Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 135

Temat: Alfa Romeo 159 2.2 JTS

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Nowy Targ, Kraków
    Auto
    Brera 2.2
    Postów
    47

    Domyślnie

    Wiem, że temat już był poruszany i tutaj, jak i naczytałem się też trochę po necie ale dalej nie wiem co z tym fantem zrobić. Nastawiłem się już jakiś czas temu na AR brere v6 z tym, że nie wiedziałem, że z gazem będą problemy, podobno w Zbrosławicach chłopaki dają radę i zagazowali już dwie v6 jts, natomiast brak opinii na ten temat. Drugim aspektem jest to, czy się w ogóle to opłaci (bo pewnie mało sobie nie policzą za to) + ewentualne ryzyko + fakt, że jeżeli mogę to unikam gazu. Dlatego zacząłem się zastanawiać nad silnikiem 2.2, co prawda mocą odstaje ale dla tego samochodu mogę zrezygnować z dodatkowych ponad 100 koni Jak to jest z tymi silnikami, gdzieś się kiedyś natknąłem, że są najbardziej awaryjne z pośród 3ech benzynowych a dwa, jak się ma spalanie w rzeczywistości, w mieście przy eko jeździe ile może spalić? Troszkę się zmieszałem jak się dowiedziałem o tym gazie do v6.. dlatego szukam alternatywy ze spalaniem nie sięgającym 16l w mieście proszę o jakieś rady bo już sam nie wiem co zrobić..

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Spalanie 11-13l w mieście
    Możliwe że będę wystawiał swoją do sprzedaży w styczniu
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  3. #33
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Na krótkich odcinkach w mieście na pewno zobaczysz dwucyfrowy wynik, nie ma zmiłuj.
    Z ostatnich kilku tysięcy (przewaga poza miastem, ale nie jest tak, że w mieście w ogóle nie jeżdżę) mam na komputerze średnią 9,8 (było trochę mniej, ale przez miasto urosło).

    To nie jest auto do miasta

  4. #34
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    10l/100km to chyba dobry wynik i nawet w miarę dla portfela przyjazny. W końcu duże auto i z dość mocnym silnikiem.

  5. #35
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar duch-dziadka
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Czarnków/Poznań
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    106

    Domyślnie

    Ja mieszkam w małym mieście.
    U mnie wychodzi jakies 8,5-8,7 trasa dość dynamiczna jazda, w mieście do 12l.
    Srednia na poziomie 10,5
    Mam 18" koła co nie jest też bez znaczenia.

  6. #36
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    2.2 JTS to moim zdaniem idealny silnik do miasta do 159/Brery. Wcale nie awaryjny. 3.2 jest awaryjny, bo często słyszy się o tym, że się rozleciał, a o awarii 2.2 JTS nie słyszałem. Poza rozrządem. A drogi rozrząd to już przeszłość, podobno da się to zrobić w sporo mniejszych kwotach niż na początku produkcji auta. Więc to nie jest jakiś nadmierny problem (można porównać do kwot za nową turbosprężarkę w dieslu czy zestaw nowego sprzęgła z kołem dwumasowym).

    Ja dziś nie szukałbym innego silnika niż 2.2 JTS do 159/Brery. No chyba, że uparłbym się na automat, to wtedy pozostaje w praktyce tylko 1.9 JTDm.

    Jeśli spalanie na poziomie 10 litrów to zbyt duży wydatek to pozostaje szukać auto stworzonego do LPG (czyli żadna w miarę młoda Alfa). Przy współczesnym dieslu wysokie koszty eksploatacyjne skutecznie niwelują różnice spalania między dieslem i benzyną.

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Nowy Targ, Kraków
    Auto
    Brera 2.2
    Postów
    47

    Domyślnie

    Czyli nie muszę się martwić, że 2.2 jest jakiś awaryjny? Trochę mi ulżyło skoro spalanie nie wygląda tak źle, 12l w mieście nie jest tragedią a często też będę jeździł w trasę w takim razie będę szukał 2.2 a v6 sobie odpuszczę. Niestety była jedna na allegro full opcja to się spóźniłem.. Zmianowy jakbyś sprzedawał to możesz się odezwać
    Ostatnio edytowane przez kadetmen12 ; 30-11-2015 o 14:19

  8. #38
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał kadetmen12 Zobacz post
    Czyli nie muszę się martwić, że 2.2 jest jakiś awaryjny? Trochę mi ulżyło skoro spalanie nie wygląda tak źle, 12l w mieście nie jest tragedią a często też będę jeździł w trasę w takim razie będę szukał 2.2 a v6 sobie odpuszczę. Niestety była jedna na allegro full opcja to się spóźniłem.. Zmianowy jakbyś sprzedawał to możesz się odezwać
    Z tego co pamiętam duch-dziadka sprzedawał 2.2 z nowym rozrządem i sprzęgłem, ale może coś mylę. Poszukaj w dziale "sprzedam auto". Poza rozrządem w 2.2 jts nie ma nic co może się drogo zepsuć/zużyć.
    Chyba chodziło mi to to auto:
    http://www.forum.alfaholicy.org/sprz...9_2_2_jts.html
    Ale cena jest na pewno wyższa teraz.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 02-12-2015 o 15:40

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Nowy Targ, Kraków
    Auto
    Brera 2.2
    Postów
    47

    Domyślnie

    hehe, tylko ja za brera patrzę ale teraz dopiero zauważyłem, że od początku w złym dziale pisałem..

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał duch-dziadka Zobacz post
    Ja mieszkam w małym mieście.
    U mnie wychodzi jakies 8,5-8,7 trasa dość dynamiczna jazda, w mieście do 12l.
    Srednia na poziomie 10,5
    Mam 18" koła co nie jest też bez znaczenia.
    Czemu ja nie mogę zobaczyć spalania poniżej 14/13,5l w mieście... hmmm
    A nie mam ciężkiej nogi.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory