Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 82

Temat: Zakup 156 V6 2.5 Busso

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    [MENTION=75706]MAJSU[/MENTION], ale pamiętaj, nie kupuj Mazdy. Pojeździsz taką Mazda chwilę i potem język ci skoroduje . Będziesz wtedy mówił ubywaniegdxiesniewiadomogdzie albo ze j as kies bose cz hk czy co dsp sa lepsze

    Ogłoszenie sprzed miesiąca, ale może jeszcze aktualne? http://www.forum.alfaholicy.org/sprz...2_5_busso.html

  2. #62
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Typowe po tylu latach moze być ubywaniegdxiesniewiadomogdzie chlodziwa. A miejsc tych jest sporo. Ale to trzeba pojeździć żeby zauważyć przed zakupem trudno. Moze nie docierać na gore silnika ciśnienie oleju bo oringi na pompie kruszeja z wiekiem. Wytarte walki rozrządu nie wiedzieć czemu. Tylko trzeba tam zaglądnąć bo każdy uważa ze nie dityczy Cewki. To z pamięci z ok 200tys km vkami
    Jarek1986 żadne z dupy. Z dupy to talie prymitywne słownictwo.
    Mowa o alfie 156 , vki czasem ktos na weekendowa szuka jak założyciel tematu. Diesla? Nie

    Jersey nie zaden snobizm. Ja np ze sprz audio mógłby miec mono 1 glosnik. Ale przyjmuje do wiadomości ze j as kies bose cz hk czy co dsp sa lepsze. Nie potrzebuje ich, ale one SA lepsze.
    A wymiana tych oringów i demontaż pompy jest trudny ? W tej sztuce i tak cieknie spod miski.

  3. #63
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Typowe po tylu latach moze być ubywaniegdxiesniewiadomogdzie chlodziwa. A miejsc tych jest sporo. Ale to trzeba pojeździć żeby zauważyć przed zakupem trudno. Moze nie docierać na gore silnika ciśnienie oleju bo oringi na pompie kruszeja z wiekiem. Wytarte walki rozrządu nie wiedzieć czemu. Tylko trzeba tam zaglądnąć bo każdy uważa ze nie dityczy Cewki. To z pamięci z ok 200tys km vkami
    Jarek1986 żadne z dupy. Z dupy to talie prymitywne słownictwo.
    Mowa o alfie 156 , vki czasem ktos na weekendowa szuka jak założyciel tematu. Diesla? Nie

    Jersey nie zaden snobizm. Ja np ze sprz audio mógłby miec mono 1 glosnik. Ale przyjmuje do wiadomości ze j as kies bose cz hk czy co dsp sa lepsze. Nie potrzebuje ich, ale one SA lepsze.
    Ja kupiłem diesla do jazdy w weekendy.

  4. #64
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,307

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    A wymiana tych oringów i demontaż pompy jest trudny ? W tej sztuce i tak cieknie spod miski.
    Trzeba ta pompę wyjąć. Poszukaj tu na forum tematu 166 2.5 kolegi bussoholik niedawno opisywal z kilkoma innymi sprawami pomiary tej pompy itd. A ja tego sam sie nie podejmuje ani robic ani opisywać, ale zaraz po zakupie vki 7 lat temu mechanik mi je zmieniał.Niedawno 2gi raz. Walki przytarte mimo to.
    Zenon ale ta mazda ci zalega, brrr... Swoją drogą zanosi się ze to mazda pogodzi dieslo i benzyno lubiacych- skyactive x. Benzyna samozaplonowa. Z kompresorem.

  5. #65
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Oj, żartobliwie się naciągam . W mnie w pracy przeurocza pani księgowa ma zieloną Mazdę 2 II, lubię panią księgową, więc jej Mazdę też .

  6. #66
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    W mnie w pracy przeurocza pani księgowa ma zieloną Mazdę 2 II, lubię panią księgową, więc jej Mazdę też .
    Wątpię, by z kolei "urocza pani księgowa" Ciebie lubiła.
    Aczkolwiek Twoja [notranslate]Alfa[/notranslate] być może "uroczą panią księgową" intryguje.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    Kurczę, przecież ten silnik wręcz śpiewa a porównanie go do jtd to, pod tym względem, moim zdaniem, mocno słaby pomysł...
    JTD jest genialnie udanym silnikiem Fiata.
    Mam duży szacunek - u mnie w historii domowej 3 Alfy z JTD 1.9 i odpowiednio 0.0 problemów z silnikiem.
    GT pięknie zmapowana przez Kolegę Sdero na 180KM: jest moc, jest moment, jest oszczędne spalanie, ważne w codziennym i częstym użytkowaniu - niewiele ponad 7l w cyklu mieszanym.

    Krótko mówiąc, małżeństwo Alfy z dieslem z rozsądku.
    Z korzyścią dla obu, choć ze względu na trwałość małżeństwa z korzyścią przede wszystkim dla Alfy.
    Ale na tym się kończy.
    Wszystko niby gra, wszystko niby jest ok, ALE...

    Nie miałem Busso, ale wystarczy mi porównanie diesla do TS 8v.
    Tutaj wkracza artyzm i strzała Amora trafia prosto serce.

    Jersey widocznie nie ma dobrego słuchu muzycznego, skoro lubi klekot i Teslę, a nie lubi Busso.

  7. #67
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    ...

    Nie miałem Busso, ale wystarczy mi porównanie diesla do TS 8v.
    Tutaj wkracza artyzm i strzała Amora trafia prosto serce.

    Jersey widocznie nie ma dobrego słuchu muzycznego, skoro lubi klekot i Teslę, a nie lubi Busso.
    To ja pozwolę sobie pacnąć z innej beczki :-)

    https://youtu.be/uCtav2ovQQk?t=1m32s

    https://youtu.be/BB_HvlwWSzs?t=1m

    Diesel fajniejszy? Serio? ;-)
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  8. #68
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    No fajniejszy. Przyjemniejszy, mnie drażniący ucho odgłos. W benzynach fajny dźwięk mają V12 i W12 oraz wankle a i tak do pięt nie dorastają gwizdowi elektryka czy pomrukowi dużego diesla.

    Jersey widocznie nie ma dobrego słuchu muzycznego
    Raczej ma dobry słuch i nie chce go sobie niszczyć słuchaniem silnikowej odmiany DiscoRolki

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    hehe dobre, dawno się tak nie uśmiałem. Dźwięk diesla lepszy od benzyny, świat stanął na głowie. No cóż, jeden lubi piwo, drugi żyto o trzeci jak mu śmierdzą stopy.
    BTW nie słyszałem nic lepszego nic wankiel Mazdy 787B, włosy stają dęba:
    https://www.youtube.com/watch?v=sxXtpMngivM

  10. #70
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,307

    Domyślnie

    De
    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    No fajniejszy. Przyjemniejszy, mnie drażniący ucho odgłos. W benzynach fajny dźwięk mają V12 i W12 oraz wankle a i tak do pięt nie dorastają gwizdowi elektryka czy pomrukowi dużego diesla.



    Raczej ma dobry słuch i nie chce go sobie niszczyć słuchaniem silnikowej odmiany DiscoRolki
    Drażni, drażni - niedokończaniem - zaczyna, oczekujesz ze się właśnie będzie cos działo, ze to początek rozkręcania się, a on konczy, bo to bylo juz wszystko ... Analogia nasuwa się sama.
    Mocno to drażniące.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Rispetto per Giuseppe Busso - Czyli Ogólnopolskie Spotkanie Belli z Busso V6
    Utworzone przez LukeMazur w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 302
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 10:02
  2. busso 12v... 24v.....
    Utworzone przez motomycha w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 21:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory