Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Potrzebuję pomocy w wyborze zakupu pierwszej Alfy ! ! !

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Zbieram
    Postów
    1

    Domyślnie Potrzebuję pomocy w wyborze zakupu pierwszej Alfy ! ! !

    Witam,

    Mam 20lat, szukałem porady u innych ludzi, mechaników i znajomych jednak odpowiedź była taka sama ,,Nie kupuj Alfy". Mając 11lat stojąc na światłach przy ruchliwym skrzyżowaniu usłyszałem głośny pomruk który wypłoszył okoliczne ptactwo z drzew i wtedy ujrzałem czerwono krwistą Alfę Gtv od razu się zakochałem. Druga moja styczność z Alfą miałem jako pasażer 156 2.0 turbo jak zobaczyłem drewnianą kierownicę i zegary stwierdziłem ,że te auta są po prostu genialne, Za nim uzbieram na wymarzoną 159 2.4 Jtdm lub 1.9 Jtd minie z 10 miesięcy szukam alfy do 4,500 polskich złotych i mam problem ponieważ wszystkie mi się bardzo podobają , ale chciałbym wiedzieć od was, którzy jeżdżą Alfami na co dzień na co powinienem zwracać uwagę przy zakupie, na ekonomię spalania nie patrzę, bardziej na niezawodność, lecz cóż to Alfa i za piękno się płaci chcę mieć banana na twarzy gdy będę przyspieszał dodam, że moją faworytką na tą chwilę jest 156.

    Za przypadkowe błędy bardzo przepraszam i Z góry Dziękuję wszystkim za każdą cenną poradę

    Pozdrawiam
    Konrad

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jaso
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    WAW
    Auto
    MiTo 1.4 16V 95km, Brera 2.0jtdm 09' BYŁA: AR 156 1.8 T.S. 98'
    Postów
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał BlackThundeRrr Zobacz post
    ,,Nie kupuj Alfy"
    zaczne od tego samego. jeśli chcesz zbierać na 159 to tak zrób, kupujac AR za 4500 kupisz skarbonkę dzieki której nie kupisz "9"


    Cytat Napisał BlackThundeRrr Zobacz post
    156 2.0 turbo
    nie znam... czy to jakiś Swap na 2.0 V6TB? czy chodzi Ci o 2.0 T.S. ??
    Brera Team Warsaw

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BoL
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 1.4 TB 2015
    Postów
    75

    Domyślnie

    Wiem, że nie takich rad oczekujesz, ale z Twoim budżetem nie ma sensu pakować się w auto "na dłużej" - szkoda nerwów. I nie ma znaczenia o jakiej marce mówimy - czego byś nie kupił będzie to wymagało wydatków.
    Na przeczekanie coś małego i taniego w "serwisowaniu" - np CC i odkładać kasę. To jednak tylko moje zdanie, a decyzja i pieniądze Twoje.
    Is it the Truth or your image that makes your life worth livimg?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Koledzy dobrze radzą, chcieliby powiedzieć kup fabię i spokojnie uzbieraj 25000 zł na 159.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    kup 156 ts za 2500
    zajedz toto
    baw sie

    a potem kup lepsza 9








  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Kolega kupił za 1800 156 1.8 walnął nią ze 30kkm nic nie robiąc. Padnie to pójdzie na złom. Zrób tak samo.
    Pamiętaj ze suma części jest droższa od auta, wiec nie szykuj sie na remonty padła.

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    no to pisze wlasnie
    brac padalca za mala kase i zajechac na amen








  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Marcin_Brze
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Witam wszystkich Forumowiczów!

    Z racji tego że to mój pierwszy post, chce serdecznie przywitać wszystkich miłośników, sympatyków i szczęśliwych posiadaczy Alfa Romeo!

    Nie otwieram nowego tematu tylko dołączam się do bardzo podobnego, żeby się Wam nie narazić na "dzień dobry".

    Również szukam pierwszej Alfy Romeo, jednakże 159 i mam na wydanie ok. 22k zł. Nadwozie obojętne, ale bardziej SW.

    Poszukuje pilnie samochodu i tak naprawdę tylko Alfa 159 wzbudza pozytywne emocje we mnie. Naczytałem się różnych opinii i komentarzy o tych autach i wnioskuje że to auto godne uwagi. Chce auto nietuzinkowe, oryginalne, ciekawe. W niedziele oglądałem pierwszy raz taki samochód. Bardzo mi się spodobał bo to był mój pierwszy kontakt z AR 159. Jednak wiem że nie ma co sugerować się pierwszym wrażeniem i trzeba podejść na spokojnie, obejrzeć kilka - szczególnie (w moim przekonaniu), że nie ma nic ciekawego na śląsku i okolicach - mały wybór...

    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6yeku5.html

    Czy ktoś może oglądał już ten samochód? Chodzi o tą czarną i jest ona z 2006. Ta srebrna jest z 2008 ale stoi dłuższy czas, nie odpaliła, słabo wyposażona, jakaś zabudowa w bagażniku, felgi ma jedynie od tej czarnej "ti" ale koleś struga wariata że nie.

    Chciałbym w sobotę może wybrać się tam ponownie żeby auto bardziej prześwietlić: kanał, miernik, szarpaki, itd.

    Proszę o pomocne opinie, a może nawet obejrzenie go wspólnie - odwdzięczę się dobrą butelką

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    dopiero będzie
    Postów
    23

    Domyślnie

    Marcin_Brze

    Nie pomogę Ci we wspólnych oględzinach, ale może powiesz jak wkleiłeś linka mając 1 posta na koncie ? : )

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Marcin_Brze
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    8

    Domyślnie

    steve_vega

    Nie mam pojęcia wkleiłem i jest a teraz już nie mogę...


    Panie i Panowie Alfoholicy!

    Powrócił temat zakupy AR 159. Stary samochód dogorywa więc z większym budżetem chce upolować idealną 159. Na otomoto znalazłem ogłoszenia Pana Karola z Gorzyc (Ślaskie):

    1.9 JTDm 150 (176 aktualnie)
    Rocznik 2007
    Przebieg 87000 km
    Krajowy, drugi właściciel w Polsce
    Cena 31 490

    Ze względu że nie mogę wstawić linka a nie będę nabijał 10 postów i zaśmiecał forum, proszę o odnalezienie ogłoszenia samemu.

    Proszę serdecznie o opinie, czy ktoś zna tego Pana, ten samochód? Co sądzicie o wyglądzie auta ze zdjęć? Czy ktoś mógłby mi pomóc w oględzinach, dać jakąś cenną radę?

    Jestem zainteresowany również propozycjami kupna od Was - forumowiczów.

    Z góry dziękuję za zainteresowanie postem.

    Pozdrawiam!

Podobne wątki

  1. Kupno pierwszej alfy - 166
    Utworzone przez hajer w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-09-2015, 23:11
  2. Zakup pierwszej Alfy
    Utworzone przez Pietras w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2015, 22:16
  3. Zakup Pierwszej Alfy 156 Pomocy
    Utworzone przez tkonarzewski w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 21:57
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 08:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory