Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: [156]Koszty utrzymania z silnikiem 2,5 v6

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Narazie brak.
    Postów
    10

    Domyślnie [156]Koszty utrzymania z silnikiem 2,5 v6

    Witam serdecznie!Mój ojciec postanowił kupić sobie drugie auto i wpadła mu w oko Alfa 156 z 2.5 V6.I teraz takie pytanie:Ile w rzeczywistości kosztuje utrzymanie takiego auta?Nie chodzi mi o spalanie lecz o uśrednione koszty robocizny w warsztatach i części.Występują w tym modelu jakieś wybijające się ceną (na tle innych) awarie oraz komplikacje spowodowane tak dużym silnikiem?Wyczytałem już że do wymiany rozrządu trzeba wyciągnąć silnik(podobnoć za robociznę potrafią wziąć nawet 1000zł) i do wymiany alternatora trzeba ściągać przednie zawieszenie-są jeszcze jakieś inne ukryte niespodzianki?Ahh no i oczywiście bo bym zapomniał-ten silnik naprawdę jest tak pancerny i bezproblemowy jak większość ludzi pisze?

    Pozdrawiam wszystkich użytkowników i czekam na odpowiedź.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Silnik do wymiany rozrządu? Chyba nie... Ok 1300 zł z częściami powinno to teraz kosztować. Ważne żeby mechanik miał oryginalne blokady. U mnie śmiga bez problemowo od 3 lat. Lej dobry olej i wymieniaj co 10-15 k km, będzie ok.

    Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jest pancerny pod warunkiem, że nikt go nie zamęczył bo wszystko ma swoje granice wytrzymałości. Akurat ten silnik będzie najmniejszym problemem jeśli chodzi o koszty utrzymania. Kompletny zawias z wahaczami będzie dwukrotnie droższy niż wymiana rozrządu

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Narazie brak.
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał b0rn20wn Zobacz post
    Silnik do wymiany rozrządu? Chyba nie... Ok 1300 zł z częściami powinno to teraz kosztować. Ważne żeby mechanik miał oryginalne blokady. U mnie śmiga bez problemowo od 3 lat. Lej dobry olej i wymieniaj co 10-15 k km, będzie ok.

    Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka
    Dzięki za informacje. Mam jeszcze takie pytanko-jaki olej jest zalecany do tego silnika?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Jak najlepszy ja mam 5w40 Motula ale najlepiej zapytaj w wątku z olejami.

    Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ja przed 4 laty latałem na VR1 10W60 latem, a zimą na 10W40, na ten moment byłby pewnie Millers lub Penrite
    Rozrząd to przed 5 laty było 1700 zyli i to była bardzo dobra cena wtedy- najważniejsza żeby pompa wody była nie plastikowa z tego co pamiętam i Pływak ma rację, zawias jest dużo droższy od rozrządu i najważniejsze żeby auto które kupisz miało podłogę, a nie pozostałości po niej

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Narazie brak.
    Postów
    10

    Domyślnie

    A jeszcze na co zwracać uwagę przy jeździe testowej?Jakieś dźwięki z silnika i zawieszenia które mogą zwiastować coś złego?Jak ma silnik pracować na wolnych i przy gazowaniu?Jaką ma mieć temperaturę itd.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Po pierwsze - kupujcie i tyle , nie ma takiego drugiego silnika!

    Buda do niego i napęd może nie optymalne , ale i tak super. Koszty to generalnie koszty jak każdego używanego auta . Ale nie ma jak w Maserati wariatorów za 20tys itp.
    Będzie / może być : wydech, hamulce, z silnika jak nie była zmieniana to bankowo chłodnica i to na porządną, mogą być uszczelki pod głowicami - tu więcej roboty bo dwie, ale i tak tańsze są niż do GTA na przykład, rozrząd j,w, z dobrą pompą. Świece jak instrukcja każe, cewki przy okolicy 200tys km .
    W 2,5 V6 to nie słyszałem, ale w 3,2 GTA się ppojawia co jakiś czas problem z uszkadzającym się podczas długiego postoju komputerem głównym. Ale w 2,5 to nie słyszałem.
    Silnik pancerny w sensie takim, że nie ma jakiejś wady konstrukcyjnej, czy słabych punktów o ile wiem. Ma dobre smarowanie, chłodzenie - tu trzeba patrzeć na wskaźnik bo przegrzany to spore kłopoty. Więc w tym wieku to powinien mieć przynajmniej drugą jak nie trzecią chłodnicę , no i pompa wody jak Kylo1986 pisał.
    I o ile użytkowany z głową, a nie na zimno pałowany. Jedno co to któryś z wałków rozrządu sie lubi wycierać. Pewnie to związek może miec z często w tych silnikach stosowanych 10W60, które to dopiero działają jak należy po porządnym rozgrzaniu,. A kierowca słysząc przed sobą Vkę i czując ją, cierpliwości nie ma i buta daje zimnej, a tam 6 litrów oleju to rozgrzanie go trwa minimum 2xtyle co wody, a bliżej 4x tyle bym powiedział.
    Temperatury - w obecnych warunkach wsk kabinowy możne wskazywać 70 co tak naprawdę oznacza 80-kilka w silniku (wskaźnik nie jest superdokładny) , w korku : 90 na wskaźniku jest ok. Może ze 2-3mm wyjść poza te 90 ale powinno go schładzać zaraz. Tego lata przy ponad 30st na zewn miałem kilka razy syt że wzrosła mi bardziej - do 110 prawie przy jeździe autostradowej . Dodam, że przed wymianą chłodnicy tej wiosny wskazania na wskaźniku miałem tak o 2-4mm ruchu wskazówki wyższe.
    Ogólnie - jak macie jakiegoś pewnego sprzedającego , to brać i się cieszyć , oczywiście zakłądając że conieco trzeba włożyć co jakiś czas.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Narazie brak.
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za szczegółową odpowiedź! Jeszcze takie pytanka bo widzę że siedzisz w temacie-to norma że te cewki trzeba wymieniać przy 200 tyś?I to wszystkie na raz?Bo z tego co patrzyłem to 300zł za jedną z boscha to nie jest tanio.Tak samo z uszczelkami?To jest jakaś reguła w tym silniku czy "mogą być ale nie muszą"?Ahh i z tą chłodnicą to trochę mojego ojca zmartwiłeś. Ile kosztuje wymiana na lepszą i z robocizną?(tak na oko oczywiście)I czy np. w jtd też trzeba ją wymieniać czy to tylko z tym silnikiem?Ten egzemplarz ma na liczniku 160 tyś. i przynajmniej na zdjęciach wygląda na to że może to być realny przebieg...

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Chłodnica to tak jak kolega mówi, jeśli siedzi oryginał to pewnie do wymiany. 500 z robotą tak na oko. To nie chodzi że z fabryczną jest coś nie tak. Po prostu ze starości lamelki wypadają i słabiej chłodzi. UPG to jak w każdym samochodzie, może paść ale nie musi. A co do cewek to zawsze można podpiąć pod kompa, jak nie wypadają zapłony to raczej zostawić. Świece to chyba co 80 k km (tylko 6, TS ma 8 ). Wieść gminna niesie, że przy ostrej jeździe i w warunkach zmiennej przyczepności(asfalt/szuter) może poddać się mech.różnicowy ale ile w tym prawdy to nie wiem.

    Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Koszty utrzymania Alfy 155
    Utworzone przez Mixed w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2015, 22:05
  2. [159] Naprawy i koszty utrzymania.
    Utworzone przez piotrpo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 13:48
  3. koszty utrzymania belli
    Utworzone przez Gio w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 15:49
  4. AR 166 JTD - Koszty utrzymania
    Utworzone przez violator666 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 14:04
  5. [147] Zakup oraz koszty utrzymania
    Utworzone przez scudettokrk w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 03:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory