czy te objawy pokazują że silnik jest dobry czy nie?

  2. #12
    Tako85
    Gość

    Domyślnie

    Czy to dymienie ustało, po przejechaniu kilku km?

    Generalnie w pełni sprawny JTD, nie powinien wcale dymić, ewentualnie krótko po odpaleniu, ale tylko białawym dymkiem. Jeżeli dymi na czarno przy przyśpieszaniu to: albo wtryski leją, nieszczelny dolot, kłopoty z turbiną. Dodatkowo piszesz że IC cały w oleju, turbina może puszczać trochę oleju, ale tylko trochę. Mój IC jest czyściutki. Proponuje przy następnej wizycie zdjąć rurę idącą od turbiny do IC i sprawdzić luz na wałku turbiny, powinien być minimalny. Turbina w pełni sprawna nie powinna świszczeć, huczeć, buczeć i wyć.

    Drżenie autka przy odpalaniu i gaszeniu to często przyczyna uszkodzonej dwumasy, równie dobrze mogą być to tylko poduszki pod silnikiem bądź skrzynią.

    Generalnie ja bym dobie odpuścił autko z takimi objawami za te pieniądze, z pewnością znajdziesz coś lepszego, pesymistyczny kosztorys to regeneracja turbo 1500+dwumasa ze sprzegłem ok 2000zł, do tego rozrzad, płyny itp. Napewno coś jeszcze po zakupie wykoczy, jak wygląda sprawa zawiechy? Za 20.000 można naprawdę trafić coś idealnego tylko ze z 2000roku, ale chyba lepsze starsze idealne, niż młode i do roboty?

    A jeśli naprawdę chcesz ją kupić to posłuchaj dobrej rady Patryka i jedź do ASO

  3. #13
    Reason
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 2,4 JTD

    Witam jestem zainteresowany zakupem AR 156 2,4. Podobno bardzo ważnym czynnikiem przed zakupem jest sprawdzenie ciśnienia sprężania. I tu moje pytanie jaka powinna być jego wartość. Auto to AR 156 2,4JTD 136KM 1999r produkcji. Z góry dziękuje za odp.
    Ostatnio edytowane przez Reason ; 28-04-2009 o 13:23 Powód: brak w temacie

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    sprezania czego ?
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  5. #15
    Reason
    Gość

    Domyślnie

    ciśnienie sprężania na tłokach

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory