Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: Alfa Romeo - gdzie kupić?

  1. #21
    adam156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Jak chcesz to mogę Ci dać namiar na kolesia we Włoszech, podasz mu parametry i znajdzie Ci dokładnie taką Alfę jak chcesz. Ma komis w Campobasso i handluje głównie AR. Rodowity Italianiec. Do tego załatwi Ci wszystkie papiery i sprawy urzędowe. Oczywiście nie za friko :-) Lecisz wizirem do Romy (ze 2 stówki), jedziesz pociągiem do Campo (2h, 30E), odbiera Cię z dworca, załatwia papiery... full wypas. A jak masz zacięcie to podróż powrotna może być ciekawym doznaniem turystycznym (Rimini, Wenecja). Alfy w Italii są różne, chociaż rzeczywiście 70% z nich pod względem estetyki odbiega od tych z Reichu. Raczej nie będzie i tanio i dobrze. Ale na pewno taniej niż u dyletantów "full opcja" ;-)
    Jeżeli chodzi o 156 2.4JTD to właśnie u Luciano takiego kupiłem. Generalnie OK, tylko 6 biegu brakuje (jak w 166). Poza tym w dechę autko...
    Jak generalnie mam na to max 4500euro - czy za tyle znajde coś cekawego we Włoszech? Jak możesz to daj te namiary na ten komis.

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Napisz mi na PW swojego maila, to Ci podeślę namiary.

  3. #23
    Wala
    Gość

    Domyślnie Gdzie i jak kupić Alfę?

    Pytanie dość ogólne, choć przymierzam się do konkretnego modelu (166). Gdzie kupić Alfę?

    Na handlarzy jestem raczej uczulony, zazwyczaj nie wierzę w ich uczciwość, mam jednego kolegę, któremu mogę zaufać w tej kwestii, ale on nie podejmuje się poszukiwań włocha, bo twierdzi, że dla Niemca to auto dość egzotyczne, a w słonecznej Italii nie bywa...

    Idealnie byłoby kupić auto od I wł., Polaka, który zakupił auto w salonie. Ale takich samochodów nie ma ( nie interesują mnie wynalazki z LPG, bez urazy dla użytkowników LPG), tym bardziej, że szukam poliftowego diesla chyba, że przemyślałbym wyklinany przez "Motor" , a zachwalany tutaj 2.0 V6 Turbo

    Czy zna ktoś ucziwych ludzi, którzy sprowadzają takie samochody? Zza obojętnie - z wyłączeniem wschodniej - której granicy...

    Są Wam znajome i sprawdzone firmy specjalizujące się we włoskich maszynach?

  4. #24
    superalfa.pl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam156 Zobacz post
    Jak generalnie mam na to max 4500euro - czy za tyle znajde coś cekawego we Włoszech? Jak możesz to daj te namiary na ten komis.
    a czy kolega wie że:
    od tej pojemności silnika zapłaci za rejestracje ponad 4000 PLN?
    średnio transport 1 auta wynosi około 2000 PLN?
    po sprowadzeniu wiadomo przegląd czyli zawieszenie rozrząd oleje to około 3000 PLN?
    skoro nawet kupisz za 4500 euro w co wątpie bo w dobrym stanie alfa 156 po 2002 roku kosztuje około 5500-6000 euro(oczywiście pisze o max opcji)
    to policzmy:zakup 4500 euro to daje nam19100 PLN+koszta o których mowa wcześniej czyli około 9000 PLN daje nam około 30000 PLN więc nawet jeśli szukasz auta poniżej tego pułapu to masz duży problem bo cudów nie ma
    to co napisałem kieruje też do ludzi którzy twierdzą że mam drogie auta i nie potrafią liczyć
    pzdr mimo że twierdzisz że wszyscy handlarze to złodzieje

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar A_S_K
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    SO
    Auto
    156 JTD 20V
    Postów
    59

    Domyślnie

    Panie SA.
    Powiem tak: swojej Alfy szukałem prawie pół roku, tak się składa, że też chciałem 2,4 i mogę parę słów w tym temacie powiedzieć.
    Po pierwsze opłaty po sprowadzeniu auta - cholernie wysokie przy tej pojemności silnika i kwota za którą się auto kupi nie musi zostać "uznana" przez UC, bo oni też swoje "cenniki" mają. Do tego ok. 1000pln pozostałych opłat.
    Po drugie cena - poniżej 5000 euro trudno znaleźć samochód do jazdy chyba, że na eBay`u (albo inny rocznik).
    Po trzecie przebieg - wybór w kraju jest ograniczony, a przebiegi często mają się nijak do stanu samochodu.
    Po czwarte - opinię Panu jak i kilku innym firmom psują ludzie, którzy chcą zarobić jak najwięcej na sprzedaży wątpliwej jakości samochodu za jak największą cenę, bo być może następny samochód sprzedadzą dopiero za 3 miesiące.
    Jak napisał Wala najlepiej szukać samochodu z krajowego salonu od 1 właściciela, ale to też gwarancji żadnej nie daje, a do tego takie okazje zdarzają się strasznie rzadko.

    Reasumując:
    Samochód udało mi się kupić od prywatnego właściciela, ale przeglądając oferty mogę powiedzieć, że dla mnie na rynku polskim istnieją raptem 3 firmy zajmujące się sprzedażą Alfy, które wzbudają moje zaufanie.
    Mogę pogratulować, bo SA jest w tej trójce.
    Co prawda "swoją" Alfę kupiłem trochę taniej niż gdybym miał ją kupić u Pana, ale różnica ceny nie była tak wwwielka, a ja zdaję sobie sprawę, że to iż jest Pan z Częstochowy, to jeszcze nie znaczy, że Pan prowadzi jakiś Caritas.

    Pozdrawiam i życzę powodzenia w interesach, bo do łatwych one nie należą.

  6. #26
    superalfa.pl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał A_S_K Zobacz post
    Panie SA.
    Powiem tak: swojej Alfy szukałem prawie pół roku, tak się składa, że też chciałem 2,4 i mogę parę słów w tym temacie powiedzieć.
    Po pierwsze opłaty po sprowadzeniu auta - cholernie wysokie przy tej pojemności silnika i kwota za którą się auto kupi nie musi zostać "uznana" przez UC, bo oni też swoje "cenniki" mają. Do tego ok. 1000pln pozostałych opłat.
    Po drugie cena - poniżej 5000 euro trudno znaleźć samochód do jazdy chyba, że na eBay`u (albo inny rocznik).
    Po trzecie przebieg - wybór w kraju jest ograniczony, a przebiegi często mają się nijak do stanu samochodu.
    Po czwarte - opinię Panu jak i kilku innym firmom psują ludzie, którzy chcą zarobić jak najwięcej na sprzedaży wątpliwej jakości samochodu za jak największą cenę, bo być może następny samochód sprzedadzą dopiero za 3 miesiące.
    Jak napisał Wala najlepiej szukać samochodu z krajowego salonu od 1 właściciela, ale to też gwarancji żadnej nie daje, a do tego takie okazje zdarzają się strasznie rzadko.

    Reasumując:
    Samochód udało mi się kupić od prywatnego właściciela, ale przeglądając oferty mogę powiedzieć, że dla mnie na rynku polskim istnieją raptem 3 firmy zajmujące się sprzedażą Alfy, które wzbudają moje zaufanie.
    Mogę pogratulować, bo SA jest w tej trójce.
    Co prawda "swoją" Alfę kupiłem trochę taniej niż gdybym miał ją kupić u Pana, ale różnica ceny nie była tak wwwielka, a ja zdaję sobie sprawę, że to iż jest Pan z Częstochowy, to jeszcze nie znaczy, że Pan prowadzi jakiś Caritas.

    Pozdrawiam i życzę powodzenia w interesach, bo do łatwych one nie należą.
    i właśnie dla takich ludzi warto taki interes prowadzić
    dziękuje i pozdrawiam

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    no jesli sprowadzac to tylko do pojemnosci 2000 bo powyzej 2000 wiecej sie placi cena na fakturze nie ma roli ja na alfe mialem 400euro a celniczka ze ten rok itd 12 000zl sciemnialem;d ze rozwalona;d i stoi w serwisie i ze nie warta 12000 i ona ze jak sie nie zgadzam to zebym dal rzeczoznawcy do wyceny
    2 najlepsze teksty pani celniczki:
    - ilosc drzwi 5 (mam sedana) mowie ze 4 drzwi i ze to sedan a ona "nie ja mam ze 5 drzwi"
    - wersja wyposazenia twin spark

    fakt zlodziejskich oplat jest duzo
    w samym urzedzie skarbowym placi sie 160zl za papier ze nie trzeba nic placic masakra
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  8. #28
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    a jak sprowadzić dobre 159?

Podobne wątki

  1. [159] Rozrząd jakiej firmy kupić? Gdzie kupić taniej? Czy 2.4 JTDm ma wariator?
    Utworzone przez olekkus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 14:21
  2. [159] Linka wybierania biegów się urwała - nie idzie kupić w ASO FAP - gdzie to kupić
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 11:51
  3. [145] Hej, gdzie można kupić części zamienne do samochodu Alfa Romeo 145?
    Utworzone przez alexgod w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 17:05
  4. [159] Pada mi skrzynia w JTDm 150 KM. Jaką skrzynie mam kupić? Gdzie kupić?
    Utworzone przez AndrzejJ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory