Strona 7 z 62 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 614

Temat: Alfa Romeo 159 TBi

  1. #61
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seboq
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    156 2.0 TS Sportpack 2000r.
    Postów
    74

    Domyślnie

    jedyna sluszna trasa, of koz w okresie letnim przy suchej nawierzchni to:

    wrocław > olesnica > antonin > grabów n. prosną > czajków > burzenin > kącik > mzurki > pt. tryb i do konca 8-ka

    sprawdzona przez wielu znajomych, ktorzy zupelnie jak ja bardzo czesto musza przemieszczac sie do waw.

  2. #62
    Użytkownik Świeżak Avatar Zet
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 ti tbi
    Postów
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    No i ten mityczny odcinek "między Czestochową a Opolem". To jest niecałe 100 km. Możesz napisać, jaką drogą jedziesz, skoro omijasz Lubliniec i Ozimek? I pamiętaj, że na tej drodze musisz utrzymać srednią ponad 90 km/h... Czy to są wiejskie, boczne drogi? Najkrotsza trasa wiedzie przez Lubliniec i Ozimek. Czyli Ty jedziesz dłuższą. Więcej jak 100 km robisz, czyli Twoja srednia sięga 100 na tym odcinku. Rozumiem, ze nia ma tam wsi, skrzyżowań, innych aut, a skoro to drogi boczne, nie ma też furmanek???
    już Ci mówię, jest dalej o około 5 km - droga krajowa nr 45 z Opola na Kluczbork jakieś 20km i później w prawo na Olesno i Częstochowę drogą wojewódzką numeru nie pamiętam, furmanek za wiele nie ma za to są długie proste, także nawet jak coś się trafi to łatwo jest wyprzedzić. Z tego co pamiętam to pas awaryjny jest na całej długości A4 pomiędzy Wrocławiem a Opolem więc 130km/h jest prędkością przepisową. Poza tym przejedź się tamtędy, a zrozumiesz, że czas poniżej 5h do wawy jest jak najbardziej realny.
    159 tbi Ti
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Były Alfa 146 ti, 156 2,4 jtdm 20V

  3. #63
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    dobra, spróbuje tej trasy. Jak wróce, opisze jak się jechało, może się uda jeszcze przed sniegami
    Ale, przy okazji, nie schodźmy z tematu. To, że pięć godzin z Wawy da się zrobić to wiem. Sam robię 4 godziny, 4 i pół, klasycznymi drogami. Srednia wychodzi mi około 80 km/h. Rozmawialiśmy o tym, ze jeden z kolegów uzyskał srednią 95 km/h na trasie do Warszawy.... czyli jechał 3 godziny i jakiś kwadrans. O to się spieramy.

    No zobaczymy, co to za magiczna trasa.

  4. #64
    Użytkownik Świeżak Avatar Zet
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 ti tbi
    Postów
    94

    Domyślnie

    Magiczna nie jest, ale naprawdę ułatwia życie, a z tematu to bardzo zboczyliśmy, bo było o spalaniu...
    159 tbi Ti
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Były Alfa 146 ti, 156 2,4 jtdm 20V

  5. #65
    ringo
    Gość

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Kupiem Brere TBi i zrobiłem już 7tyś km i wiem ile pali już to cacko (-:
    Tak więc:
    miasto 11-12l
    trasa 8l
    nie jest źle.
    Auto ciągnie od niskich obrotów i do prawie 6 tys obrotów. Po prostu melodia.
    Pojawił się inny problem - trzeszczy podszybie i pedał sprzęgła. Może kto
    Pozdrawiam.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:08 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:07 ----------

    Witam serdecznie.
    Kupiłem Brere TBi i zrobiłem już 7tyś km i wiem ile pali już to cacko (-:
    Tak więc:
    miasto 11-12l
    trasa 8l
    nie jest źle.
    Auto ciągnie od niskich obrotów i do prawie 6 tys obrotów. Po prostu melodia.
    Pojawił się inny problem - trzeszczy podszybie i pedał sprzęgła. Może ktoś wie co z tym zrobić?
    Pozdrawiam.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:43 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:08 ----------

    Witam.
    Czy ktoś wie który serwis usunie trzeszczenie podszybia i sprzęgła ?
    Lub jak sobie z tym poradzić?

  6. #66
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Jeszcze mały OT na temat trasy: Warszawa-Wrocław poniżej 5 godzin jest jak najbardziej osiągalna.

    Jechałem tą trasą pod koniec lutego. Wyjazd z Wawy (z Pragi Połdunie !) o 11:00, o 16:30...zamówiłem obiad w restauracji w Bolkowie (dla niezorientowanych Bolków leży kilkadziesiąt km na południowy zachód od Wrocławia)

    Jechałem DK8 do Piotrkowa, tam na DK1 do Częstcohowy, tam z kolei w DK46 do Opola (to najwolniejszy odcinek całej trasy), za Opolem na A4 aż do Legnicy, z Legnicy już jednopamówką do Bolkowa. Jadąc A4 obok Wrocka sprawdziłem czas, była 15:35. Po drodze nie zatrzymywałem się, na dwupasmówkach utrzymywałem prędkości w granicach 110-130. Samochód - jak w podpisie, Corolla 1.4 D4D, 90 kucyków...sami widzicie.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  7. #67
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał ringo Zobacz post
    Witam serdecznie.
    Kupiem Brere TBi i zrobiłem już 7tyś km i wiem ile pali już to cacko (-:
    Tak więc:
    miasto 11-12l
    trasa 8l
    nie jest źle.
    Auto ciągnie od niskich obrotów i do prawie 6 tys obrotów. Po prostu melodia.
    Pojawił się inny problem - trzeszczy podszybie i pedał sprzęgła. Może ktoś wie co z tym zrobić?
    Spalanie moim zdaniem jest znakomite, natomiast martwi mnie to trzeszczenie, tym bardziej, że problem trzeszczącego podszybia nie jest nowy, i miałem nadzieję, że w fabryce już się z nim uporali. Daj znać jak sobie z tym poradzisz.

  8. #68
    yapyko
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    masz racje Fiergloo.. zakładam, że dieslem, zeby sie per saldo opłacało, trzeba robić wyżej 50 tys km rocznie... Ja robię niecałe 20... więc zapominam o kaszlaku a co do spalania 159.. Szefowa salonu bajerowała mnie, ze w miescie 159 1.8 TBI wypije mi niżej 10 litrów.. absolutnie nie wierzę.
    Uwierzcie mi , nie da się z silnikiem benzynowym jeździć oszczędnie jeżeli patrzysz bez przerwy na wskaźnik poziomu paliwa to daj sobie spokój z benzynką bo nerwy ci puszczą .Albo adrenalina i piękne brzmienie albo klekot i 6 litrów na 100 km.

  9. #69
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Taa, szczególnie jtsy to mają super brzmienie
    Panowie, bez herezji proszę.

  10. #70
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Młody_Alfista
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Okolice Olkusza i... zagranica
    Auto
    Civic ej9
    Postów
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał ringo Zobacz post
    Auto ciągnie od niskich obrotów i do prawie 6 tys obrotów. Po prostu melodia.
    [COLOR="Silver"]
    Od niskich obr. tzn. mniej więcej od jakich?
    Kiedy następuje odcięcie?
    Napisałeś ze ciągnie do prawie 6000obr.min, a potem co, następuje taki spadek mocy jak w dieslu po 4500obr./min czy raczej tylko "mały i płynny" spadek mocy?
    I jak z dźwiękiem silnika, brzmi dobrze? np. w porównaniu do ts'ów.

    Wypytuje bo chce się trochę dowiedzieć o tym silniku a na razie nie jest ich zbyt dużo...

    POZDRO

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory