Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Zamiana A8 na 159. Warto?

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Nyku
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Jak Ci moce rzędu 200KM nie starczają to nie ma sensu drążyć tematu AR.
    200KM w dieselku w manualu myśle że zrobią robote. Tak jak pisałem wyżej, jeździłem ale na letnim ogumieniu i po śniegu więc za wiele frajdy nie było.


    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    A jak potrafisz patrzeć na Jeep'a i czuć się normalnie to na to nic nie poradzę
    hahahah


    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    oprócz mega elastyczności coś zaproponuje?
    Myślę że kupę frajdy latając po jakiś wydmach, muldach i hałdach z tą różnicą ze pewnie po tygodniu mi się to znudzi.
    Co mnie przekonuje do Jeepa to jeszcze fakt że latam teraz w Quattro, ośka mi się może szybko znudzić a wersje Q4 swoje kosztują.


    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    AR 164 V6 Q4 - 235KM Busso, napęd 4x4 - jak lubisz stare auta i takie klimaty to na pewno się nie zawiedziesz
    Piękny samochód ale szkoda takiego YoungTimera do jazdy na co dzień a póki co właśnie to tak użytkuje samochody. Jakąś mam taką pseudo zasadę że jak mieć samochód to dbać i pielęgnować jeden, może też dlatego że nie stać by mnie było na utrzymanie dwóch a każdy bym chciał "pieścić". Stąd ładuje kupe kasy w felgi, zawieszenia itp itd żeby pojechać ze znajomymi na zlot, pokazać się gdzieś ale jednocześnie skoczyć do biedronki po bułki i słonecznik bo na noc do roboty trzeba jechać


    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Możesz jeszcze szukać 159 3.2 JTS ale najpierw poczytaj, czy będzie taniej niż A8
    Z tym może być różnie właśnie
    Ostatnio edytowane przez Nyku ; 03-01-2017 o 22:43

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    No, i jesteśmy w punkcie wyjścia
    To może tak - jest taki 'gość' na forum - Gliwice - cinek - cinosoft, zagadaj do niego ile kosztuje zrobienie 'zdrowego' 1.9 JTD na okolice 200KM i wywalenie całej EKO i klap w kolektorze, Po takim zabiegu masz mocne i już prawie nieśmiertelne 1.9 JTD.
    Do tego dolicz remont skrzyni M32 - Tychy - pampik - ogarnia temat - kiedyś za okolice 2kPLN.
    Po takich zabiegach pozostaje tylko:

    Cytat Napisał Nyku Zobacz post
    Jakąś mam taką pseudo zasadę że jak mieć samochód to dbać i pielęgnować jeden, może też dlatego że nie stać by mnie było na utrzymanie dwóch a każdy bym chciał "pieścić". Stąd ładuje kupe kasy w felgi, zawieszenia itp itd żeby pojechać ze znajomymi na zlot, pokazać się gdzieś ale jednocześnie skoczyć do biedronki po bułki i słonecznik bo na noc do roboty trzeba jechać
    A żeby złośliwie podrążyć temat:
    Taki Jeep wytrzyma:
    Cytat Napisał Nyku Zobacz post
    Myślę że kupę frajdy latając po jakiś wydmach, muldach i hałdach z tą różnicą ze pewnie po tygodniu mi się to znudzi.
    ???

    No i Jeep +felgi, +zawieszenie, +zlot - nie no, poziom poczucia humoru godny pozazdroszczenia

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    159 ma ten problem, że jest trochę ciężka jak na moce silników które tam montowali. Po lifcie zdjęli coś koło 45kg i wprowadzili 2.0 JTDm i 1.75 TBi.
    czy zatem wersja po lifcie z TBI jest nadal za ciężka?

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Kolega ma taką konfigurację i na prawdę jeździ to bardzo dobrze. TBi to na prawdę najlepszy silnik w tym modelu.
    Czy jest za ciężka? Wiesz, 200KM w 1350kg 156, a w 1600kg w 159 to jednak jest duża różnica. Zresztą większość starych, słabo wygłuszonych i mało bezpiecznych samochodów miało silniki <200KM a jeździła tak, że wielu do dzisiaj tęskni za taką jazdą.

    Akurat 159 jest autem z okresu gdy auta 'grubły' - teraz 'chudną'. Tyle, że to 'chudnięcie' to takie pozorne, bo np. montowanie silnika 1.0 do Mondeo to jednak nieporozumienie jest, a taki silnik to pewnie z 50kg mniej niż zwykłe 2.0.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MateuszXXX
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Dzierżoniów DDZ
    Auto
    2x 156 1.9 JTD, 166 2.4 JTD, GT Blackline JTDM, 159 1.9 JTDM, będzie?
    Postów
    84

    Domyślnie

    Będzie Ci ciężko sprzedać D2 z 1999 roku za 20 tysięcy, które jest całe malowane jak napisałeś i ma już prawie 400 tysięcy, kto kumaty i wie co w V8 leci w takim przebiegu czytaj, tip się zaczyna ślizgać napinacze łańcuchów do wymiany i sobie powie że musi tam sypnąć prawie połowe co dał za auto, to go na dobrą sprawę go zrujnuje, troszkę audi w V-kach przerobiłem w benzynie i wiem ile kosztuje ich eksplatacja mowię tu o serwisie porządnym silnika bez LPG, i tych skrzyń. Z alfą jest inaczej do tych aut się wraca jak po prostu znudzi Ci się monotonia szyk polaczków cebulaczków że mają 4 kółka na masce lub na klapie passat, tutaj nie chodzi że coś Ci tam zaskrzypi czy jest trudniej założyć jakąś unikalną rzecz jak typu grill S8 bo tak naprawdę do alf nie ma za zbytnio takich klamotów przy porównaniu z vagiem (dokładki, znaczki, felgi, gwinty itp) Dla mnie osobiście nie można równać do siebie audi i alfy, to zupełnie inne bajki, ja powiem tak, kto po prostu chce jeździć alfa to będzie nią jeździć te auto albo chcesz ciągle mieć albo jego nie cierpisz i omijasz szerokim łukiem, miałem a6, a8, 2x bmw 5 e39, nie wspomnę o oplach których było chyba z 10, znów wróciłem do alfy, jest to moja 3 alfa, najstarsza bo 2000 rok i pierwsza 166 i powiem Ci szczerze, że jedyne czego bym jeszcze chciał to 159.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar rawiak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    ERW
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V Q-Tronic
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nyku Zobacz post
    No właśnie wydaje mi się że to będzie za słabe
    Ja posiadam 1,9 jtdm w automatem Q-tronic i na osiągi nie narzekam. Zależy jaką jazdę też preferujesz.

    Swojej AR 159 szukałem jakieś 6 miesięcy.

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar sneijder
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Lubuskie -Jasień/Żary
    Auto
    AR 166 FL, 3.0V6 sportronic-LPG, AR 159 1.9 JTDm 16v 180KM , Była-AR 166, 2.4 JTD 175KM, 2004r
    Postów
    443

    Domyślnie

    Siemano. Też jestem na etapie poszukiwań 159 1.9jtd. W grę wchodzi raczej 8v no chyba że w 16v ktoś pozbył sie już tych klap.

    Piszecie że slabym punktem jest manual oznaczenia M32...w takim razie na co zwracać uwagę przy oględzinach auta. Jakie są objawy po których już można stwierdzić że zbliża się remont tej skrzyni

    Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar rawiak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    ERW
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V Q-Tronic
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał sneijder Zobacz post
    Siemano. Też jestem na etapie poszukiwań 159 1.9jtd. W grę wchodzi raczej 8v no chyba że w 16v ktoś pozbył sie już tych klap.

    Piszecie że slabym punktem jest manual oznaczenia M32...w takim razie na co zwracać uwagę przy oględzinach auta. Jakie są objawy po których już można stwierdzić że zbliża się remont tej skrzyni

    Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

    Dźwięki dochodzące ze skrzyni biegów. Takie "wycie". Takie objawy miał mój znajomy w Fiacie Croma.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Jest temat o skrzyni M32. Wycie, 'szarpanie' lewarka.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łęczyca
    Auto
    były dwie Alfa Romeo 159 SW 2.4 jtd 235 km, 147 1.9 jtd, jest brera 2.2
    Postów
    81

    Domyślnie

    Witam!
    Miałem i jedno i drugie auto..s8 d2 podlubane...tak jak mówisz..auto bardzo fajne ale nie pozbawione wad...mimo mnóstwa pieniędzy włożonych w auto bardzo milo je wspominam. Alfa 2.4 jtd tez dłubnięte na stage 1 czyli 235 km bez dpf-a, egr-a i po chipie...auto piękne, fajnie wykonane, zawieszeniowo sztywne i dobrze się prowadzi ale waży to za dużo, jak chcesz poszaleć to niestety nie tym autem zwłaszcza w automacie, spalanie -7-10 l i mi mniej nie paliło, hamulce musiałem wymienić na lepsze bo jak się troszkę poszalało to nie dawały rady. Niestety jak chcesz auto które się dobrze prowadzi i ma potencjał to kup sobie e60 z 535d, zrób samego chipa na 360 kucy i 700 nm i bedziesz zadowolony a spalanie w okolicy 8-12...
    Alfa jak dla mnie to inna liga i inne podejście...jej można dużo wybaczeć a jak będziesz dbał to odwdzięczy się

Podobne wątki

  1. Co warto obejrzeć w Poznaniu lub gdzie warto przysiąść?
    Utworzone przez Pietia w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 15:18
  2. warto czy nie warto Alfa Romeo GT 1.9
    Utworzone przez rifle w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:45
  3. Zamiana 156 na 146. Czy warto?
    Utworzone przez tomkap w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-04-2009, 15:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory