Witam wszystkich fanatyków wspaniałych włoskich samochodów.

Mam zamiar kupić AR147 1.9JTDm 16V, będzie to moje tak naprawdę pierwsze auto. Nie bójcie się, nie będzie kolejnych tych samych pytań, o samym modelu już przeczytałem sporo na forum, więc nie będę dublował.

Mam pytanie odnośnie kosztów związanych z zakupem samochodu, chodzi mi tu o wszelkie opłaty, przerejestrowania/tablice, akcyzy, recyklingi, karty pojazdu, podatki od wzbogacenia itp. Oczywiście szukałem takich informacji, jednakże wszędzie, zarówno w internecie jak i od jakiś znajomych dowiaduje się trochę innych rzeczy, niektórzy mówią że np. cena przerejestrowania to 180, inni że 250; dzisiaj jeszcze ktoś inny mi powiedział, że po zakupie sprowadzonego muszę założyć kartę pojazdu(może brzmi to śmiesznie ale nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem) - to tylko przykład, dlatego jestem odrobinę zdezorientowany. Wiem oczywiście że przepisy zmieniają się z dnia na dzień i zawsze może być to trochę inaczej, dlatego proszę nawet o przybliżone do +/- 100 wszystkie koszty jakie należy wykonać po zakupie samochodu.

Ponadto, dobrze by było jakby ktoś jeszcze dopisał w jakim czasie(ile dni) należy wszystkie poszczególne czynności wykonać, ponieważ nie chciałbym niemiłej sytuacji, że np. jakaś opłata jest do wykonania w ciągu 2 tygodni, a później np parę tysięcy kary od skarbówki. Dodam, że Alfę zamierzam kupić raczej z Polski od prywatnego właściciela, jednak jestem świadom małego wyboru i nie wykluczam samochodów sprowadzonych, tym bardziej, że celuję w 147 1.9 16V a jest ich niewiele.

Oczywiście, jeśli jest w internecie jakiś opis, wskazówki, lub tekst w tym temacie na jakimś innym mi nieznanym portalu/forum, to wystarczy link.

Pozdrawiam